Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Андрощук Ф$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Андрощук Ф. О. 
Нормани і слов'яни у Подесенні (Моделі культурної взаємодії доби раннього середньовіччя) = The Northmen and Slavs in the Desna River Area (The models of cultural interaction in the period of early middle ages) / Ф. О. Андрощук; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 140 c. - Бібліогр.: с. 118-131. - укp.

Робиться спроба реконструкції та історичної інтерпретації слов'яно-скандинавських культурних зв'язків, які вплинули на формування давньоруської культури в межиріччі Дніпра та нижньої Десни - регіоні, що став складовою частиною "Руської землі". Повідомляється про головні етносоціальні групи "Русь" і "Северь", що мешкали в межиріччі Дніпра та Десни у IX-X ст. Висвітлюються особливості утворення давньоруської культури на даній території, що відбулося на підгрунті місцевої роменської культури та завдяки функціонуванню Шестовицького торговельно-ремісничого поселення. Акцентується увага на складній взаємодії слов'янських та скандинавських культурних традицій, що відбилася в формуванні специфічних великих курганів Чернігова і свідчить про синкретичні культурні процеси, які прискорили остаточне формування давньоруської культури та територіальну інтеграцію "Руської землі".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)431 + Т4(237=УКР7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Андрощук Ф. О. 
Мечі вікінгів : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.04 / Ф. О. Андрощук; НАН України, Ін-т археології. - Київ, 2014. - 32 c. - укp.

Одержані результати полягають у тому, що вперше створено аналітичне дослідження мечів доби вікінгів із залученням матеріалів усіх найбільш важливих у культурно-історичному сенсі регіонів Скандинавії. Вперше перевірено за допомогою рентгену та встановлено конструктивні особливості руків’їв та лез близько 50 мечів, що походять з території Швеції. Вперше створено, завдяки особистому вивченню музейних колекцій та наукових архівів Скандинавії. Вперше створено найбільш повний каталог знахідок мечів, зроблених на території Данії та Швеції. Вперше на основі розробленої автором хронології старожитностей доби вікінгів вперше аргументовано визначено час побутування більшості типів мечів. Запропоновано нові моделі соціальної структури як окремих пам'яток (Бірка, Хельгьо, Скуттунге), так і цілих регіонів (Гєстрікланд, Уппланд та ін.), де археологічно засвідчено побутування мечів та іншої зброї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.1 + Т4(41)4-411

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галицько-Волинський літопис: текстологія / ред.: О. П. Толочко; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : Академперіодика, 2020. - 927, [19] c. - Бібліогр.: с. 914-925 - укp. - chu.

Викладено результати багаторічного проєкту текстологічного обстеження визначної пам'ятки літописання XIII ст. - Галицько-Волинського літопису. Зазначено, що методичне прочитання та пофрагментне тлумачне коментування її тексту з'ясовує та обгрунтовує основні віхи в історії пам'ятки: походження нинішньої структури тексту; етапи його формування та їх послідовність; хронологію "редакторських епізодів"; приурочення різних фрагментів тексту до певних "редакторських епізодів"; джерела тексту. В книзі наведено дослідження, систематичний коментар, словопокажчики до тексту Галицько-Волинського літопису (за найстарішим Іпатіївським списком), а також бібліографічний покажчик праць про Галицько-Волинський літопис.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)431,012 + Т223.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС67838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрощук Ф. О. 
Від вікінгів до Русі / Ф. О. Андрощук; Національний музей історії України. - Київ : Фенікс, 2022. - 208, [1] c. - Бібліогр.: с. 149-163 - укp.

Висвітлено історію скандинаво-українських контактів доби раннього середньовіччя. Данію і Русь у їхніх взаємозв’язках розглянуто на широкому тлі археологічних, нумізматичних, а також писемних джерел. Використано матеріали, що зберігаються в музеях Данії та України. Вміщено додаток — Роскільдську хроніку XII століття, яку вперше перекладено українською мовою. Презентовано відомості щодо королів та вікінгів Данії за даними Каролінзьких хронік, про карбування монет в Данії та матеріальну культуру Данії в добу вікінгів. Окреслено уявлення давніх скандинавів про село й одаль, королівські резиденції, міста, фортеці. Вміщено матеріальні свідчення перших контактів. Описано Вікінзьку Русь на схід від Дніпра, Русь на Дніпрі та Русь як прикордонну землю. Представлено конунга Гаральда і князя Володимира як двох володарів-хрестителів у світлі дансько-руських контактів X століття. Розглянуто походження Гаральда, описано завоювання Норвегії та хрещення. Задокументовано походження Володимира, походження варягів Володимира, формування держави Русь. Показано Данію і Русь у системі династичних зв’язків ХІ-ХІІ століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41-64(4ДАН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського