Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Безрукова Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Безрукова Н. В. 
Торгові марки у зовнішньоекономічній стратегії підприємств : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н. В. Безрукова; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Проаналізовано досвід створення та просування торгових марок провідними транснаціональними корпораціями світу. На підставі результатів дослідження функціональної диверсифікації марки за умов сучасної світової економіки виділено основні переваги, які вона створює для компанії, споживача та економіки країни в цілому. На підставі аналізу торгових марок ряду спільних й українських підприємств доведено їх важливе значення у разі виходу компаній на ринки інших країн. Виділено специфічні риси українського ринку, які впливають на політику керування торговими марками вітчизняних підприємств у процесі формування та реалізації зовнішньоекономічної стратегії. Показано, як трансформуються види торгових марок та підходи до їх створення залежно від етапу інтернаціоналізації та корпоративної орієнтації компанії. Висвітлено особливості системи управління торговою маркою на міжнародному рівні. Виявлено основні етапи керування торговою маркою на зовнішньому ринку. Запропоновано структуру аналізу зовнішнього макро- та мікросередовища та внутрішньофірмового аналізу з урахуванням особливостей марки як нематеріального активу компанії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-21 + У542.120-803.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чернега О.Б. 
Мегатренды развития глобальной экономической системы: ведущие акторы, фреймы и детерминанты инновационных сдвигов : монография / О.Б. Чернега, А. В. Артёменко, Абудавуд Басем, Н. Г. Безавлук, Н. В. Безрукова. - Донецк : Схід. видавн. дім, 2014. - 305 c. - рус.

Представлены результаты исследования тенденций развития глобальной экономической системы. Предложены теоретические подходы к изучению феномена глобализации как основного фактора фундаментальной реконфигурации мирового порядка. Определены глобальные мегатренды и вызовы современности. Освещены перспективы развития ведущих стран мира в геоэкономическом пространстве. Показаны инструменты обеспечения интеграции национальной экономики в глобальное инновационное пространство. Изучены особенности экономической преступности в условиях глобализации. Описаны современные формы деятельности транснациональных корпораций в глобальной экономической системе. Проанализированы современные тенденции развития энергетической политики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Безрукова Н. В. 
Сучасна архітектура глобальної економіки: аналіз змін та тенденцій / Н. В. Безрукова, В. А. Свічкарь // Бізнес Інформ. - 2015. - № 9. - С. 25-31. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано нові тенденції, які відбуваються в сучасній глобальній економіці, з метою прогнозування майбутньої архітектури світового господарства та визначення місця різних країн світу в глобальній економічній системі. Досліджено сучасні тренди процесу економічної глобалізації в розрізі торговельного та інвестиційного аспектів. Виділено характерні риси та елементи економічної глобалізації. Наголошено, що даний процес має суперечливий характер і неоднозначні наслідки для країн світу. Якщо кілька років тому розвинуті країни були лідерами у світовій торгівлі та глобальному інвестуванню, то зараз відбувається зміна архітектури світового господарства на користь країн, що розвиваються. Підкреслено, що в країнах, що розвиваються, бурхливо йде процес транс націоналізації: створюються та розвиваються нові транснаціональні корпорації, які здійснюють активну експансію на ринки як розвинутих країн, так і країн, що розвиваються. Швидкими темпами зростають товарні та інвестиційні потоки в межах країн, що розвиваються, що забезпечує їх доступними засобами виробництва та значними ринками збуту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Безрукова Н. В. 
Міграція робочої сили з України до ЄС: аналіз особливостей та наслідків / Н. В. Безрукова, В. А. Свічкарь // Бізнес Інформ. - 2016. - № 2. - С. 21-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз особливостей міграції робочої сили з України до Європейського Союзу та оцінка можливих наслідків цього процесу, а також визначення майбутніх тенденцій розвитку еміграції з України. Досліджено основні напрями трудової міграції з України. Проведено оцінку обсягів трудової міграції. Наведено дані про соціально-демографічні характеристики мігрантів. Наголошено, що процес еміграції має як позитивні, так і негативні наслідки для нашої країни. Проаналізовано сфери працевлаштування мігрантів у країнах - членах Європейського Союзу. Виділено основні причини еміграції з України, серед яких безробіття та низький рівень заробітної плати. Показано, що середньомісячна заробітна плата українських мігрантів у країнах - членах ЄС набагато вища, ніж в Україні. На основі проведеного дослідження зроблено висновки, що трудова міграція з України до країн ЄС має важливе соціально-економічне значення для нашої держави. А підписання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншої сторони, а також введення безвізового режиму сприятиме збільшенню кількості трудових мігрантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4)64-25 + У9(4)240.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Безрукова Н. В. 
Взаємодія Україна - ЄС: інвестиційний аспект / Н. В. Безрукова, В. А. Свічкарь // Бізнес Інформ. - 2016. - № 9. - С. 15-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано інвестиційні аспекти взаємодії України та Європейського Союзу. Розкрито значення іноземних інвестицій для економіки країни. Обгрунтовано в цілому позитивний вплив іноземного інвестування на економічний розвиток держави. Окреслено проблеми провідних галузей економіки України. Окрему увагу приділено аналізу регіональної структури прямих іноземних інвестицій в Україну. Показано, що основний потік інвестицій надходить з країн Євросоюзу. Досліджено географічну структуру прямих іноземних інвестицій з країн ЄС в Україну. Продемонстровано галузеву структуру прямих іноземних інвестицій з п'яти провідних країн-інвесторів з ЄС. Проаналізовано також географічну структуру прямих зарубіжних інвестицій з України до інших країн. На основі проведеного дослідження зроблено висновки, що прямі іноземні інвестицій мають позитивний вплив на розвиток економіки країн загалом і України зокрема. А створення Зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом має стати значним поштовхом для більш активного інвестування з боку європейських країн в економіку України, що має сприяти подальшому розвитку основних галузей української промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-563 + У9(4УКР)0-563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Безрукова Н. В. 
Економічна глобалізація: аналіз основних протиріч та наслідків / Н. В. Безрукова, В. А. Свічкарь // Економіка і регіон. - 2016. - № 3. - С. 62-67. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано сутність процесу економічної глобалізації. Виділено джерела та фактори глобалізації. Розкрито вплив глобалізаційних процесів на економіку країн світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Безрукова Н. В. 
Інтеграція і дезінтеграція в сучасній глобальній економіці / Н. В. Безрукова // Бізнес Інформ. - 2017. - № 7. - С. 31-35. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено теоретичні і практичні аспекти інтеграційних і дезінтеграційних процесів у глобальній економіці, оцінка їх причин та наслідків. Досліджено переваги та недоліки інтеграційних і дезінтеграційних процесів. Окреслено основні завдання, які стоять перед державою в процесі інтеграції. Окрему увагу приділено аналізу причин дезінтеграції країн. Охарактеризовано особливості дезінтеграційних процесів на прикладі окремих інтеграційних об'єднань. Розкрито причини інтеграції країн, які призводять до створення замкнутих економічних блоків, що конкурують між собою. На основі проведеного дослідження зроблено висновки, що в сучасній світовій економіці постійно відбуваються процеси інтеграції та дезінтеграції. Вони потребують постійного аналізу, оскільки утворення нових обієднань вимагає критичної оцінки досвіду функціонування минулих.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського