Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Архирей М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Архирей М. В. 
Невизначеність результатів випробувань / М. В. Архирей, О. Б. Іванець, А. О. Христенко, О. В. Діхтярук // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2015. - № 1. - С. 5-9. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто процес випробування інфузійних насосів. Проаналізовано рекомендації міжнародних стандартів щодо обробки результатів випробувань інфузійних насосів. Проведено аналіз джерел невизначеності результатів випробувань та проведено розрахунок сумарної невизначеності за типом А і Б та розширеної невизначеності. Запропоновано підходи до оцінки невизначеності результатів випробувань інфузійних насосів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З565

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Архирей М. В. 
Невизначеність результатів випробувань інфузійних насосів / М. В. Архирей, О. Б. Іванец, А. О. Христенко, О. В. Діхтярук // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 2. - С. 22-25. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлений аналіз результатів випробувань інфузійних насосів. Виявлено невизначеність результатів випробувань обсягу введеного розчину і швидкості його доставки. Розглянуто принципи розрахунку невизначеності даних інфузійних насосів згідно міжнародних стандартів. Наведено формули розрахунки невизначеності випробувань інфузійних насосів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.422

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дацюк О. М. 
Системи візуального моніторингу в медицині / О. М. Дацюк, М. В. Архирей, О. Б. Іванець // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 2. - С. 56-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано модель системи візуального моніторингу за життєво важливими показниками пацієнта, який знаходиться в стаціонарі. Акцент при моделюванні та імітації робився на дослідження надійності передачі з використанням бездротових мережевих технологій системи візуального моніторингу та розробці інформативного інтерфейсу для блоку візуального моніторингу важливих показників життєдіяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванець О. Б. 
Підвищення достовірності оцінювання інформаційних параметрів адаптаційного потенціалу за рахунок використання карт Хоттелінга / О. Б. Іванець, О. В. Мельников, М. В. Архирей, І. В. Якимець // Наукоєм. технології. - 2021. - № 1. - С. 71-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано підхід до оцінювання стану організму за рахунок визначення адаптаційного потенціалу функціональний стан організму можна оцінити за ступенем адаптації до умов навколишнього середовища, а оскільки ступінь адаптації визначається відповідною реакцією організму на вплив навколишнього середовища в даний конкретний момент, то в такій оцінці міститься і прогностичний компонент. В якості поточного функціонального стану організму розглянутий миттєвий баланс між станом організму і середовищем, який визначається запасом функціональних резервів. Функції організму підтримуються в стані рівноваги лише тоді, коли умови зовнішнього середовища повністю відповідають його потребам. Якщо умови зовнішнього середовища, у тому числі виробничого, змінюються, стають несприятливими, ускладнюють його життєдіяльність, то на протидію їм організм спрямовує спеціальні механізми, які зберігають постійність внутрішнього середовища або змінюють його в межах, визначених фізіологічними законами. Такі механізми адаптації (пристосування) є це динамічним процесом, завдяки якому в організмі підтримується постійність внутрішнього середовища в мінливому зовнішньому середовищі. Тому оцінювання адаптаційних резервів організму необхідно розглядати разом з врахуванням умов зовнішнього впливу як одну з компонент поточного функціонального стану організму. При цьому кількісна оцінювання адаптаційних можливостей необхідно проводити з урахування кореляції окремих параметрів що є складовими даної оцінки. Запропоновано вдосконалення методу оцінювання адаптаційних резервів організму за рахунок визначення адаптаційного потенціалу з використання карт Хотеллінга, які дозволяють перевірити гіпотезу про біологічну стабільність об'єктів дослідження. Визначено, що використання карт Хотеллінга для завдань оцінювання таких складних систем як організм людини дає більш достовірні результати порівняно з існуючими методами. Використання підходу з урахуванням адаптаційного потенціалу з використанням карт Хоттелінга, для визначення розладженості біологічних об'єктів, дозволяють зробити висновок про порушення адаптаційних резервів та функціонального стану організму. Особливо це важливо для прийняття рішення про професійну придатність професій з екстремальними зовнішніми дестабілізуючими факторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*730*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Іванець О. Б. 
Особливості використання методів нелінійної динаміки для обробки біомедичних даних / О. Б. Іванець, М. Ю. Буриченко, М. В. Архирей, В. Ю. Братко // Наукоєм. технології. - 2022. - № 4. - С. 317-324. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Застосування безпеки людини сприяє комплексній реакції на багатовимірні причини та наслідки складних проблем. Для розробки методів своєчасної діагностики та прогнозування захворювань серця в рамках проактивного підходу поряд з існуючими методами необхідно використовувати альтернативні методи, які доповнюють традиційний аналіз варіабельності серцевого ритму в часовій і частотній областях. Мета дослідження - аналіз біомедичних сигналів з використанням методів нелінійної динаміки для отримання додаткової корисної інформації про сталість функціонування організму та вдосконалення процесу кількісного оцінювання складності та хаотичності часових рядів за розрахунком вибіркової та наближеної ентропії. Проведено візуалізацію даних та отримано результати розрахунків методами нелінійної динаміки для зменшення інформаційної невизначеність за рахунок оцінювання динаміки серцевого ритму. Запропоновано використання методів нелінійної динаміки для аналізу варіабельності серцевого ритму, що дало нове уявлення про зміни серцевого ритму при різних фізіологічних і патофізіологічних станах. Використання запропонованих методів дає додаткову прогностичну інформацію та доповнює традиційний аналіз варіабельності серцевого ритму, оскільки саме зміна динаміки варіабельності серцевого ритму та частоти серцевих скорочень має прогностичне значення щодо прогресування захворювання (наприклад, ішемічної хвороби серця) та смертність (наприклад, після гострого інфаркту міокарда). І навпаки, індекси варіабельності серцевого ритму обмежені в здатності розрізняти патофізіологічні стани або пацієнтів. Однак при застосуванні до окремої людини протягом певного періоду часу показники можуть бути клінічно корисними, диференціюючи прогресування захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського