Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Блізнюков В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Блізнюков В. Г. 
Гірнича справа : підруч. для учнів гірн. технікумів і студентів ВНЗ усіх спец. / В. Г. Блізнюков, С. О. Луценко, А. М. Пижик. - 3-тє вид., переробл. і доповн. - Кривий Ріг : Чернявський Д.О., 2014. - 424 c. - Бібліогр.: с. 417-418 - укp.

Подано відомості про техніку та технологію гірничих робіт. Викладено основні поняття елементів і параметрів відкритої та підземної розробки родовищ корисних копалин. Розглянуто виробничі процеси, способи розкриття та системи розробки таких родовищ. Висвітлено питання планування гірничих робіт і проектування головних параметрів кар'єрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И. я73-1 + И21 я73-1 + И22 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Луценко С. О. 
Визначення перспективних контурів кар'єрів, що розробляють крутоспадні залізорудні родовища / С. О. Луценко, В. Г. Блізнюков, І. В. Баранов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 49. - С. 25-30. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалити науково-методичну базу в області проектування і планування відкритих гірничих робіт шляхом розробки нових і коригування існуючих методів визначення границь відкритих гірничих робіт, на основі порівняння показників режимів гірничих робіт, що змінюються в часі, проектованого кар'єру і діючих (базових) кар'єрів. Економічною основою розрахункового принципу визначення перспективної глибини проектованого кар'єру прийнято умову: в будь-який період розробки економічні показники виробництва і реалізації залізорудної продукції проектованого підприємства повинні бути краще або рівні аналогічних показників діючого (базового для порівняння) підприємства. Реалізація цієї умови досягнута із застосуванням геометричного аналізу кар'єрних полів і порівняння режимів гірничих робіт проектованого і діючого кар'єрів. Розроблена методика відрізняється від відомих урахуванням зміни граничних коефіцієнтів розкриву в часі, а також визначенням впливу технологічних показників кар'єрів-конкурентів на кінцеву глибину кар'єру, що проектується. Результати виконаних досліджень використано проектними організаціями і гірничодобувними підприємствами при визначенні перспективних контурів кар'єрів. Приведено загальноприйнятий принцип визначення меж відкритих гірничих робіт, суть якого полягає у визначенні границь на основі порівняння допустимої собівартості видобутку руди з очікуваною за проектованим кар'єром. Розроблена методика визначення границь кар'єрів, яка передбачає застосування граничного коефіцієнта розкриву як величини не постійної, а такої, що змінюється в часі, і залежить від зміни поточних коефіцієнтів розкриву на кар'єрах-конкурентах. На прикладі кар'єрів, які відображають характерні особливості розробки крутоспадних родовищ України, продемонстровано вплив поточних коефіцієнтів розкриву діючих кар'єрів на граничний коефіцієнт розкриву, який служить головним критерієм при визначенні меж відкритих гірничих робіт для проектованих кар'єрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И22-4 + И332.302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського