Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Архіпова С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Архіпова С. А. 
Статистика : Навч.-метод.посіб. / С. А. Архіпова; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : Політехніка, 2004. - 68 c. - укp.

Розглянуто методи статистичного вимірювання, узагальнення та аналізу інформації про соціально-економічні явища та процеси, запропоновано способи розв'язання статистичних задач з застосуванням поширених електронних таблиць Excel. Наведено теоретичні відомості про основні поняття статистики, методичні вказівки щодо виконання розрахункових робіт та приклади розв'язання задач, схеми розрахунків та пояснення з візуалізацією Excel-діаграм і таблиць.

Рассмотрены методы статистического измерения, обобщения и анализа информации о социально-экономических явлениях и процессах, предложены способы решения статистических задач с применением распространенных электронных таблиц Excel. Приведены теоретические сведения об основных понятиях статистики, методические указания по выполнению расчетных работ и примеры решения задач, схемы расчетов и пояснения с визуализацией Excel-диаграмм и таблиц.


Індекс рубрикатора НБУВ: С61я73-5

Шифр НБУВ: ВА653514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Архіпова С. А. 
Ідентифікація апроксимативних моделей методом варіювання даних : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.03 / С. А. Архіпова; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Встановлено, що на функцію розподілу значень залишкової моделі об'єкта суттєво впливає метод оцінювання застосовуваних параметрів. Отримано висновки про неможливість відновлення параметризованого виду розподілу помилки вимірювань за результатами апостеріорного аналізу залишків моделі. Розроблено методику структурно-параметричної ідентифікації лінійних апроксимативних моделей за відсутності інформації про вид розподілу помилки у даних. Запропоновано скалярний показник якості параметричної ідентифікації моделі, що комплексно враховує такі фактори як складність моделі, рівень розсіювання оцінок параметрів і характер інформаційної матриці. Досліджено методи варіювання даних, а також селекції кращої моделі у разі наявності надлишкових моделей. Запроваджено метод групового оцінювання параметрів моделі та проаналізовано ефективність застосування даного методу залежно від рівнів кореляції та дисперсій окремих складових групової оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,022 + З813.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Архипов О. Є. 
Ідентифікація апроксимативних моделей методом варіювання даних / О. Є. Архипов, С. А. Архіпова // Адапт. системи автомат. упр. : міжвід. наук.-техн. зб. - 1998. - Вип. 1. - С. 81-86. - Библиогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто селекцію кращого варіанту апроксимативної моделі у класі лінійних регресійних моделей. Розв'язок задачі спирається на застосування показника скоригованого середнього ризику, що обчислюється методом варіації даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: В172.432 + З813-01с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Архипов О. Є. 
Застосування кластерного аналізу для структурування даних експертного опитування / О. Є. Архипов, С. А. Архіпова, С. О. Носок // Адапт. системи автомат. упр. : міжвід. наук.-техн. зб. - 2003. - Вип. 6. - С. 55-61. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано можливість використання методів кластерного аналізу, зокрема ієрархічної агломеративної процедури, на етапі попередньої обробки даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Михалевич І. Л. 
Альтернативний алгоритм ранжування проєктних пошукових свердловин, які одночасно розкривають пастки структурного, літологічного та змішаного генезису (в межах Північного борту ДДЗ) / І. Л. Михалевич, П. М. Кузьменко, С. Л. Архіпова, А. П. Тищенко // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2020. - № 4. - С. 50-61. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено альтернативний алгоритм ранжування проєктних пошукових свердловин, які, відповідно до моделі, одночасно розкривають пастки структурного, літологічного та змішаного генезису (в межах Північного борту ДДЗ). Варто зазначити, що даний підхід може застосуватись виключно тоді, коли із сейсмічними даними проведено кількісну та якісну інтерпретацію і накопичено значний статистичний свердловинний матеріал (петрофізична характеристика та результати випробувань). В основу алгоритму ранжування покладено вплив структурного фактору, фактору аномалій у сейсмічному хвильовому полі та фактору коефіцієнту запасів. Кожен з цих показників проаналізований з точки зору вагомості його впливу на загальне ранжування свердловин. Найбільш вагомим, звісно, є структурний фактор, а літологічні об'єкти, виділені за результатами AVO-досліджень та стохастичної інверсії, йому підпорядковуються. Для вирізнення вагомості кожного окремого об'єкту введено фактор коефіцієнту запасів. До прикладу, якщо горизонт позитивно характеризується за структурним фактором та по ньому отримано позитивний літологічний відгук, однак виділений він у горизонті з незначним видобутком та ресурсною базою, то він не матиме суттєвого впливу на загальну перспективність свердловини з мультигоризонтними перспективами. Відзначено, що наведені в статті аналітичні матеріали потребують ручного керування та аналітичних досліджень через призму знання геології об'єкту досліджень, особливостей геофізичних полів та інших геолого-промислових особливостей кожного окремого району. Також вони повинні враховувати гідродинамічну модель родовища, на якому (чи поруч з яким) закладаються пошукові свердловини. Наведено послідовний алгоритм з великою кількістю викладок, що демонструють стадійність процесу. Запропонований узагальнений підхід може успішно використовуватись як альтернативний для вирішення задач ранжування проєктних пошукових свердловин в інших нафтогазоносних регіонах України при виборі об'єктів для буріння в межах ще не опошукованих блоків поруч з уже розвіданими та відомими родовищами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського