Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Блистів В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Блистів В. І. 
Формування грабово-букових лісостанів Закарпаття, їх стійкість і водорегулювальна роль : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. І. Блистів; ДВНЗ "Нац. лісотехн. ун-т України". - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Висвітлено процеси розладнання умовно-одновікового грабово-букового деревостану зі збільшенням його віку. З'ясовано особливості формування молодняків під наметом умовно-одновікових деревостанів. Досліджено розвиток молодняків після рубань головного користування, встановлено, що характерністю просторової структури є нерівномірне співвідношення бука та граба на площі. Охарактеризовано взаємовідносини типотвірних і культивованих порід при штучному лісовідновленні, які вказують на перевагу природнього поновлення бука та граба по кількості та його конкурентоздатність у рості. Оцінено динаміку стійкості насаджень, з'ясовано природу вітровалів і сніголамів та їх поширення. За експериментальними дослідженнями уточнено показники стокорегулювальних властивостей віку насаджень і лісистості водозборів. Зокрема, застосовано методику розрахунку втрати екологічної стійкості насаджень і потенціалу формування. Наведено приклад розрахунку показників для грабово-букових деревостанів, запропоновано поділ даних насаджень стосовно потенціалу формування. Охарактеризовано особливості виникнення вітровальних ситуацій у басейні р. Латориця залежно від експозиції та крутизни схилів і висоти місцевості. Відмічено значне ослаблення вітростійкості букових лісів під час штормових вітрів. Розглянуто вплив лісистості водозборів на внутрішньорічний режим стоку рік і їх підземне живлення. Оцінено роль атмосферного зволоження грунту у формуванні його водопроникності на лісових і польових угіддях. Із лісогідрологічних позицій проаналізовано динаміку лісового покриву ряду річкових басейнів за останні 40 років. Наведено показники лісистості річкових басейнів за 1947, 1964, 1970 і 2010 рр., проаналізовано зміни породної та вікової структури їх насаджень за 1970 - 2010 рр. Висвітлено співвідношення захисних та експлуатаційних лісів залежно від висотного розташування водозборів на гірських схилах. Відмічено позитивну динаміку лісового покриву річкових басейнів - збільшення проценту лісистості, а також частки букових насаджень, скорочення площ ялинників і загалом зменшення площі експлуатаційних лісів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12 + П382.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського