Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Бай О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бай О. С. 
Ідеалізація сарматизму в старопольській збірці поезій "Swiat po czesci przeyzrzany" Данила Братковського / О. С. Бай // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 12. - С. 4-7. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Класифіковано основні риси сарматизму, висвітлено в старопольскій поезії Данила Братковського. На основі барокового принципу концептизму представлено образ українця-сармата, який боровся за збереження нації та віри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бай О. С. 
Польськомовна літературна діяльність Лева Кревзи-Ревуського / О. С. Бай // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 13. - С. 3-5. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено унійний характер літературної діяльності Лева Кревзи-Ревуського, послідовно проаналізовано його польськомовні богословські трактати. Визначено основні тенденції розвитку унійного полемічного дискурсу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4БІЛ)3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бай О. 
Концепт світу в поезії Данила Братковського / О. Бай // Наук. вісн. Cхідноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2013. - № 3. - С. 6-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Охарактеризовано багатоплановість концепту світу в польськомовній поезії Данила Братковського, визначено його основну роль у структурному та змістовому наповненні збірки "Swiat po czesci przeyzrzany". Проаналізовано іманентні та трансцендентні мотиви символу світу, акцентовано на його авторській конкретизації за допомогою локальних образів й алюзій. На прикладі концепту світу скласифіковано основні елементи концепту та визначено шляхи його модифікації в бароковій поезії українсько-польського порубіжжя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бай О. В. 
Спектри та властивості нормальних хвиль в анізотропному п'єзокристалічному шарі орторомбічної та тригональної системи : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. В. Бай; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2012. - 20 c. - укp.

Увагу приділено розробці та застосуванню вдосконаленої теоретичної методики визначення провідних дисперсійних, кінематичних, енергетичних та асимптотичних характеристик нормальних електропружних хвиль в тривимірних низькосиметричних анізотропних хвилеводах у вигляді шарів зі зрізів п'єзокристалів орторомбічної та тригональної системи, яка грунтується на поєднанні процедури двопараметричного аналізу коренів характеристичних поліномів системи динамічних рівнянь електропружності за відсутності явних аналітичних формул для їх визначення та процедури прямого числового дослідження побудованих в аналітичній формі трансцендентних дисперсійних рівнянь. На її підставі визначено та проаналізовано повні дисперсійні спектри нормальних електропружних хвиль з варійованим напрямком розповсюдження для хвилеводів у вигляді шару з орторомбічного п'єзокристалу сегнетової солі та з AT-, BT-, NT-, GT-зрізів тригонального п'єзокристалу α-кварцу. З використанням теорії симетричних багаточленів одержано поліноміальну форму рівняння відносно фазових швидкостей довільно орієнтованих зв'язаних електропружних поверхневих хвиль вздовж електродованої вільної поверхні п'єзокристалічного півпростору орторомбічної системи. Визначено й узагальнено провідні закономірності в параметричних залежностях, що визначають будову дисперсійних спектрів, а також розподіли кінематичних та енергетичних характеристик нормальних електропружних хвиль для хвилеводів досліджуваних типів. З'ясовано закономірності у процесах високочастотної короткохвильової асимптотичної трансформації досліджуваних зв'язаних електромеханічних нормальних хвиль в певні типи локалізованих електропружних хвиль для різних напрямків поширення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.609.631.036 в641,022

Шифр НБУВ: РА392190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бай О. В. 
Ефекти високочастотної короткохвилевої локалізації електропружних хвиль в низькосиметричному п'езокристалічному шарі / О. В. Бай, Ю. П. Бай, В. І. Сторожев // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2013. - Вип. 3. - С. 73-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено й описано особливості кутових розподілів граничних значень фазових швидкостей нормальних електропружних хвиль з різних мод дисперсійного спектра для шару ВТ-зрізу п'єзокрисшалу alpha-кварцу у високочастотному короткохвилевому діапазоні. Дослідження здійснено на підставі узагальнення методики аналізу топології відокремлених за параметрами кута поширення та фазової швидкості областей сталості типів сукупностей коренів характеристичних поліномів для систем диференціальних рівнянь хвилевої динаміки п'єзоелектричних середовищ відносно амплітудних функцій товщинної координати шару для хвилевих переміщень і потенціалу зв'язаного квазістатичного електричного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109.063.103.6

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бай О. С. 
Поетична творчість Данила Братковського в контексті барокової літератури українсько-польського пограниччя : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / О. С. Бай; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Проаналізовано польськомовну збірку поезій Данила Братковського, зокрема, її барокової емблематики, іконології та концептосфери, які розвинулися на європейському тлі і були суголосними з літературними тенденціями польської літератури кінця XVII - початку XVIII ст. Визначено особливості польської епіграми, її спільні та відмінні риси з епіграмними творами Д. Братковського. Звернено увагу на розвиток польської фрашки та її відображення в польськомовній поезії пограниччя. У її межах виділено художні засоби барокового відтворення дійсності. В ідейному вимірі виокремлено сарматизм, релігійні та антропологічні інспірації як основні чинники формування поезії Д. Братковського. У системі образотворення особливе місце відведено антропологічним і збірним універсальним образам. Серед концептичних структур виділено мегаконцепт, який структурно обрамлює текст поетичної збірки "Świat ро сzęśсі рrzеуzrzany" і узагальнює інші види концептів, поділених на фонові, проповідницькі, авторські індивідуальні та структурні. Проведено паралелі з польською бароковою концептосферою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Братковський Д. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського