Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Алєксєєва А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Алєксєєва А. В. 
Облік нематеріальних активів і малоцінних та швидкозношувальних предметів : Навч. посіб. для студ. торг.-екон. вищ. закл. освіти / А. В. Алєксєєва, Ю. В. Бакун; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. - К., 2000. - 84 c. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто питання економічної сутності та складу таких елементів активів підприємства як малоцінні та швидкозношувальні предмети й нематеріальні активи. Розкрито порядок їх бухгалтерського обліку, а також висвітлено особливості звітності відповідно до міжнародних стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.724 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Затримання та взяття під варту: рекомендації, практика застосування, досвід / ред.: Н. О. Верещінська, А. Г. Алєксєєва. - К., 2007. - 214 c. - укp.

Викладено конституційні положення та міжнародні стандарти процедури затримання та взяття під варту, висвітлено вітчизняний і зарубіжний досвід її застосування. Розглянуто Закони України "Про попереднє ув'язнення", "Про міліцію", "Про порядок відшкодування шкоди, заданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду". Визначено вплив ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод на процедуру взяття під варту на стадії досудового слідства. Проаналізовано проблемні питання судової практики щодо застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків затримання на стадіях дізнання та досудового слідства, висвітлено окремі положення Кримінально-процесуального кодексу та Конституції України щодо правового регулювання дій правоохоронних органів у процесі реалізації даної процедури. Обгрунтовано рекомендації щодо дій органів дізнання, досудового слідства та суду під час обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строку затримання.

Изложены конституционные положения и международные стандарты процедуры задержания и взятия под стражу, освещен отечественный и зарубежный опыт ее применения. Рассмотрены Законы Украины "О предварительном заключении", "О милиции", "О порядке возмещения ущерба гражданам вследствии незаконного действия органов дознания, досудебного следствия, прокуратуры и суда". Раскрыто влияние ст. 5 Конвенции о защите прав человека и основоположных свобод на процедуру взятия под стражу на стадии досудебного следствия. Проанализированы проблемные вопросы судебной практики относительно предохранительного мероприятия в виде взятия под стражу и продолжения строков задержания на стадиях дознания и досудебного следствия, освещены некоторые положения Криминально-процессуального кодекса и Конституции Украины о правовом регулировании действий правоохранительных органов в процессе реализации данной процедуры. Обоснованы рекомендации относительно действий органов дознания, досудебного следствия и суда в процессе реализации предохранительного мероприятия в виде взятия под стражу и продолжения строка задержания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)5 + Х893.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС45380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скульська В. Є. 
Професійна орієнтація та професійне навчання безробітних (організаційно-правові та психолого-педагогічні аспекти) : моногр. / В. Є. Скульська, Ю. М. Маршавін, М. А. Міропольська, Н. В. Коляденко, А. В. Алєксєєва; Ін-т підготов. кадрів Держ. служби зайнятості України. - К., 2007. - 346 c. - укp.

Розкрито організаційно-правові та психолого-педагогічні аспекти професійної орієнтації та навчання безробітних, визначено концептуальні підходи до психологічної підтримки дорослих людей у ситуації безробіття. Проаналізовано проблеми надання профорієнтаційних послуг у державних центрах зайнятості, запропоновано шляхи підвищення ефективності цих послуг з урахуванням ситуації на ринку праці та у сфері професійної освіти. Охарактеризовано програму соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.

Раскрыты организационно-правовые и психолого-педагогические аспекты профессиональной ориентации и обучения безработных, определены концептуальные подходы к психологической поддержке взрослых людей в ситуации безработицы. Проанализированы проблемы предоставления профориентационных услуг в государственных центрах занятости, предложены пути повышения эффективности этих услуг с учетом ситуации на рынке труда и в сфере профессионального образования. Охарактеризована программа социальной и профессиональной адаптации военнослужащих, уволенных в запас или отставку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19С5*422.71*361.2 + У9(4УКР)240.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА694388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Алєксєєва А. В. 
Психологічна стать як чинник становлення особистісної ідентичності у юнацькому віці : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А. В. Алєксєєва; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2006. - 20 c. - укp.

Розкрито особливості впливу психологічної статі на становлення особистісної ідентичності у юнацькому віці. Визначено компоненти особистісної ідентичності й виділено провідні критерії дослідження психологічної статі. З урахуванням даних елементів підібрано й модифіковано адекватний теоретичним концептам психодіагностичний комплекс для вивчення психологічної статі як чинника особистісної самоідентифікації. На підставі результатів емпіричного дослідження визначено вплив маскулінної та фемінної складових психологічної статі на становлення особистісної ідентичності, який набуває специфічних рис залежно від рівня вираженості маскулінно/фемінних властивостей. Встановлено значущі взаємозв'язки між статевою самооцінкою, стереотипністю психологічної статі, цілісністю статевої ідентичності та успішністю особистісної самоідентифікації. Визначено закономірності впливу структури психологічної статі на особливості становлення особистісної ідентичності у юнацькому віці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.42 + Ю937.3 + Ч421.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Галицький В. М. 
Ринок праці та зайнятість населення: проблеми теорії та виклики практики : монографія / В. М. Галицький, Л. Г. Авдєєв, А. В. Алєксєєва, О. В. Астахова, С. І. Бандур; Ін-т підготов. кадрів держ. служби зайнятості України. - К., 2010. - 363 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання становлення та розвитку ринку праці та державної служби зайнятості України, а також різні аспекти функціональної діяльності даної служби щодо надання соціальних послуг шукачам роботи і роботодавцям. Висвітлено проблеми регулювання ринку праці та зайнятості сільського населення. Охарактеризовано гендерні стереотипи на вітчизняному ринку праці. Розкрито проблеми сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Увагу приділено психологічній діагностиці безробітних, розвитку кадрового потенціалу служби зайнятості, аналітичним моделям оцінювання динаміки соціальних послуг на ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 + У9(4УКР)240.523.3 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Алєксєєва А. В. 
Розвиток професійної успішності особистості: гендерний аспект / А. В. Алєксєєва // Психол. перспективи : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 24. - С. 9-19. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Окреслено певні еквіваленти професійної успішності: соціальний статус, визнання, щастя і задоволення від процесу творчої діяльності, а також визначено вплив на професійну успішність психологічної статі та психосексуальних проявів особистості, який має відповідну диференціацію в контексті зазначених рівнів успішності. Так, сексуальна задоволеність взаємопов'язана з загальним відчуттям себе щасливою людиною та сприйняттям професійної успішності як можливості отримання задоволення від самого процесу діяльності, яка перетворюється на творчість. Низький рівень сексуальної задоволеності, в свою чергу, зумовлює визначення таких еквівалентів професійної успішності, як статусне зростання та визнання в суспільстві, що є проявом відповідної компенсації та засобом підвищення загальної задоволеності власним життям. Фемінна складова частина психологічної статі визначає значущість для людини отримання зовнішніх підтверджень власної важливості й вагомості, а реальні досягнення супроводжуються високим рівнем розвитку маскулінних рис, які також зумовлюють вибір такого еквіваленту успішності, як щастя та насолода від самого процесу професійної діяльності. Висока статева самооцінка безпосереднім чином взаємопов'язана із відчуттям себе щасливою людиною, що наголошує на значущості рівня вираженості маскулінно/фемінних складників психологічної статі в контексті загальної задоволеності життям. Окреслено когнітивні проекції професійної успішності особистості в контексті різних вимірів успішності, які мають відповідні гендерні особливості. Зокрема, ототожнення себе зі статусною людиною супроводжується вищою оцінкою таких проявів психологічної маскулінності, як "вміння самостверджуватися", "сила волі", "витривалість", і таких проявів фемінності, як "краса" та "чарівність". Самоототожнення з відомою людиною супроводжується вищою оцінкою готовності до ризику та витривалості, що є проявами психологічної мужності та вищою оцінкою власних зовнішніх даних. Відчуття себе щасливою людиною співвідноситься з вищим рівнем психологічної мужності та сили волі, а також ніжності й чарівності. Зазначені когнітивні проекції поєднують у собі прояви психологічної мужності й жіночності, отже є психологічно андрогінні, але мають різну семантичну навантаженість у контексті відповідних рівнів професійної успішності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кравченко Н. В. 
Підвищення академічної відкритості закладів вищої освіти засобами Web-технологій / Н. В. Кравченко, А. М. Алєксєєва, Л. В. Горбатюк, О. В. Антоненко // Фіз.-мат. освіта. - 2017. - № 4. - С. 331-336. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано відкритість закладів вищої освіти. За сучасних умов основним комунікаційним середовищем стає Інтернет, а головним комунікаційним інструментом виступає сайт. Сайт це засіб відображення унікальних характеристик вищу, його індивідуальності та привабливості, він є конкурентною перевагою вищу на ринку освітніх послуг і визначає його імідж у світовому Інтернет-просторі. Процес підвищення академічної відкритості закладів вищої освіти засобами Web-технологій є можливим лише за умови об'єднання зусиль багатьох підрозділів та авторів. Для підняття рейтингу ЗВО необхідно виконувати такі заходи: правильно наповнити контентом сторінки сайту про наукову діяльність; публікувати новини про майбутні або минулі наукові конференції, семінари та інше, зберігати у відкритому доступі їх матеріали, а також результати наукової діяльності: публікації, наукові робити, навчально-методичні рекомендації, які повинні супроводжуватися анотацією так само двома мовами; зберігати у відкритому доступі наукові журнали та видання. В обов'язковому порядку дублювати розділи з інформацією про наукову діяльність університету англійською мовою. Рейтингові системи забезпечують умови прозорості для зовнішнього оцінювання діяльності вищих навчальних закладів, інформують суспільство про розвиток вищої освіти. Надано рекомендації щодо підвищення показників присутності, якості, відкритості та впливу у міжнародному рейтингу Webometrics.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч48с51

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шаропов Б. 
$E bold roman Ca sup 2+-мобілізація у гладеньких міоцитах сечового міхура щура у відповідь на прикладання капсаїцину / Б. Шаропов, Ю. Дискіна, С. Єльяшов, А. Алєксєєва // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2019. - Вип. 80. - С. 177-182. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.12 + Е60*669.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Алєксєєва А. В. 
Соціально-комунікативна компетентність як чинник професійної успішності особистості: гендерний аспект / А. В. Алєксєєва // Психол. перспективи. - 2020. - Вип. 35. - С. 8-23. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено особливості впливу соціально-комунікативної компетентності особистості на її професійну успішність, а також визначено специфіку зумовленості вираженості зазначених особистісних характеристик у контексті її психологічної статі. У межах цієї праці професійну успішність розглянуто в контексті єдності її зовнішніх і внутрішніх вимірів, а саме кар'єрного зростання, соціального визнання та творчої самореалізації, що супроводжується високим рівнем задоволеності особистості самим процесом діяльності. Для виконання завдань дослідження застосовано такий комплекс психодіагностичних методик, як анкета "Успіх" (А. В. Алєксєєвої), спрямована на діагностику ціннісно-смислових предиспозицій, що визначають пріоритетну значущість тих або інших вимірів професійної успішності, опитувальник "Соціально-комунікативна компетентність" Г. В. Протасової, опитувальник С. Бем "Психологічна стать" (модифікація А. В. Алєксєєвої), який дає змогу визначити не лише вираженість маскулінно/фемінних складових частин психологічної статі, але й ступінь її стереотипності, а також рівень психостатевої самооцінки особистості. За результатами проведеного емпіричного дослідження статусний вимір професійної успішності логічно супроводжується вираженим прагненням до підвищення статусної позиції та, зі свого боку, співвідноситься з високим рівнем стереотипності психологічної статі особистості. Сприйняття професійної успішності як прагнення до кар'єрного зростання супроводжується також високою толерантністю особистості до фрустрації, що на рівні психологічної статі зумовлено вираженістю її маскулінного компонента. Прагнення до визнання як вимір професійної успішності співвідноситься з вираженою орієнтацією на досягнення успіху, передумовою чого виступає психостатева самооцінка, що відображає ступінь відповідності наявних і бажаних проявів маскулінно/фемінних властивостей особистості. Творчий вимір професійної успішності супроводжується вираженою автономністю, чинником якої виступає психологічна маскулінність, а також толерантністю особистості до невизначеності, передумовою якої в контексті психологічної статі є рівень розвитку фемінних властивостей особистості. Отже, соціально-комунікативна компетентність та особливості психологічної статі значуще впливають на професійну успішність особистості, а саме андрогінна цілісність маскулінно/фемінних властивостей створює найбільш сприятливі умови для професійної творчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського