Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Басалкевич О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Білинський М.  
Діахронні дослідження синонімії з використанням реляційної бази даних / М. Білинський, О. Басалкевич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 710. - С. 204-208. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено діахронні синонімічні ряди якісних прикметників на матеріалі давньошотландської мови. Зазначені ряди будуються та оцінюються за допомогою бази даних, створеної у середовищі Access. Прикладом слугує лексико-семантичне поле "sturdy-cowart".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш148.24-03 с51

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Басалкевич О. Є. 
Моделювання тезауруса якісних прикметників у давньошотландській мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. Є. Басалкевич; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2021. - 24 c. - укp.

Проаналізовано сукупність синонімічних якісних прикметників давньошотландської мови, чиє комплементарне співіснування розглядається у синонімічних рядах, вишикуваних в часі - діахронних чи історичних синонімічних рядах. Дослідження переходить у когнітивний план, в якому на базі утворених рядів розгортається фрагмент ад’єктивної асоціативної карти давньошотландської мови, до якого застосовується комплекс симулятивних технік, а саме: відстеження асоціативних антиподів, розгортання асоціативних структур прикметників, відтворення асоціативного експерименту для обраного стимулу, калькуляція віддаленості та схожості для будь-яких двох асоціатів спільного поля, диференціювання давньошотландської лексики на шести шкалах нечіткого асоціативного диференціала, що в межах дослідження названо історичним асоціативним тезаурусом давньошотландських якісних прикметників. Подібні лексикографічні студії не виконувались на матеріалі давньошотландської мови ні у вітчизняній, ні в британській мовознавчих школах. Методологічна новизна праці полягає у розробці методу реконструкції та дослідження асоціативних карт давніх станів мови, зокрема в семантичному диференціюванні лексики з синтезом ментальних (комбінаторно-семантичних) репрезентацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш148.24-022.1

Шифр НБУВ: РА452945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського