Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Бенедисюк Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Бенедисюк Д. 
Ретроспектива становлення і пріоритети розвитку ринку цінних паперів в Україні / Д. Бенедисюк, С. Голубка // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 5. - С. 28-41. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Здійснено ретроспективний аналіз становлення та розвитку ринку цінних паперів в Україні. Розглянуто основні етапи розвитку ринку цінних паперів в світі. Проаналізовано особливості функціонування ринку в радянський період. Здійснено періодизацію розвитку ринку цінних паперів в Україні періоду незалежності з використанням структурно-функціонального підходу. Виявлено, що одним з найбільш значущих подій становлення ринку цінних паперів був випуск з 1995 р. приватизаційних майнових сертифікатів, які фактично зруйнували основи формування фінансової активності населення і сприяли розвитку монополізованої економіки. Проведено статистичний аналіз розвитку ринку та запропоновано пріоритети його розвитку з метою поступової мобілізації фінансових ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бенедисюк Д. І. 
Ринок цінних паперів в Україні: ретроспектива становлення і пріоритети розвитку / Д. І. Бенедисюк, С. М. Голубка // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 30/1. - С. 146-152. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Здійснено ретроспективний аналіз становлення і розвитку ринку цінних паперів в Україні. Розглянуто основні загально-цивілізаційні етапи розвитку ринку цінних паперів, що надало змогу розуміти передумови відставання нашої держави від провідних економік, які мали значно більше часу для формування досконалих ринкових умов. Проаналізовано особливості функціонування ринку цінних паперів радянського періоду. Здійснено періодизацію розвитку ринку цінних паперів в Україні періоду незалежності з використанням структурно-функціонального підходу. Виявлено, що для кожного періоду характерні специфічні макроекономічні виклики. Перший етап початку - середини 90-років, як перехідний період, ознаменувався початком приватизаційних процесів. Середина - кінець 90-х років супроводжувався активізацією приватизаційних процесів, поширенням практики недобросовісної інвестиційної діяльності та емісії цінних паперів. Для інших етапів виявлено проблеми становлення "олігархічних" секторів ринку з використанням приватизаційних процесів як засобу збагачення. З'ясовано, що сучасний етап розвитку ринку декларує орієнтир на європейські стандарти, прагнення збільшення капіталізації, ліквідності та прозорості фондового ринку, а також характеризується громадянсько-владними протиріччями. Виявлено, що однією з найбільш значимих подій становлення ринку цінних паперів був випуск з 1995 р. приватизаційних майнових сертифікатів, які фактично зруйнували підвалини формування фінансової активності населення та сприяли розвитку монополізованої економіки. Ретроспективний аналіз розвитку вітчизняного ринку цінних паперів доповнено аналізом даних офіційної статистики, що засвідчив значні проблеми в якісному плані. З огляду на високу функціональну значимість вітчизняного ринку для фінансово-економічного розвитку України запропоновано пріоритети його розвитку з метою мобілізації фінансових ресурсів. Вони полягають у популяризації регульованого Інтернет-трейдингу, підвищенні фінансової грамотності населення, розвитку конкурентного середовища, випуску міграційних облігацій, практиці страхування Unit-linked, а також поширенні муніципальних облігацій під спеціальні проекти територіальних громад. Звернено увагу на необхідність розвитку інфраструктурного та інформаційного забезпечення ринку цінних паперів в України з перспективою ефективної євроінтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського