Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Бас Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Бас Ю. Я. 
Черезшкірний лазерофорез біологічно активних речовин в медицині і косметології / Ю. Я. Бас, Ю. О. Воронцова, О. І. Новгородська, Г. С. Тимчик // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2012. - Вип. 43. - С. 168-174. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В медицині і косметології відома методика лазерофорезу біологічних активних речовин, але відсутність розуміння механізмів проникнення речовини через верхні шари шкіри під дією низькоінтенсивного лазерного випромінювання не дозволяє більш широко застосовувати цю технологію і обгрунтувати оптимальні параметри методики. Метою роботи є пояснення біологічних і біофізичних процесів, що відбуваються в технології лазерофорезу. За допомогою методів системного аналізу показано, що проникнення речовини в шкіру відбувається через потові і сальні залози, та волосяні фолікули за допомогою трансцитозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36 + Р120.416.2 с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бас Ю. П. 
Фосфатні гетерополікислоти як твердофазні окисно-відновні реагенти для визначення катехоламінів, поліфенолів та оцінки антиоксидантної активності : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Ю. П. Бас; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Мета дослідження - розробка твердофазних індикаторних систем на основі кремнеземів, послідовно функціоналізованих високомолекулярною четвертинною амонійною сіллю та фосфатними різнолігандними гетерополіаніонами, для твердофазно-спектроскопічного та візуально-тестового визначення катехоламінів і поліфенолів, а також такого інтегрального показника, як антиоксидантна активність. Досліджено умови іммобілізації на органо-мінеральних кремнеземних сорбентах окиснених форм молібдостибієво- та молібдовольфрамофосфатної (реактив Фоліна) гетерополікислот (ГПК). Доведено, що за одночасної присутності молібдату, фосфату і стибію(ІІІ) у розчині утворюється різнолігандна молібдостибієво-фосфатна ГПК. Методами адсорбції, молекулярної спектроскопії та термодесорбції з'ясовано природу закріплення гетерополіаніону на поверхні кремнезему. Розроблено твердофазний окисно-відновний реагент на основі іммобілізованого реактиву Фоліна для твердофазно-спектрофотометричного і візуально-тестового визначення поліфенолів та оцінювання антиоксидантної активності. На основі іммобілізованої різнолігандної молібдостибієвофосфатної ГПК запропоновано методики твердофазно-спектрофотометричного і візуально-тестового визначення катехоламінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313-95 + Г116.64,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бас Ю. П. 
Змішана молібдофосфорностибієва ГПК як твердофазний аналітичний реагент для визначення катехоламінів / Ю. П. Бас, О. А. Запорожець // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Хім. науки. - 2013. - Вип. 14. - С. 19-25. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Визначення катехоламінів має важливе значення у клінічній діагностиці хвороб, оскільки зміна їх концентрації у біологічних рідинах є індикатором багатьох патологічних станів організму. Досить чутливими реагентами для визначення катехоламінів є гетерополікислоти. Однак, наявні спектрофотометричні методики з їх використанням характеризуються рядом недоліків, що пов'язані з псевдоколоїдним станом реагенту у розчині та низькою його стійкістю у часі. Більшості з них можна уникнути шляхом перенесення аналітичної реакції на межу розділу фаз "сорбент - розчин". Розроблено новий окисно-відновний реагент на основі іонного асоціату "четвертинна амонієва сіль аліфатичної природи (ЧАС) - змішана молібдофосфорностибієва гетерополікислота" для твердофазно-спектрофотометричного визначення катехоламінів. Як матрицю обрано мезопористий силікагель SG-60 фірми Merck. Твердофазний реагент одержано шляхом вилучення гетерополіаніону з водного розчину силікагелем, модифікованим ЧАС, впродовж 5 хв. Окисно-відновні властивості розробленого твердофазного реагенту було перевірено за взаємодії з розчином модельної сполуки - адреналіну. Лінійність градуювального графіку зберігається у межах 4,6 - 92,0 мг/л. Межа виявлення адреналіну, розрахована за 3s-критерієм, становить 1,7 мг/л. Розроблений твердофазний реагент було апробовано у ході аналізу фармацевтичних препаратів місцевих анестезій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.21-95 + Р345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського