Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Беккер М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Розгонюк В. В. 
Анализ современного опыта применения критериев прочности и обеспечения надежности при проектировании нефтегазовых трубопроводов / В. В. Розгонюк, М. В. Беккер // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2005. - № 3. - С. 75-79. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Проаналізовано світовий досвід застосування критеріїв міцності у разі проектування посудин високого тиску та трубопроводів. Розглянуто сучасний рівень вітчизняного пректування нафто- й газопроводів щодо застосування критеріїв міцності та забезпечення надійності трубопроводів. Визначено шляхи підвищення цього рівня.


Ключ. слова: проектирование нефтегазопроводов, надежность, коэффициент запаса прочности, вероятность разрушения, допустимые напряжения, предельные состояния
Індекс рубрикатора НБУВ: О71-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Варламов Г. Б. 
Трубчаста технологія газоспалювання - прорив у енергозбереженні і екологічності транспортування природного газу / Г. Б. Варламов, Я. С. Марчук, М. В. Беккер, Г. М. Любчик, Ю. М. Камаєв, П. О. Позняков, Д. О. Кузьменко // Нафтогаз. енергетика. - 2010. - № 1. - С. 60-63. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто результати досліджень на моделі та реальному устаткуванні особливостей трубчастої технології газоспалювання з визначенням аеродинамічних та технікоекономічних переваг за умов її використання у камерах згоряння газотурбінних установок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-042

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кизим М. О. 
Аналіз сучасної практики розробки стратегій регіонального розвитку в Україні на основі проблемно-орієнтованого підходу / М. О. Кизим, Н. В. Бєлікова, М. Л. Беккер // Бізнес Інформ. - 2020. - № 8. - С. 88-95. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Узагальнено сучасну практику розробки стратегій регіонального розвитку в Україні та обгрунтовано переваги упровадження проблемно-орієнтованого підходу у процес стратегування соціально-економічного розвитку регіонів України. Досліджено методичні засади впровадження проблемно-орієнтованого підходу в процес стратегування соціально-економічного розвитку регіонів України для ідентифікації проблем і проблемних ситуацій регіонального розвитку та визначення на цій основі стратегічних та операційних цілей. Результати дослідження показали, що регіони України здійснюють регулювання соціально-економічного розвитку за допомогою регіональних стратегій розвитку; станом на 2020 р. усі регіони України розробили стратегії соціально-економічного розвитку на період до 2027 р. Аналіз цих документів показав, що процес визначення проблем соціально-економічного та екологічного розвитку регіону вимагає вдосконалення, оскільки наразі у стратегіях відсутня чітка ідентифікація проблем. Незважаючи на відсутність чіткого переліку проблем регіонального розвитку, усі стратегії містять систему стратегічних та операційних цілей, проте не всі регіони наводять індикатори їх досягнення. Також не всі проаналізовані стратегії регіонального розвитку містять обірунтування визначення цілей на основі аналізу проблем соціально-економічного та екологічного розвитку регіону. Перспектива подальших досліджень полягає в удосконаленні методичних засад ідентифікації проблем соціально-економічного та екологічного розвитку та впровадженні їх у практику розробки регіональних стратегій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бєлікова Н. В. 
Проблеми удосконалення науково-методичного забезпечення визначення системи цілей розвитку регіону / Н. В. Бєлікова, М. Л. Беккер, Є. М. Крячко // Проблеми економіки. - 2020. - № 4. - С. 98-105. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Актуальність статті підтверджується необхідністю розвитку науково-методичного забезпечення (НМЗ) для визначення системи цілей розвитку регіону, що є одним із пріоритетів як для наукової спільноти, так і для органів державної влади. Зокрема, подальшого розвитку й удосконалення потребує наукове забезпечення визначення системи цілей розвитку регіону на підставі використання традиційних і нетрадиційних методів системного аналізу. Мета роботи - обгрунтування рекомендацій щодо вдосконалення НМЗ визначення системи цілей розвитку регіону шляхом використання інструментів нечіткого когнітивного моделювання. Доведено, що комплексна оцінка регіональних соціально-економічних систем неможлива без застосування системного підходу, що надає можливість зв'язати в одне ціле велику кількість процесів, що відбуваються в економічній, соціальній та екологічній системах регіону. Такі дослідження успішно реалізуються на основі когнітивного підходу до вивчення складних систем різної природи. Розглянуто особливості побудови нечітких когнітивних карт як інструменту відображення реальних динамічних систем у формі, яка відповідає людському сприйняттю таких процесів. Запропоновано логічну схему проведення структурного аналізу соціально-економічного розвитку (СЕР) регіону, що складається з п'яти взаємопов'язаних етапів і передбачає побудову нечіткої когнітивної моделі СЕР регіонів України. Обгрунтовано системні показники нечіткої когнітивної моделі СЕР регіонів України та здійснено аналіз їх впливу на розвиток регіонів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Беккер М. Л. 
Формування наукового підгрунтя для ідентифікації та структуризації проблем розвитку регіону / М. Л. Беккер // Бізнес Інформ. - 2020. - № 11. - С. 89-95. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Актуальність статті підтверджується зростанням ролі наукового забезпечення щодо ідентифікації та структуризації проблем регіонального розвитку при розробці напрямів державної регіональної політики, а також при формуванні стратегій і програм соціально-економічного розвитку регіонів України. Мета роботи - обгрунтування методичного підходу до ідентифікації та структуризації проблем розвитку регіону. Проведено аналіз тлумачення сутності понять "проблемний регіон" і "депресивний регіон". Визначено, що поняття "проблемний регіон" є ширшим, незважаючи на те, що в законодавстві України його визначення відсутнє. Доведено, що для ідентифікації та структуризації проблем регіонального розвитку доцільно застосовувати розроблений автором методичний підхід, які містить чотири послідовні етапи, реалізація яких дозволить здійснити якісну та кількісну оцінку особливостей розвитку регіонів України та ідентифікувати проблеми, що його супроводжують. Ідентифікація та структуризація проблем і визначення цілей розвитку регіонів проводиться у вимірах "Природно-територіальний і соціально-економічний потенціал", "Соціально-економічна та екологічна результативність", "Якість життя населення". Для визначених вимірів дослідження проблем і визначення цілей розвитку регіонів запропоновано застосовувати інтегральні показники, що розраховуються за допомогою адитивної методики згортки їх часткових показників та компонент. Перспектива подальших досліджень полягає в удосконаленні методичного забезпечення цілепокладання розвитку регіонів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гриневич Л. В. 
Наукові аспекти цілепокладання регіонального розвитку як складової територіального брендингу / Л. В. Гриневич, Н. В. Бєлікова, М. Л. Беккер // Бізнес Інформ. - 2021. - № 1. - С. 327-333. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Обгрунтовано найважливіші особливості розробки системи цілей територіального брендингу в контексті соціально-економічного розвитку територій. Досліджено особливості територіального брендингу, який, поряд із використанням класичного інструментарію брендингу, застосовує специфічні інструменти та методи, що зумовлено особливостями його об'єкта - територіями країни. Узагальнено основні складові бренду території за міжнародними рейтингами WorldBank Ethics Indices, UNDP Human Development Index, CAF World Giving Index, Arcadis Sustainable Cities Index та ін. Визначено, що основними складовими бренду території є імідж бренду, під яким розуміється загальне враження від бренду та його сприйняття суспільством у цілому та зацікавленими сторонами зокрема; ідентичність бренду, а також інфраструктурні та маркетингові складові, що підтримують бренд і збільшують його силу. Аналіз наукових підходів до проведення територіального брендингу довів, що в цілому вони спрямовані на визначення різних його складових, проте жоден з них не приділяє достатньо уваги цілепокладанню як ключовому елементу брендингу. Запропоновано логічну схему взаємозв'язку між елементами цілепокладання територіального брендингу. Доведено, що основними елементами цілепокладання регіонального розвитку та територіального брендингу є місія, візія та система стратегічних і операційних цілей, які визначаються з урахуванням думок експертів і мешканців території. Узгодженість і взаємозв'язок усіх елементів цілепокладання дозволить підвищити ефективність територіального брендингу. Перспектива подальших досліджень полягає в розробці методичного забезпечення алгоритмізації процесу розробки бренду території.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Беккер М. Л. 
Ідентифікація проблемних ситуацій і визначення шляхів їх вирішення в регіонах України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / М. Л. Беккер; Національна академія наук України, Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку. - Харків, 2021. - 20, [1] c. - укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретико-методичного забезпечення для ідентифікації проблемних ситуацій в регіонах України та обгрунтування шляхів їх вирішення. У роботі розроблено методичний підхід до ідентифікації проблемних ситуацій, що утворюються в процесі регіонального розвитку, особливістю якого є реалізація чотирьох послідовних етапів: вибір методу групування вихідної сукупності регіонів країни; ідентифікація кластеру проблемних ситуацій; визначення чинників утворення проблемних ситуацій; обгрунтування висновків і рекомендацій; практичні переваги даного підходу полягають у здійсненні якісної та кількісної оцінки особливостей розвитку регіонів країни та можливості ідентифікувати проблеми, що його супроводжують. Розроблено методичний підхід до оцінки стану розвитку регіонів, який грунтується на трикомпонентній інтегральній оцінці та дозволяє здійснити комплексне оцінювання базових сфер регіонального розвитку: якості життя населення регіону; результативності економічного, соціального та екологічного розвитку регіону, а також накопичених природно-ресурсного, територіального, адміністративно- територіального, соціального, економічного потенціалів регіону. Запропоновано методичний підхід до моделювання сценаріїв вирішення проблемних ситуацій в регіоні, відмінність якого полягає у застосуванні нечіткого когнітивного та імпульсного моделювання для визначення базових факторів соціально-економічного регіонального розвитку; визначенні взаємозв’язків між ключовими факторами соціально-економічного регіонального розвитку та побудові когнітивної карти слабкоструктурованої ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кизим М. О. 
Науково-методичне забезпечення вирішення проблемних ситуацій в регіонах України (на прикладі Харківської області) / М. О. Кизим, Н. В. Бєлікова, М. Л. Беккер // Проблеми економіки. - 2021. - № 2. - С. 70-85. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Формулювання цілей регіонального розвитку (РР) є важливим елементом державної регіональної політики, яка за своєю сутністю має цілеспрямований характер, що відображається в постійному впливі держави на соціально-економічний розвиток (СЕР) регіонів країни. Аналіз сучасних досліджень у межах цієї проблематики показав необхідність поглиблення теоретичних засад та інструментарію вирішення проблемних ситуацій у регіонах, що і визначено за мету дослідження. Обгрунтовано теоретичне підгрунтя визначення цілей (цілепокладання) РР. Доведено, що когнітивний підхід є одним із найбільш потужних інструментів дослідження слабкоструктурованих систем і ситуацій, та обгрунтовано доцільність застосування нечіткого когнітивного моделювання задля формування сценаріїв розвитку регіонів і вирішення проблемних ситуацій у них. Розроблено аналітичну схему проведення структурного аналізу соціально-економічного РР і формування нечіткої когнітивної моделі. На основі цієї схеми побудовано нечітку когнітивну модель СЕР регіонів України. Проведено імпульсне моделювання на нечіткій когнітивній моделі СЕР регіонів України за сценарієм саморозвитку. Реалізовано сценарне моделювання щодо підвищення рівня стратегічних цілей СЕР Харківського регіону на підставі імпульсного моделювання. Обгрунтовано доцільність ввести критерій сумарної ефективності впливу визначених сценаріїв на досягнення цільових орієнтирів Харківського регіону на основі адитивної зваженої згортки темпів приросту рівня цільових факторів відносно сценарію саморозвитку. Проведене на основі побудованої за розробленим підходом когнітивної моделі сценарне моделювання СЕР Харківського регіону надало можливість обгрунтувати, що для досягнення найшвидшого рівня цільових орієнтирів регіону необхідно впроваджувати сценарії розвитку, в основі яких є ефективне зростання наукового потенціалу регіону та його комбінації з іншими внутрішніми потенціалами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-18 + У9(4УКР-4ХАР)0-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського