Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Алексеєнко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Алексеєнко А. П. 
Природа духовності : Моногр. / А. П. Алексеєнко. - Х. : Факт, 2004. - 238 c. - Бібліогр.: с. 227-238. - укp.

Уперше висвітлено проблему духовності у контексті її філософсько-релігійного осмислення, обгрунтовано необхідність розкриття суті її поняття з використанням раціонального та ірраціонального підходів. Проаналізовано особливості та специфіку духовності, а також її місце у житті людини та суспільства. Наведено філософську думку України як форму вираження духовності її етносу.

Впервые освещена проблема духовности в контексте ее философско-религиозного осмысления, обоснована необходимость раскрытия сущности ее понятия с использованием рационального и иррационального подходов. Проанализированы особенности и специфика духовности, а также ее место в жизни человека и общества. Приведена философская мысль Украины как форма выражения духовности ее этноса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.3 + Ю703.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Алексеєнко А. П. 
Духовність: сутність, еволюція, форми виявлення в етносі : Автореф. дис... д-ра філософ. наук / А. П. Алексеєнко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 32 c. - укp.

Досліджено природу духовності та способи її представлення в українському етносі. На базі синтезу методологічних підходів розроблено теоретичну модель духовності, яка передбачає поєднання наукового та релігійного аспектів. Встановлено, що духовність включає раціональну та ірраціональну складові, які знаходяться у діалектичному взаємозв'язку. На підставі застосування даного підходу розкрито новий вимір у вивченні сутності духовності. Запропоновано системний підхід до духовності, яка у своєму розвитку проходить послідовні етапи ускладнення та диференціації. Проаналізовано еволюцію трансцедентного характеру духовності і показано специфіку її прояву на різних етапах культурно-історичного розвитку. Виокремлено наступні етапи у розвитку духовності: цілісності, розірваного характеру, а в перспективі - нову цілісність духовності. Здійснено конкретизацію духовності на прикладі українського етносу. Розкрито суперечливий характер його духовності, який досліджено у двох напрямках - еволюції та інволюції. Показано, що формами виявлення духовності українського етносу є національна ідея, патріотизм та жіночність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Алексеєнко А. П. 
Актуальність дослідження духовності в сучасних умовах та її комплексний характер / А. П. Алексеєнко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2008. - Вип. 1. - С. 12-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто актуальність дослідження духовності за сучасних умов, обгрунтовано її комплексний характер, який доводить необхідність поєднання філософського та релігійного підходів в її дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Алексеєнко А. П. 
Духовність - єдність раціонального та ірраціонального: методологічний аспект / А. П. Алексеєнко, В. Г. Левчук // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2009. - Вип. 1. - С. 13-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто співвідношення раціонального та ірраціонального у визначенні духовності. Обгрунтовано необхідність поєднання віри та розуму, що зумовлено складністю феномену, який досліджується, а також вимогами сучасної методології. У зв'язку з цим віру розглянуто як одну з підстав духовності та спосіб її розуміння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю223.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Алексеєнко А. П. 
Місце віри в структурі духовності / А. П. Алексеєнко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 3. - С. 8-15. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто місце віри у структурі духовності. Показано специфіку релігійної віри, її відмінність від віри наукової. Проаналізовано співвідношення та взаємозв'язок релігійної віри та духовності. Розглянуто місце релігійної віри в ірраціональному пізнанні. Розкрито різницю між вірою у живого Бога та іконного. Зазначено, що духовність без релігійної віри реалізується не повною мірою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.6 + Э210.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Алексеєнко А. П. 
Особистість як єдність духовності та інтелекту / А. П. Алексеєнко, Л. М. Гусєва // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2008. - Вип. 2. - С. 18-23. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто основні ступені формування особистості. Надано характеристику кожного ступеня. Розглянуто перспективи розвитку особистості відповідно до духовного розвитку. Доведено необхідність кожного ступеня формування особистості для подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Алексеєнко А. П. 
Християнський соціум в ситуації вибору: релігійність або духовність? / А. П. Алексеєнко, Л. М. Гусєва // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2008. - Вип. 1. - С. 24-30. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан християнського соціуму, обгрунтовано можливість вибору шляху, за яким буде здійснюватись його подальший розвиток, що буде в основі цього вибору: релігійність чи духовність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського