Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Банадига Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сміян І. С. 
Медична генетика дитячого віку : Навч. посіб. для студ. вищ. мед. навч. закл. / І. С. Сміян, Н. В. Банадига, І. О. Багірян. - Т. : Укрмедкнига, 2003. - 187 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Викладено загальні положення медичної генетики. Описано хромосомні захворювання, первинні імунодефіцити, уроджені вади серця, природжені вади розвитку та успадковані захворювання бронхолегеневої системи у дітей, спадкові аномалії обміну речовин (ферментопатії), захворювання крові, нефропатії.

Изложены общие положения медицинской генетики. Описаны хромосомные заболевания, первичные иммунодефициты, врожденные пороки сердца, прирожденные пороки развития и унаследованные заболевания бронхолегочной системы у детей, наследственные аномалии обмена веществ (ферментопатии), заболевания крови, нефропатии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215я73

Шифр НБУВ: ВА645793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Банадига Н. В. 
Педіатрія в практиці сімейного лікаря : навч. посіб. / Н. В. Банадига, Л. М. Слободян, В. Ф. Лобода, Є. Ф. Бузько, А. О. Петрик, І. О. Рогальський. - Т. : ТДМУ ; Укрмедкнига, 2008. - 340 c. - укp.

Викладено основні розділи педіатрії. Висвітлено актуальні питання спостерження за здоровою дитиною та ведення хворих з соматичною патологією. Розкрито сучасні підходи до розуміння етіопатогенезу, клініки, діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених у педіатричній практиці захворювань. Охарактизовано особливості роботи сімейного лікаря. Особливу увагу приділено питанням організації раціонального харчування дітей раннього віку, реалізації календаря профілактичних щеплень. Наведено повний алгоритм діагностики, лікування та реабілітації у разі хронічної патології залежно від нозологічної форми. Описано особливості динаміки психомоторного та фізичного розвитку дитини.

Изложены основные разделы педиатрии. Освещены актуальные вопросы наблюдения за здоровым ребенком и ведения больных с соматической патологией. Раскрыты современные подходы к пониманию этиопатогенеза, клиники, диагностики, лечения и профилактики наиболее распространенных в педиатрической практике заболеваний. Охарактеризованы особенности работы семейного врача. Особое внимание уделено вопросам организации рационального питания детей раннего возраста, реализации календаря профилактических прививок. Приведен полный алгоритм диагностики, лечения и реабилитации в случае хронической патологии в зависимости от нозологической формы. Описаны особенности динамики психомоторного и физического развития ребенка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73я73

Шифр НБУВ: СО27993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Банадига Н. В. 
Діагностика та корекція порушень зовнішньосекреторної функції підшлункової залози у дітей / Н. В. Банадига, О. М. Дубчак // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 2. - С. 82-84. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено повне клінічне обстеження 34-х хворих з хронічною патологією гастродуоденальної та гепатобіліарної зони. З метою діагностики стану зовнішньосекреторної здатності підшлункової залози (ПЗ) проведено провокаційні тести з прозерином, за результатами яких у 85,7 % випадків діагностована панкреатопатія, що вимагає цілеспрямованого спостереження за хворими для запобігання розвитку хронічного панкреатиту. Для корекції порушень зовнішньосекреторної функції ПЗ призначено мезим-форте (7 днів) та еспумізан (14 днів), що прискорило терміни видужання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Банадига Н. В. 
Метаболiчна активнiсть пiдшлункової залози на тлi патологiї травної системи / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 3. - С. 99. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Банадига Н. В. 
Організація адекватного харчування дітей з групи ризику та з проявами харчової алергії / Н. В. Банадига // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 1. - С. 24-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що неухильний ріст атопічної патології у дітей вимагає акцентування уваги педіатрів та неонатологів на важливості адекватної оцінки факторів ризику та проведенні заходів первинної та вторинної профілактики алергічних захворювань. За цього належної оцінки потребує статус новонародженого, оскільки саме цей період є особливим у становленні імунологічної рівноваги Т-хелперів I і II типів, що визначає можливість виникнення атопічної патології. Основу профілактики та лікування харчової алергії (ХА) становить грудне вигодовування. Багатогранність змін в організмі дітей з ХА, які одержують замінники грудного молока, зумовлює необхідність не лише гіпоалергенного харчування, але й корекції супутніх дисбіотичних зрушень. Цим вимогам відповідають нові продукти "НіРР НА 1 з пробіотиками" та "НіРР НА 2 з пробіотиками". Вони можуть використовуватися для профілактики та лікування ХА легкого та середнього ступеня тяжкості у дітей, які позбавлені грудного молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Банадига Н. В. 
Проблема ураження підшлункової залози у дітей / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 100. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Банадига Н. В. 
Стан клітинного та гуморального імунітету у дітей раннього віку з позалікарняною пневмонією / Н. В. Банадига, Т. В. Томашівська // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено стан клітинного та гуморального імунітету у 68 дітей раннього віку з позалікарняною пневмонією різного генезу. Стан клітинного імунітету обстежених хворих характеризувався суттєвим зниженням відносних показників обох субпопуляцій T-лімфоцитів - як хелперів (CD4), так і супресорів (CD8) - за достовірного зростання імунорегуляторного індексу (CD4/CD8). Кількість натуральних кілерів (CD16) і B-лімфоцитів (CD72) не змінювалась. Достовірно зростала концентрація циркулюючих імунних комплексів. У розпалі хвороби відмічено закономірне збільшення у сироватці крові IgM у всіх групах, зменшення концентрації IgA - за наявності бронхообструкції, що може опосередковано свідчити про зниження місцевого імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Банадига Н. В. 
Сучасне бачення методів та реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму / Н. В. Банадига, І. О. Рогальський, А. В. Вітоль // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 54. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Банадига Н. В. 
Діагностика вторинних порушень екзокринної функції підшлункової залози у дітей / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 4. - С. 92-94. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У дітей з патологією гастродуоденальної та біліарної зони вивчено стан зовнішньосекреторної функції підшлункової залози. Застосовано методики: стимуляція панкреатичної секреції (амілази) прозерином; визначення рівня еластази в крові; визначення рівня Ig A, M, G та кріоглобулінів. Більш ніж у половини хворих діагностовані порушення екзокринної функції підшлункової залози, що мають вторинний характер і переважно є функціональними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.601.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Банадига Н. В. 
Клініко-патогенетичні аспекти хронічних і рецидивуючих неспецифічних бронхолегеневих захворювань у дитячому віці та їх лікування : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.10 / Н. В. Банадига; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1999. - 36 c. - укp. - рус.

Представлено результати клініко-лабораторних та інструментальних методів дослідження дітей із загостренням рецидивуючого бронхіту, хронічного бронхіту та вторинної хронічної пневмонії, бронхіальної астми. Досліджено активність румалонантитілоутворення даної патології, що несе інформацію про глибину запалення та залежність від тривалості основного захворювання, об'єм ураження та структуру супутньої патології. Дезорганізація сполучної тканини утримується і в періоді клінічної ремісії. Детально представлено причинні зв'язки між дисбалансом антиокислюючих засобів трьох ліній антиоксидантної системи й активністю вільнорадикального окислення ліпідів у період загострення хронічних і рецидивуючих бронхолегеневих захворювань, а також визначено фактор антиоксидантного стану. Означено структуру змін імунобіохімічного профілю бронхоальвеолярного змиву та визначено тенденції їх розвитку в залежності від ступеня ендобронхіту. Досліджувані показники гомеостазу в поєднанні з визначенням молекул середньої маси у трьох біосистемах дали можливість діагностувати стадію зворотньої декомпенсації ендотоксемії. Обгрунтовано та вдосконалено методи діагностики активності запального процесу при бронхолегеневій патології. Патогенетично обгрунтовано, апробовано та проведено оцінку ефективності використання в комплексному лікуванні ліпостабілу для корекції зрушень гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Банадига Н. В. 
Виявлення та усунення порушень зовнішньосекреторної функції підшлункової залози у дітей / Н. В. Банадига // Перинатология и педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 76-77. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено повне клінічне обстеження 107 хворим з хронічною патологією гастродуоденальної та гепато-біліарної зон. З метою оцінки зовнішньосекреторної здатності підшлункової залози проведено провокаційні тести із прозерином, за результатами яких у 77,14 випадку діагностовано панкреатопатію; визначення рівня еластази-1 у крові. Одержані дані потребують цілеспрямованого спостереження за даними пацієнтами для запобігання трансформації у хроніний панкреатит. Для корекції порушень зовнішньосекреторної функції підшлункової залози призначали ферментні препарати на базі панкреатину, що прискорили терміни видужання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Банадига Н. В. 
Діагностичне значення клапанної регургітації у дітей з гострою ревматичною лихоманкою / Н. В. Банадига, О. Р. Боярчук, Р. Р. Коморовський // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 2. - С. 84-86. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Обстежено 69 хворих віком 5 - 17 років: 32 - із гострою ревматичною лихоманкою (ГРЛ) і 37 - із хронічною ревматичною хворобою серця (ХРХС). У 78,13 % дітей виявлено клапанну регургітацію, частіше (75,0 %) - мітральну легкого та помірного ступенів тяжкості. Потовщення стулок клапанів установлено у 40,6 % дітей, що має важливе значення для діагностики ГРЛ. Показано значення доплерографії у дітей із ревматичним кардитом і мітральною регургітацією через 3, 6 і 12 місяців від початку хвороби для вчасної діагностики ХРХС і попередження можливих ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Банадига Н. В. 
Місце та значення імунологічних методів дослідження в діагностиці уражень підшлункової залози / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак, А. І. Банадига // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 123. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Банадига Н. В. 
Панкреатична недостатність у дітей з патологією травної системи / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак, І. О. Рогальський, А. І. Банадига, О. Н. Яцків // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 3. - С. 115-118. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обстежено 107 пацієнтів віком від 3 до 18 років із патологією гастродуоденальної та гепатобіліарної зон. Використано наступні спеціальні методи дослідження: провокаційний прозериновий тест, визначення у крові еластази-1, кріоглобулінів, інтерлейкіну-6. У 51,95 % хворих діагностовано панкреатичну недостатність функціонального типу, що доведено фізіологічним або "висхідним" типом амілазної кривої, нормальним рівнем сироваткової еластази-1. У 40,85 % випадків виявлено відносну панкреатичну недостатність, доказом якої були патологічні типи амілазних кривих, високі рівні еластази-1, кріоглобулінів, інтерлейкіну-6 у крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6 + Р733.413.3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Банадига Н. В. 
Порушення процесів мінералізації кісткової тканини у дітей на тлі бронхіальної астми / Н. В. Банадига, І. О. Рогальський // Перинатология и педиатрия. - 2010. - № 3. - С. 89-91. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено особливості мінерального обміну та стану процесів мінералізації кісткової тканини у дітей на тлі бронхіальної астми. Встановлено, що персистуючий перебіг астми супроводжується порушенням не лише мінерального обміну, але й дестабілізацією метаболічних процесів у сполучній тканині та у 45,44 % хворих вторинним остеопенічним синдромом. Діагностовані порушення є підставою до призначення дітям з бронхіальною астмою препаратів кальцію та вітаміну Д з метою підвищення ефективності протокольного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.1 + Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Банадига Н. В. 
Цитокіновий статус у дітей з гострою ревматичною лихоманкою та хронічною ревматичною хворобою серця / Н. В. Банадига, О. Р. Боярчук // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 182-184. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.101

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Банадига Н. В. 
Шляхи попередження алергічних захворювань у дітей / Н. В. Банадига // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Невпинний ріст алергічних захворювань у дітей вимагає пошуку ефективних засобів профілактики, особливо у малюків з родин з обтяженим алергологічним анамнезом. Ефективним запобіжним заходом є раннє і тривале грудне вигодовування. Тривають дискусії щодо профілактичного призначення пре- або пробіотиків дітям з групи ризику. Очевидною є потреба застосування пробіотиків у дітей, що не одержують грудного молока, з огляду на їх здатність модифікувати склад кишкової флори для збалансованої стимуляції імунної системи та попередження алергічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Банадига Н. В. 
Зміни тромбоцитів у хворих на гостру ревматичну лихоманку та хронічну ревматичну хворобу серця / Н. В. Банадига, О. Р. Боярчук, К. С. Волков // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 2. - С. 95-98. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Обстежено 90 хворих віком 4 - 17 років: 23 дитини з гострою ревматичною лихоманкою і 67 пацієнтів з хронічною ревматичною хворобою серця. Встановлено активацію судинно-тромбоцитарного гемостазу в дітей з цими патологіями, що проявляється зростанням середнього об'єму тромбоцитів, підвищенням відсотка адгезивних і спонтанно агрегованих тромбоцитів. При електронній мікроскопії виявлено зміну форми тромбоцитів, утворення псевдоподій, зменшення вмісту гранул, що також є проявом зростання процесів агрегації та адгезії кров'яних пластинок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Банадига Н. В. 
Прогностичні критерії ризику формування хронічної ревматичної хвороби серця у дітей / Н. В. Банадига, О. Р. Боярчук, Н. І. Ярема // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2012. - 75, № 2. - С. 14-18. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проведен анализ клинико-анамнестических и лабораторных факторов риска формирования хронической ревматической болезни сердца у 88 детей в возрасте от 4 до 17 лет. Установлены наиболее значимые прогностические критерии риска возникновения и прогрессирования болезни. Разработаны пути усовершенствования вторичной профилактики ревматической болезни у детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.101

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Банадига Н. В. 
Клінічні аспекти залізодефіцитної анемії в дітей раннього віку / Н. В. Банадига, Я. В. Рогальська // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 2. - С. 82-85. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - виявити взаємозв'язок між характером харчування і частотою, глибиною сидеропенічних станів у дітей перших трьох років життя з огляду впливу на формування природної резистентності організму. Обстежено 56 дітей із залізодефіцитною анемією (ЗДА) віком від 1 місяця до 3 років, що перебували на стаціонарному лікуванні в Тернопільській міській дитячій лікарні. До групи контролю увійшло 20 дітей аналогічного віку. Проведено загальноклінічні дослідження, біохімічне дослідження крові з визначенням сироваткового заліза, загальної та латентної залізозв'язуючої здатності крові, використано інструментальні методи. Встановлено, що легка та середньотяжка анемія здебільшого виявлена у дітей першого року, а на другому - третьому році життя переважав тяжкий і надтяжкий її ступінь. Встановлено, що залізодефіцит супроводжувався дисбалансом вмісту в крові таких мікроелементів, як цинк і мідь. Зокрема, у переважної більшості дітей (від 62,5 % при надтяжкій до 92,9 % при анемії легкого ступеня) встановлено істотно низький рівень цинку в крові. Зіставляючи рівні основних імуноглобулінів у крові, залежно від тяжкості ЗДА, зроблено висновок, що істотно високі IgA, IgM лише при I ступені тяжкості обумовлені наявною гострою патологією, здебільшого з боку органів дихання. Одержані результати є доказом передчасного синтезу імуноглобулінів, на тлі дефіциту окремих імунонутрієнтів, що надалі може призвести до функціонального виснаження імунної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського