Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Берднікова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Берднікова О. М. 
Особливості масопереносу та фазоутворення в зоні взаємодії різнорідних металів при зварюванні тиском з імпульсним навантаженням : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / О. М. Берднікова; НАН України. Фіз.-техн. ін-т металів та сплавів. - К., 2005. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.711-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Берднікова О. М. 
Семітський компонент в мові їдиш : Автореф. дис... канд. філол. наук / О. М. Берднікова; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. - К., 2006. - 16 c. - укp.

Виявлено загальні принципи та закономірності появи й еволюції семітського компонента у мові їдиш. На базі семітського матеріалу встановлено основні тенденції розвитку лексичної системи їдишу, порушено питання відродження цієї мови. Проаналізовано лексичний склад, семантичну базу, словотвірну структуру семістської лексики їдиш в її повному обсязі, за цього семітський компонент розглянуто в історичній динаміці. Уперше семітський фактичний матеріал використано як самостійне джерело у вивченні розвитку єврейського народу. За даними семітського компонента виявлено зв'язок єврейського народу з іншими етносами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.1-06 + Ш143.25-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Берднікова О. Г. 
Продуктивність сортів пшениці озимої залежно від фонів живлення та зрошення в умовах півдня України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. Г. Берднікова; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон, 2012. - 16 c. - укp.

Для умов Південного Степу України на темно-каштановому середньосуглинковому грунті вперше вивчено вплив диференціації умов зволоження, внесення мінеральних добрив і проведення позакореневих підживлень Кристалоном і Тенсо на урожайність та якість зерна сортів пшениці озимої. Вдосконалено елементи технології вирощування пшениці озимої за вирощування на зрошуваних землях, розроблено заходи ресурсозбереження, досліджено реакцію нових сортів культури на штучне зволоження упродовж вегетації на різних фонах мінерального живлення. Набули подальшого розвитку питання вивчення процесів росту та розвитку рослин, формування та накопичення ними надземної біомаси на різних етапах органогенезу залежно від факторів, що взяті на вивчення, та погодних умов років досліджень за умов Південного Степу України. Визначено й оптимізовано дозу мінерального добрива, обгрунтовано доцільність визначення розрахункової дози та водозберігального режиму зрошення пшениці озимої. Надано комплексне економічне й енергетичне оцінювання розробленим елементам технології вирощування сортів пшениці озимої за умов зрошення півдня України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434 + П212.103-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Осташ О. П. 
Вплив режимів термообробки на витривалість пружин зі сталі 65Г / О. П. Осташ, Р. В. Чепіль, Л. І. Маркашова, В. І. Грибовська, В. В. Кулик, О. М. Берднікова // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2017. - 53, № 5. - С. 94-99. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено втомну довговічність пружин з марганцевистої сталі (0,66 % C; 1,02 % Mn) після чотирьох режим термічної обробки, які забезпечили трооститну, мартенситно-бейнітну і бейнітно-мартенситну структуру. Пружини випробувано за умов жорсткого циклічного навантаження, які близькі до експлуатаційних у виробах спеціального призначення. Встановлено, що оптимальну витривалість пружин забезпечує мішана структура нижнього бейніту і мартенситу, одержана після ізотермічного гартування і спеціального відпуску, який виконують, перериваючи охолодження після гартування в інтервалі між точками початку і кінця мартенситного перетворення. Витривалість пружин пов'язана з кількісними параметрами фазового складу і дислокаційної структури та мікромеханізмом руйнування пружинної сталі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.001.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Позняков В. Д. 
Вплив термічного циклу наплавлення на механічні властивості та опір крихкому руйнуванню металу ЗТВ залізничної сталі М76 / В. Д. Позняков, О. А. Гайворонський, В. А. Костін, О. М. Берднікова, С. В. Шмигельський // Автомат. зварювання. - 2019. - № 12. - С. 4-11. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Підвищення ресурсу роботи залізничних коліс є актуальною задачею. Рішення цієї проблеми пов'язано з оптимізацією структурного стану металу залізничних коліс. Досліджено вплив швидкості охолодження при плавленні на механічні властивості, опірність крихкому руйнуванню та структурні зміни металу ЗТВ колісної сталі з карбонітридним зміцненням з вмістом вуглецю 0,63 %. Показано, що в процесі наплавки формується гартівна бейнітно-мартенситна структура, об'ємна частка структурних складових в якій визначається швидкістю охолодження. Загартований метал ЗТВ колісної сталі з карбонітридним зміцненням має високу міцність і низьку пластичність та має підвищену схильність до крихкого руйнування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644-1 + К222.234.710.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Позняков В. Д. 
Опір утворенню холодних тріщин стикових з'єднань високоміцних сталей при різних способах зварювання / В. Д. Позняков, Л. І. Маркашова, В. Д. Шелягін, С. Л. Жданов, А. В. Бернацький, О. М. Берднікова, В. М. Сидорець // Проблеми міцності. - 2019. - № 6. - С. 36-47. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо підвищення технологічної міцності (опору утворенню холодних тріщин) зварних з'єднань високоміцних сталей з границею текучості більше ніж 600 МПа. Експериментально досліджено вплив режимів дугового, лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання на структуру металу зварних з'єднань і на насиченість наплавленого та розплавленого основного металу дифузійним воднем. Насиченість наплавленого (за дугового і гібридного зварювання) та розплавленого (у разі лазерного зварювання) металу дифузійним воднем визначали за допомогою хроматографічного методу. Установлено, що у разі дугового зварювання в захисних газах можна обмежити вміст дифузійного водню в розплавленому металі до концентрації, яка не перевищує 0,4 мл/100 г, за рахунок підвищення швидкості зварювання з 18 до 50 м/год. За лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання високоміцних сталей з границею текучості більше ніж 600 МПа вміст дифузійного водню в розплавленому металі становить відповідно 0,07 мл/100 г і 0,2 - 0,3 мл/100 г незалежно від швидкості зварювання. Опір утворенню холодних тріщин оцінювали за загальноприйнятою методикою спеціальних технологічних стикових проб. Дослідження, виконані за допомогою методів оптичної та трансмісійної електронної мікроскопії, надають змогу визначити вплив режимів дугового, лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання на структуру металу зварних з'єднань та одержати детальну інформацію про розподіл щільності дислокацій. Установлено залежність рівня локальних внутрішніх напружень від структурних факторів щільності і розподілу дислокацій в металі зварних з'єднань. Показано, що за дугового і лазерного зварювання можна зменшити локальні внутрішні напруження до значень, які не перевищують 0,22 теоретичної міцності металу, якщо швидкість зварювання становитиме 50 м/год. У разі гібридного лазерно-дугового зварювання зі швидкістю 72 - 110 м/год максимальні локальні внутрішні напруження також менші за 0,22 теоретичної міцності металу. Установлено, що підвищення опору утворенню холодних тріщин у стикових зварних з'єднаннях високоміцних сталей 14ХГН2МД та N-A-XTRA-70 досягається завдяки низькій концентрації дифузійного водню в розплавленому металі та формуванню дрібнозернистої структури нижнього бейніту з рівномірним розподілом дислокацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бернацький А. В. 
Вплив просторового положення при лазерному зварюванні на рівень якості зварних з'єднань зі сталі AISI 321 / А. В. Бернацький, В. Д. Шелягін, О. В. Сіора, В. М. Сидорець, О. М. Берднікова // Автомат. зварювання. - 2020. - № 1. - С. 25-31. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.78-18 + К222.075

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Берднікова О. М. 
Структура та тріщиностійкість спеціальних сталей з вмістом вуглецю 0,25 - 0,31 % в умовах імітації термічних циклів зварювання / О. М. Берднікова, В. А. Костін, В. Д. Позняков, О. А. Гайворонський, Т. О. Алексеєнко, І. І. Алексеєнко // Автомат. зварювання. - 2020. - № 5. - С. 3-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-1 + К222.239.075

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Нестеренков В. М. 
Мікроструктура зразків титанового сплаву марки Ti6Al4V, отриманих методом пошарового електронно-променевого наплавлення дротом / В. М. Нестеренков, М. О. Русиник, О. М. Берднікова, В. А. Матвійчук, Р. В. Страшко // Автомат. зварювання. - 2020. - № 5. - С. 31-36. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.573-18

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Позняков В. Д. 
Вплив термічного циклу наплавлення на механічні властивості та опір крихкому руйнуванню металу ЗТВ залізничної сталі М76 / В. Д. Позняков, О. А. Гайворонський, В. А. Костін, О. М. Берднікова, С. В. Шмигельський // Автомат. зварювання. - 2019. - № 12. - С. 4-11. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Підвищення ресурсу роботи залізничних коліс є актуальною задачею. Рішення цієї проблеми пов'язано з оптимізацією структурного стану металу залізничних коліс. Досліджено вплив швидкості охолодження при плавленні на механічні властивості, опірність крихкому руйнуванню та структурні зміни металу ЗТВ колісної сталі з карбонітридним зміцненням з вмістом вуглецю 0,63 %. Показано, що в процесі наплавки формується гартівна бейнітно-мартенситна структура, об'ємна частка структурних складових в якій визначається швидкістю охолодження. Загартований метал ЗТВ колісної сталі з карбонітридним зміцненням має високу міцність і низьку пластичність та має підвищену схильність до крихкого руйнування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644-1 + К222.234.710.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Позняков В. Д. 
Опір утворенню холодних тріщин стикових з'єднань високоміцних сталей при різних способах зварювання / В. Д. Позняков, Л. І. Маркашова, В. Д. Шелягін, С. Л. Жданов, А. В. Бернацький, О. М. Берднікова, В. М. Сидорець // Проблеми міцності. - 2019. - № 6. - С. 36-47. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо підвищення технологічної міцності (опору утворенню холодних тріщин) зварних з'єднань високоміцних сталей з границею текучості більше ніж 600 МПа. Експериментально досліджено вплив режимів дугового, лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання на структуру металу зварних з'єднань і на насиченість наплавленого та розплавленого основного металу дифузійним воднем. Насиченість наплавленого (за дугового і гібридного зварювання) та розплавленого (у разі лазерного зварювання) металу дифузійним воднем визначали за допомогою хроматографічного методу. Установлено, що у разі дугового зварювання в захисних газах можна обмежити вміст дифузійного водню в розплавленому металі до концентрації, яка не перевищує 0,4 мл/100 г, за рахунок підвищення швидкості зварювання з 18 до 50 м/год. За лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання високоміцних сталей з границею текучості більше ніж 600 МПа вміст дифузійного водню в розплавленому металі становить відповідно 0,07 мл/100 г і 0,2 - 0,3 мл/100 г незалежно від швидкості зварювання. Опір утворенню холодних тріщин оцінювали за загальноприйнятою методикою спеціальних технологічних стикових проб. Дослідження, виконані за допомогою методів оптичної та трансмісійної електронної мікроскопії, надають змогу визначити вплив режимів дугового, лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання на структуру металу зварних з'єднань та одержати детальну інформацію про розподіл щільності дислокацій. Установлено залежність рівня локальних внутрішніх напружень від структурних факторів щільності і розподілу дислокацій в металі зварних з'єднань. Показано, що за дугового і лазерного зварювання можна зменшити локальні внутрішні напруження до значень, які не перевищують 0,22 теоретичної міцності металу, якщо швидкість зварювання становитиме 50 м/год. У разі гібридного лазерно-дугового зварювання зі швидкістю 72 - 110 м/год максимальні локальні внутрішні напруження також менші за 0,22 теоретичної міцності металу. Установлено, що підвищення опору утворенню холодних тріщин у стикових зварних з'єднаннях високоміцних сталей 14ХГН2МД та N-A-XTRA-70 досягається завдяки низькій концентрації дифузійного водню в розплавленому металі та формуванню дрібнозернистої структури нижнього бейніту з рівномірним розподілом дислокацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бернацький А. В. 
Вплив просторового положення при лазерному зварюванні на рівень якості зварних з'єднань зі сталі AISI 321 / А. В. Бернацький, В. Д. Шелягін, О. В. Сіора, В. М. Сидорець, О. М. Берднікова // Автомат. зварювання. - 2020. - № 1. - С. 25-31. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.78-18 + К222.075

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Берднікова О. М. 
Структура та тріщиностійкість спеціальних сталей з вмістом вуглецю 0,25 - 0,31 % в умовах імітації термічних циклів зварювання / О. М. Берднікова, В. А. Костін, В. Д. Позняков, О. А. Гайворонський, Т. О. Алексеєнко, І. І. Алексеєнко // Автомат. зварювання. - 2020. - № 5. - С. 3-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-1 + К222.239.075

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Нестеренков В. М. 
Мікроструктура зразків титанового сплаву марки Ti6Al4V, отриманих методом пошарового електронно-променевого наплавлення дротом / В. М. Нестеренков, М. О. Русиник, О. М. Берднікова, В. А. Матвійчук, Р. В. Страшко // Автомат. зварювання. - 2020. - № 5. - С. 31-36. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.573-18

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Гайворонський О. А. 
Вплив низькотемпературного відпуску на структуру та властивості зварних з'єднань високоміцної сталі 30Х2Н2МФ / О. А. Гайворонський, В. Д. Позняков, О. М. Берднікова, Т. О. Алексеєнко, О. С. Шишкевич // Автомат. зварювання. - 2020. - № 6. - С. 23-30. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу низькотемпературного відпуску (НТВ) на зміни структури, фізико-механічні властивості металу ЗТВ і тріщиностійкість зварних з'єднань високоміцної середньовуглецевої легованої сталі 30Х2Н2МФ. Показано, що застосування НТВ конче необхідно під час зварювання виробів низьколегованими матеріалами, що сприяє істотному підвищенню тріщиностійкості зварних з'єднань. У разі зварювання з'єднань високолегованими матеріалами в загартованому металі ЗТВ формується порівняно більш пластична та менш напружена структура, максимальний рівень напружень в якій є нижчим, від того що може бути досягнуто після термічного відпуску зварного з'єднання з низьколегованим швом. Тому рівень тріщиностійкості зварних з'єднань і так достатньо високий, і застосовувати для цього НТВ нема потреби. Це є зайва технологічна операція, яка істотно не впливає на забезпечення надійності у процесі експлуатації виробів, а лише збільшує їх вартість.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шелягін В. Д. 
Вплив технологічних особливостей лазерного зварювання титан-алюмінієвих конструкцій на структуроутворення зварних з'єднань / В. Д. Шелягін, А. В. Бернацький, О. М. Берднікова, В. М. Сидорець, О. В. Сіора, С. Г. Григоренко // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 3. - С. 363-379. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено вплив технологічних особливостей лазерного зварювання титан-алюмінієвих конструкцій на структуроутворення зварних з'єднань. Встановлено, що для підвищення ефективності використання лазерного випромінювання та усунення порогового ефекту віддзеркалення-поглинання випромінювання алюмінієвими поверхнями доцільно вести зварювання титанових стопів з алюмінієвими таким чином, щоб за рахунок топлення титанового стопу здійснювалося часткове обтоплення алюмінієвого стопу. Доведено, що доцільним типом зварного з'єднання є напусткове з'єднання з розташуванням титанового елементу зверху, а алюмінієвого - знизу. З використнням засобів аналітичної растрової електронної мікроскопії та енергодисперсійного аналізу встановлено, що уздовж всієї лінії стоплення зварного з'єднання розташовується інтерметалідний прошарок, товщина якого залежить від режиму зварювання. Показано, що у разі виконання лазерного зварювання з напуском 6 мм та погонною енергією 350 - 400 Дж/мм товщина цього прошарку є мінімальною та складає 1 - 5 мкм. Збільшення погонної енергії вище значення 400 Дж/мм або зменшення величини напуску не є доцільними, тому що при цьому спостерігається зростання товщини інтерметалідного прошарку до 25 - 100 мкм, що, в свою чергу, призводить до зниження рівня механічних характеристик. Під час вибору технологічних режимів лазерного зварювання напусткових з'єднань титанових стопів з алюмінієвими слід керуватися критерієм мінімізації величини інтерметалідного прошарку. Для зниження крихкості з'єднання і підвищення його механічних характеристик розмір цієї зони не має перевищувати 10 мкм.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Григоренко Г. М. 
Структура та фізико-механічні властивості високоміцної низьковуглецевої сталі Alform 620M за імітації термічних циклів зварювання / Г. М. Григоренко, В. Д. Позняков, О. М. Берднікова, Т. О. Алексеєнко, С. Л. Жданов, Є. В. Половецький // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 8. - С. 1119-1134. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Максимов С. Ю. 
Вплив зовнішнього електромагнітного поля на параметри та дефекти кристалічної гратки металу зварних з'єднань при зварюванні під водою / С. Ю. Максимов, О. М. Берднікова, О. О. Прилипко, Т. О. Алексеєнко, Є. В. Половецький // Автомат. зварювання. - 2021. - № 1. - С. 25-31. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу зовнішнього електромагнітного поля на параметри та дефекти кристалічної гратки (дислокації) в металі зварних з'єднань низьколегованої сталі, виконаних під водою. Розроблено математичну модель і програмний комплекс для обчислення щільності зварювального та вихрових струмів у масивних провідниках, щільності струмів намагніченості на поверхні феромагнітних тіл; застосовано розроблені математичні моделі для аналізу розподілу електродинамічних зусиль при дуговому зварюванні та зовнішньому електромагнітному впливі (ЗЕМВ); виконано оцінку розроблених математичних моделей на адекватність і достовірність отриманих результатів. Установлено, що зовнішній електромагнітний вплив покращує якість металу шва, що є дуже важливим при зварюванні відповідальних конструкцій, які працюють в умовах водного середовища. Показано, що при зварюванні з'єднань під водою та застосуванні ЗЕМВ, у металі зони термічного впливу формується більш дрібнозерниста субструктура при загальному зниженні щільності дислокацій і рівномірному її розподілі. Оцінками рівня локальних внутрішніх напружень з урахуванням особливостей розподілу та щільності дислокацій у структурних складових показано, що максимальний їх рівень формується при зварюванні без застосування ЗЕМВ уздовж меж рейок бейніту верхнього в місцях протяжних дислокаційних скупчень - концентраторів локальних внутрішніх напружень (ЛВН). Низькій рівень ЛВН спостерігається в металі зварних з'єднань, отриманих за режимів при застосуванні ЗЕМВ. Цьому сприяє загальне зниження щільності дислокацій і рівномірний їх розподіл в структурних складових нижнього бейніту, що повинно забезпечити тріщиностійкість зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.5 + К641.76-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Берднікова О. М. 
Структурні критерії міцності та тріщиностійкості зварних з'єднань високоміцних сталей : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.01 / О. М. Берднікова; Національна академія наук України, Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона. - Київ, 2020. - 42 c. - укp.

Встановлено закономірності впливу особливостей структурно-фазового складу металу зварних з'єднань високоміцних сталей різного класу міцності на їх механічні характеристики й тріщиностійкість шляхом визначення структурних критеріїв, що забезпечують необхідний комплекс цих властивостей. Досліджено структуру і властивості зварних з'єднань високоміцних сталей з межею плинності від 690 МПа до 1300 МПа залежно від швидкостейі охолодження та зварювання, легування швів, умов термообробки та способів зварювання (дугове механізоване, лазерне, гібридне лазерно-дугове зварювання): конструкційних низьковуглецевих сталей бейнітно-феритного та бейнітно- мартенситного типу (alform 620M; 17Х2М; 14ХГН2МДАФБ; N-A-XTRA-700); високовуглецевих феритно-перлітного типу (колісна сталь марки 2; 65Г); легованих середньовуглецевих сталей мартенситно-бейнітного типу спеціального призначення (броньові сталі − типу 30Х2Н2МФ та Miilux Protection 500). Встановлено закономірності формування фазового складу, зеренної, субзеренної, дислокаційної структур зварних з’єднань високоміцних сталей та взаємозв’язок структурних параметрів з комплексом властивостей - міцністю, в’язкістю руйнування, рівнем локалізованої деформації та локальних внутрішніх напружень в металі зварних з’єднань. Встановлено, що при дотриманні певних співвідношень структурно-фазових складових характеристики дислокаційної та субзеренної структури є визначальними для забезпечення міцності та тріщиностійкості металу зварних з’єднань високоміцних сталей. Проведено удосконалення експериментально-аналітичної методики оцінки комплексу фізико-механічних властивостей зварних з’єднань по конкретним структурним параметрам, впроваджено математичну обробку даних та проведено аналітичні оцінки міцності, в’язкості руйнування, локальних внутрішніх напружень. Отримано показники рівня локалізованої деформації в металі зварних з’єднань високоміцних сталей та встановлено, як структурні складові впливають на тріщиностійкість металу. З метою забезпечення експлуатаційної надійності конструкцій при створенні наукоємних та перспективних технологій зварювання високоміцних сталей на основі матеріалознавчих експериментально-теоретичних досліджень встановлено структурні критерії, що гарантують необхідний комплекс механічних властивостей та тріщиностійкості цих з’єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18 + К222.230.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Берднікова О. М. 
Фізико-механічні властивості зварних з'єднань високоміцних сталей з межею плинності 690 - 1300 МПа / О. М. Берднікова // Автомат. зварювання. - 2021. - № 4. - С. 3-9. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення закономірностей впливу особливостей структурно-фазового складу (зеренної, субзеренної, дислокаційної структур, тощо) металу зварних з'єднань (ЗЗ) високоміцних сталей (ВМС) різного класу міцності на їх механічні характеристики та тріщиностійкість шляхом визначення структурних критеріїв, що забезпечують необхідний комплекс цих властивостей. Досліджено структуру та властивості ЗЗ ВМС із межею плинності від 690 до 1300 МПа залежно від швидкостей охолодження та зварювання, легування швів, умов термообробки та способів зварювання (дугове механізоване, лазерне, гібридне лазерно-дугове зварювання): конструкційних низьковуглецевих сталей бейнітно-феритного та бейнітно-мартенситного типу (БМТ); високовуглецевих феритно-перлітного типу; легованих середньовуглецевих сталей БМТ спеціального призначення. Встановлено взаємозв'язок структурних параметрів із комплексом властивостей - міцністю, в'язкістю руйнування, рівнем локалізованої деформації та локальних внутрішніх напружень у металі ЗЗ. Показано, що у разі дотримання певних співвідношень структурно-фазових складових, характеристики дислокаційної та субзеренної структури є визначальними для забезпечення міцності та тріщиностійкості металу ЗЗ ВМС. Отримано показники рівня локалізованої деформації в металі ЗЗ ВМС і встановлено як структурні складові впливають на тріщиностійкість металу. З метою забезпечення експлуатаційної надійності конструкцій у процесі створення наукоємних і перспективних технологій зварювання ВМС на підставі матеріалознавчих експериментально-теоретичних досліджень встановлено структурні критерії, що гарантують необхідний комплекс механічних властивостей і тріщиностійкості цих з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18 + К222.075

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського