Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Антіпов І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Антіпов І. Є. 
Шляхи підвищення пропускної спроможності метеорного каналу зв'язку / І. Є. Антіпов // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 557. - С. 30-34. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто можливість підвищення пропускної спроможності метеорного радіозв'язку шляхом застосування змінної швидкості передачі та багатошвидкiсної передачі. Цей метод дає змогу видобувати з сигналу різний обсяг інформації залежно від співвідношення сигнал - шум в місці приймання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.133-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Антіпов І. О. 
Перебіг вірусної інфекції в рослинах картоплі за дії модельованої мікрогравітації / І. О. Антіпов, О. І. Гордєйчик, М. Д. Мельничук, Л. Т. Міщенко, В. Г. Спиридонов, О. П. Таран // Мікробіол. журн. - 2007. - 69, № 4. - С. 63-68. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив модельованої мікрогравітації (кліностатування) на перебіг змішаної вірусної інфекції у рослинах картоплі сорту Журавушка, інфікованих X- і М-вірусами картоплі (ХВК і МВК). Показано, що чутливість до мікрогравітації системи вірус - рослина залежить як від виду патогену, так і від способу кліностатування. Вертикальне кліностатування виявилось ефективнішим за горизонтальне. За допомогою методів біотестування, імуноферментного аналізу і полімеразної ланцюгової реакції встановлено, що рослини картоплі, інфіковані ХВК і МВК, звільнювалися від ХВК під впливом кліностатування протягом 19 - 47 діб. Зроблено припущення про здатність модельованої мікрогравітації індукувати захисні реакції рослин, що впливають на репродукцію вірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.21-631 + Е325.222.25-631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Антіпов І. О. 
Біотехнологічні аспекти молекулярної діагностики латентної вірусної інфекції картоплі (IBSolanum tuberosumD L.) : автореф. дис... канд. с.-г. наук / І. О. Антіпов; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 + П491.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Антіпов І. Є. 
Розвиток теорії удосконалення радіометеорних систем зв'язку й синхронізації : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / І. Є. Антіпов; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2007. - 35 c. - укp.

Розроблено модель метеорного каналу синхронізації, що дозволяє враховувати канальні, завадові й апаратурні похибки у ньому. Показано перспективність дослідження напівактивного метеорного каналу. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість наддалекого метеорного поширення радіохвиль. Запропоновано нові способи підвищення середньої швидкості передавання по метеорному радіоканалу. Розроблено спосіб оперативного врахування апаратурної похибки за допомогою апаратури, що реалізує алгоритм цифрової дзеркальної ретрансляції. Експериментально доведено порівнянність результатів синхронізації державних еталонів України та Росії GPS методом з використанням існуючих радіометеорних систем синхронізації. Обгрунтовано шляхи зниження похибки синхронізації за окремим вимірюванням до та не за активних алгоритмів і до 1 мкс за напівактивних. Запропоновано спосіб калібрування систем метеорної синхронізації з використанням алгоритму загального охоплення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.133-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грицай Р. В. 
Ідентифікація 16S РНК та PagL генів IBRalstonia solanacearumD / Р. В. Грицай, І. О. Антіпов, Л. Д. Варбанець // Мікробіол. журн. - 2013. - 75, № 2. - С. 32-36. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*992.4*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кляченко О. Л. 
Біотехнологія : [підручник]. Ч. 1. Сільськогосподарська біотехнологія / О. Л. Кляченко, М. Д. Мельничук, Ю. В. Коломієць, І. О. Антіпов; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2015. - 491 c. - Бібліогр.: с. 490-491 - укp.

Викладено найінформативніші методи та прийоми біотехнологічних робіт з культурними рослинами. Подано методи введення в культуру in vitro, мікроклонального розмноження, одержання калюсних культур, регенерації й адаптації in vivo рослин і сучасні технологічні генно-інженерні підходи. Розглянуто проблеми кріозбереження рослинного матеріалу та створення колекцій, банків генетичних ресурсів рослин. Показано можливості та переваги використання на виробництві результатів практичного поєднання фундаментальних і прикладних біотехнологічних досліджень. Наведено визначення та тлумачення найбільш вживаної термінології в біотехнології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.98 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356042/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кириченко А. М. 
Молекулярно-біологічна характеристика ізолятів вірусу жовтої мозаїки квасолі / А. М. Кириченко, І. О. Антіпов, К. В. Гринчук // Агроекол. журн.. - 2015. - № 4. - С. 113-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження біологічних властивостей ізолятів вірусу жовтої мозаїки квасолі, що циркулюють в агроценозах України, та здійснено аналіз специфічних праймерів для індикації вірусної PHК методом полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією. Обгрунтовано умови проведення ампліфікації та визначено оптимальну температуру відпалу праймерів, що надає змогу діагностувати та ідентифікувати ізоляти ВЖМК методом ЗТ-ПЛР.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П491.137.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гринчук К. В. 
Філогенетичний аналіз українського ізоляту вірусу некротичного пожовтіння жилок буряка / К. В. Гринчук, І. О. Антіпов, М. Ф. Парій, А. М. Кириченко // Мікробіол. журн.. - 2016. - 78, № 2. - С. 111-118. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено результати дослідження українського ізоляту вірусу некротичного пожовтіння жилок буряка. Проведено секвенування фрагменту РНК-2, що включає нуклеотидну послідовність, яка кодує ген білка оболонки вірусу. Проведено філогенетичний аналіз та показано, що український ізолят ВНПЖБ AG9 має 100 % гомологію до ізоляту, який походить із Швеції, номер доступу EU330452.1 (патотип A).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.28

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гринчук К. В. 
Діагностика вірусу некротичного пожовтіння жилок буряка, що циркулює в Україні / К. В. Гринчук, І. О. Антіпов, А. М. Кириченко, Г. В. Краєва, А. Ф. Ліханов // Мікробіол. журн.. - 2018. - 80, № 1. - С. 77-88. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення наявності вірусу некротичного пожовтіння жилок буряка (ВНПЖБ) в агроценозах України та дослідження особливості його діагностування. Роботу виконано з використанням класичних вірусологічних і молекулярно-біологічних методів діагностики та ідентифікації вірусних патогенів, зокрема, електронної мікроскопії, методу рослин-індикаторів, полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). ВНПЖБ було очищено та підтверджено інфекційну природу захворювання рослин цукрових буряків (ЦБ) за тріадою Коха. Проведено гістохімічні дослідження реакції рослинних клітин щодо уражень вірусом. Апробовано ряд методів діагностики ВНПЖБ. Шляхом імунізації кроля очищеним вірусом одержано сироватки крові з високим вмістом антитіл до ВНПЖБ, які в подальшому можуть бути використані для серологічної діагностики даного збудника. Наявність ВНПЖБ також було підтверджено за методом електронної мікроскопії та методом біологічного тестування вірусу. Встановлено, що у клітинах флоеми провідних пучків листків ЦБ, інфікованих ВНПЖБ, концентрація зв'язаних з клітинними стінками пероксидаз зменшується на фоні збільшення вільних ізоферментів у протопластах. Перерозподіл ізоферментів пероксидази у компартментах клітин супроводжується значним підвищенням їх активності. Висновки: в агроценозах Черкаської області ЦБ уражені вірусами некротичного пожовтіння жилок буряка та мозаїки буряка. Наявність змішаної інфекції в рослинах було підтверджено за допомогою методу ПЛР. Симптоми, індуковані вірусом на рослинах-індикаторах, були типовими для ВНПЖБ. Показано можливість потенційної експрес-діагностики вірусу за допомогою гістохімічного методу. Для своєчасного виявлення вірусу некротичного пожовтіння жилок буряка рекомендовано проводити тестування його наявності як в листках, так і в коренеплодах рослин ЦБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.31 + П478.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кириченко А. М. 
Вплив вірусів родини Potyviridae на функціональний стан і активність фотосинтетичного апарату бобових / А. М. Кириченко, К. В. Гринчук, І. О. Антіпов // Агроекол. журн.. - 2019. - № 2. - С. 64-71. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив вірусної інфекції на функціональний стан і активність фотосинтетичного апарату рослин, а також на метаболізм фотосинтетичних пігментів у динаміці розвитку вірусної інфекції. У рослинах бобів під дією вірусу звичайної мозаїки квасолі кількість хлорофілу, що не бере участі у фотосинтетичному перенесенні енергії на реакційні центри, зростає у 1,4 - 2, а зниження квантової ефективності ФС II - у 2 - 3 рази порівняно з контролем. У динаміці розвитку вірусної інфекції в інфікованих вірусом жовтої мозаїки квасолі рослинах спостерігається істотне зниження вмісту хлорофілу Chl а, b і каротиноїдів - на 64, 53 та 36 % відповідно. Значення ключових параметрів індикації флуоресценції хлорофілу свідчать про істотне інгібування фотофізичних і фотохімічних процесів фотосинтезу та порушення злагодженості реакцій циклу Кальвіна. Метод флуоресценції хлорофілу може бути використаний для швидкого скринінгу процесів фотосинтезу і надасть змогу оцінити фізіологічний стан рослин за вірусного ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.25 + П478.29 + П213-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Засоби та системи технічного захисту інформації : навч. посіб. для студентів спец. 125 "Кібербезпека" спеціалізації "Системи технічного захисту інформації" / І. Є. Антіпов, А. М. Олейніков, Ю. В. Ликов, В. Д. Кукуш, І. О. Милютченко; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. - Харків : ХНУРЕ, 2019. - 215 c. - Бібліогр.: с. 202-212 - укp.

Проаналізовано засоби та системи захисту інформації від витоку по акустичному, радіоелектронному та візуально-оптичному каналах. Висвітлено питання удосконалення апаратних засобів криптографічного захисту інформації. Запропоновано поєднання дослідження з використанням стандартних контрольно-вимірювальних приладів, спеціальних засобів технічного захисту інформації та оригінальних програмних продуктів власної розробки, які дозволяють скоротити витрати під час вивчення та практичних досліджень технічних каналів витоку інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-016.8 я73-1 + З970.40 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського