Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Бартусяк П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бартусяк П. М. 
Про твір Ляйбніца "Принципи природи і благодаті, засновані на раціо" / П. М. Бартусяк, О. І. Хома // Філософ. думка. - 2008. - № 4. - С. 44-55. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бартусяк П. М. 
Реактивація філософії Ляйбніца у творах Жиля Дельоза : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / П. М. Бартусяк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Мета дослідження - виявлення статусу та специфіки історико-філософського складника у філософському вченні Ж. Дельоза та відображення цих статусу та специфіки у його інтерпретаціях ляйбніціянства. Наведено підставу для пошуку особливої історико- філософської концепції в ученні Ж. Дельоза. Відкрито концепцію реактивації як складник вчення Ж. Дельоза. Доведено, що вона є повноцінним історико-філософським методом, а також, що тлумачення філософії Ляйбніца у творах французького філософа є одним зі способів її застосування. Показано, що інтерпретація філософії Ляйбніца є лише одним із численних прикладів застосування методу реактивації Ж. Дельозом. Виокремлено найістотніші риси реактиваційної методології й усі наявні у творах Ж. Дельоза її різновиди. Виявлено, що результатом застосування історико-філософського методу реактивації у творах Ж. Дельоза є перетворення деяких концептів, термінів і понять ляйбніціянства на інтегральні частини власного Дельозового вчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бартусяк П. 
І життя і Дельоз і література (Коментар до українського перекладу есе Жиля Дельоза "Література і життя") / П. Бартусяк // Humanitarian Vision. - 2019. - 5, № 1. - С. 76-79. - Бібліогр.: 79 назв. - укp.

Есе Жиля Дельоза "Література і життя" було опубліковане у 1993 р. у збірнику "Критика і клініка". Твір перекладений українською мовою вперше. В есе французький філософ експонує власне тлумачення літератури та літературного процесу. Текст насичений концептами та ідеями, розробленими та запропонованими Дельозом у попередніх творах. Насамперед у таких, як "Пруст та знаки", "Логіка сенсу", "Золя і тріщина", "Анти-Едіп", "Кафка, за меншу літературу", "Тисяча плато", "Діалоги". Тексти Дельоза переповнені концептами та різними концептуальними іграми. Надзвичайно важливо для перекладача точно це відтворити. Адже на цьому зведена вся філософія Дельоза. Концепція українського перекладу есею "Література і життя" полягає якраз у максимально точному (за можливості) відтворенні не лише концептів, але й концептних відтінків і різноманітних, спричинених ними, трансформацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)6-4 Дельоз Ж.534 + Ш407 + Ш141.14-77 + Ю252 в2:Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бартусяк П. 
Чи є концепт "життєве поривання" (elan vital) центральним в еволюційній теорії Анрі Бергсона? / П. Бартусяк // Humanitarian Vision. - 2020. - 6, № 1. - С. 40-45. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Еволюційна концепція А. Бергсона асоціюється здебільшого з поняттям elan vital (життєве поривання). Однак, за Бергсоном, одна з головних функцій філософії повинна полягати у творенні концептів. Світ є надзвичайно розмаїтим, і якщо філософія прагне осягнути це розмаїття, вона повинна створити релевантну мережу концептів. В еволюційній частині філософії Бергсона це втілено чи не наймасштабніше. Втім, сучасні історико-філософські дослідження цей масштаб не відтворюють. Мета роботи - відтворити цей масштаб за допомогою текстологічного аналізу концептивної системи un elan (поривання) в контексті еволюційної теорії Бергсона. Досліджено різноманітні концепти, які забезпечують функціонування цієї системи, наприклад, certain elan (певне поривання), elan commun (спільне поривання), elan originel (первісне поривання), elan initial de la vie (початкове поривання життя). Концептуалізовано слова repliquer (реплікувати), se lancer (кидатися) і s'elancer (пориватися) для відтворення еволюції концептивної системи un elan. Вказано на безпосередній зв'язок елементів цієї системи з концептами, які не стосуються проблеми життя, наприклад, матеріальна маса, реплікувати, імпульсація. Ці аргументи надали змогу зробити висновок, що роль концепту elan vital в еволюційному вченні Бергсона безпідставно перебільшена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-658

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бейсад Ж.-М. 
"Медитації" Декарта у дзеркалі сучасних тлумачень: Жан-Марі Бейсад, Жан-Люк Марйон, Кім Сан Он-Ван-Кун / Ж.-М. Бейсад, Ж.-Л. Марйон, Кім Сан Он-Ван-Кун; ред.: С. В. Пролеєв, Л. Лисенко А. Баумейстер, О. Хома; Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського, Вінницький національний технічний університет, Національний університет "Києво-Могилянська академія". - 2-ге вид., випр. та допов. - Київ : Дух і Літера, 2021. - 425 c. - (Fontes cogitationis). - Бібліогр.: с. 366-370 - укp.

Зазначено, що збірка містить ключові тексти сучасних французьких істориків філософії, присвячені новим підходам до осмислення славетних "Медитацій про першу філософію" Рене Декарта. Написані протягом 70-х - 90-х pp. XX ст., ці тексти стосуються найрізноманітнішої тематики (онтологія та метод, проблема суб'єкта, ego та субстанція, інтелектуальні чуття, аналіза підходів Гайдегера та Гусерля до картезіанства, онто-тео-логія Декарта тощо) і визначають напрям декартознавчих дискусій останнього десятиліття. Видання включає аналітичну статтю та довідково-бібліографічні матеріали, присвячені світовим досягненням в історико-філософському дослідженні "Медитацій", а також експериментальну трилінгвічну публікацію цього класичного твору. Зауважено, що зазначені тексти не лише дають змогу ознайомитися з теперішнім станом декартознавчих досліджень у Франції та інших зарубіжних країнах, але й усувають застарілі стереотипи сприйняття філософії Декарта вітчизняною науковою спільнотою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)5-517 + Ю3(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Бартусяк П. 
Добре життя/добре існування [Belle vie/Belle existence] (передмова до українського перекладу інтерв'ю "Фуко у Долині Смерті") / П. Бартусяк // Humanitarian Vision. - 2022. - 8, № 1. - С. 49-50. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Це важливе для розуміння творчої еволюції М. Фуко інтерв'ю було реалізовано американською дослідницею Г. Дандес у 2017 р. Українською мовою перекладено вперше. Викладач Вищої Школи К. С. Вейд і його друг, музикант М. Стоунмен у червні 1975 р. запросили Фуко взяти участь у мандрівці до Долини Смерті. Філософ погодився. Вони провели там два дні й одну ніч. Фуко називав цей досвід одним із найважливіших у його житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського