Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Блінов І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 79
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Блінов І. В. 
Визначення місця КЗ на ЛЕП з використанням багатошарового персептрона / І. В. Блінов // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 597. - С. 48-52. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено процедуру виявлення місця однофазного КЗ на ЛЕП під час вимірювання параметрів аварійного режиму на базі штучної нейронної мережі. Доведено працездатність і переваги запропонованого підходу у разі застосування багатошарового персептрона.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-053в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лук'яненко Л. М. 
Особливості задачі відновлення живлення знеструмлених споживачів у електромережах / Л. М. Лук'яненко, І. В. Блінов // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2008. - Вип. 19. - С. 36-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено специфіку задачі відновлення електроживлення знеструмлених у результаті аварії споживачів. Представлено оціночну модель і набір основних обмежень і критеріїв оптимізації цієї задачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Буткевич О. Ф. 
Підготовка штучних нейронних мереж для визначення характеру та місця пошкодження ліній електропередачі / О. Ф. Буткевич, І. В. Блінов // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2008. - Вип. 20. - С. 29. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-082.031-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кириленко О. В. 
Використання штучних нейронних мереж для розв'язання задачі визначення місць пошкоджень на лініях електропередачі / О. В. Кириленко, О. Ф. Буткевич, І. В. Блінов, О. Б. Рибіна, А. М. Зозуля // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2009. - Вип. 23. - С. 22-27. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено результати досліджень з підготовки та використання штучних нейронних мереж для розв'язання задач визначення виду та місця короткого замикання на лініях електропередачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З271-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Блінов І. В. 
Визначення місць пошкоджень на лініях електропередачі високої напруги з використанням штучних нейронних мереж : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.14.02 / І. В. Блінов; Ін-т електродинаміки НАН України. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну задачу визначення місць пошкоджень (ВМП) на лініях електропередачі (ЛЕП) високої напруги під час вимірювання параметрів аварійного режиму (ПАР) з одного боку ЛЕП з застосуванням штучних нейронних мереж (ШНМ). Відзначено, що на точність засобів ВМП ЛЕП, які використовуються на практиці для електроенергетичних систем, впливає точність вимірювання ПАР і проведення вимірювання з однієї чи з двох боків ЛЕП (значення перехідного опору суттєво впливає на точність ВМП ЛЕП, але не визначається за однобічного вимірювання ПАР). Запропоновано та розроблено метод виду короткого замикання (КЗ) на ЛЕП під час вимірювання ПАР з одного боку ЛЕП з використанням ансамблю імовірнісних нейронних мереж. Удосконалено метод розв'язання задачі ВМП ЛЕП за вимірювання ПАР з одного ЛЕП з використанням ШНМ шляхом функціонального поєднання багатошарових персептронів та імовірнісних нейронних мереж. Установлено вимоги до підготовки таких ШНМ. На підставі результатів практичної реалізації запропонованих методів зроблено висновок, що вони гарантують правильність визначення виду КЗ та підвищують точність визначення місця КЗ у порівнянні з існуючими методами ВМП ЛЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-082.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кириленко О. В. 
Балансуючий ринок електроенергії України та його математична модель / О. В. Кириленко, І. В. Блінов, Є. В. Парус // Техн. електродинаміка. - 2011. - № 2. - С. 36-43. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розвиток ринкових відносин в електроенергетичній галузі України сьогодні пов'язаний, в першу чергу, з впровадженням нової конкурентної моделі оптового ринку електроенергії - ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку електроенергії (РДДБ). Одним із основних заходів забезпечення функціонування РДДБ в Україні є впровадження механізму балансуючого ринку електроенергії на основі проведення аукціону з продажу електроенергії виробниками. Представлено математичну модель та визначено особливості реалізації балансуючого ринку електроенергії. Запропоновано метод оптимізації балансу активних потужностей на аукціоні балансуючого ринку електроенергії України. Розроблений метод розв'язання задачі оптимізації балансу активних потужностей в електроенергетичній системі на балансуючому ринку з використанням коефіцієнтів втрат дозволяє швидко визначити оптимальний склад генерувальних потужностей з урахуванням як питомої вартості виробництва електроенергії, так і втрат на транспортування електроенергії від виробника до споживача без необхідності виконувати моделювання та оптимізацію режиму електроенергетичної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кириленко О. В. 
Визначення результатів аукціону з купівлі-продажу електричної енергії / О. В. Кириленко, І. В. Блінов, Є. В. Парус // Пробл. заг. енергетики. - 2010. - № 23. - С. 5-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розвиток ринкових відносин в електроенергетичній галузі України сьогодні пов'язаний насамперед з впровадженням нової конкурентної моделі оптового ринку електричної енергії - ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку електричної енергії (РДДБ). Одним із основних заходів забезпечення функціонування ринкового механізму формування оптових цін на купівлю-продаж електричної енергії є проведення аукціонів. Наведено математичний опис та визначено особливості проведення аукціонів електричної енергії. Запропоновано спосіб визначення переможців аукціону як елемента біржі електричної енергії РДДБ України та визначено обмежуючі чинники, що впливають на результати торгів. Розроблений спосіб проведення аукціону електричної енергії дозволяє реалізувати конкурентний відбір виробників та постачальників електричної енергії, що є учасниками РДДБ України, за наступними критеріями: максимізація сумарної вартості виграшних лотів покупців активної потужності, мінімізація сумарної вартості виграшних лотів продавців активної потужності; мінімізація дисбалансу між задоволеними попитом та пропозицією на електричну енергію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кириленко О. В. 
Відновлення електропостачання знеструмлених споживачів як системна послуга на конкурентному ринку електричної енергії / О. В. Кириленко, О. Ф. Буткевич, І. В. Блінов, Л. М. Лук'яненко, О. Б. Рибіна // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2010. - Вип. 27. - С. 5-8. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто склад системних та допоміжних послуг на конкурентному ринку електричної енергії України. Запропоновано метод підвищення ефективності надання системних послуг оператором розподільних мереж учасникам ринку електричної енергії з відновлення електропостачання аварійно знеструмлених споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Блінов І. В. 
Гармонізована рольова модель європейського ринку електроенергії / І. В. Блінов, В. І. Попович // Пробл. заг. енергетики. - 2011. - № 26. - С. 5-11. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Сучасний етап розвитку оптового ринку електричної енергії України пов'язаний із впровадженням ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку електроенергії (РДДБ). Для розуміння і практичної реалізації усіх процесів, що протікають на РДДБ, визначення та опису ролей і функцій, притаманних різним його учасникам, необхідна розробка рольової моделі РДДБ, що грунтується на методології об'єктно-орієнтованого моделювання (UMM UN/CEFACT). Наведено гармонізовану рольову модель європейського ринку електроенергії, розроблену із використанням методології UMM, яка є основою для побудови рольових моделей та детального опису функціонування сегментів ринку електроенергії. Така модель є засобом формального визначення ролей і зон, що використовуються в бізнес-процесах на ринку електроенергії. Розроблена модель надає змогу проводити аналіз діяльності сторін та їх ролей у межах певних зон європейського ринку електроенергії і може використовуватися при визначенні ролей та основних процесів на РДДБ, полегшуючи її впровадження в Україні. Крім того, використання понять та опис основних бізнес-процесів відповідно до гармонізованої рольової моделі європейського ринку електроенергії дозволяє полегшити інтеграцію РДДБ України з європейським ринком електроенергії у майбутньому, а також забезпечити практичну реалізацію процесів інформаційного обміну на існуючому ринку електроенергії України за рахунок використання стандартизованих інформаційно-технологічних систем керування цим ринком.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 + У9(4)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Танкевич С. Є. 
Загальна інформаційна модель адаптивного трансформатора струму та напруги високовольтної ЛЕП / С. Є. Танкевич, І. В. Блінов // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2011. - Вип. 28. - С. 5-10. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Окреслено основні принципи загального інформаційного моделювання та розглянуто його основні складові. Розроблено загальну інформаційну модель адаптивного трансформатора струму високовольтної ЛЕП.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.882-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Блінов І. В. 
Зниження маржинальних цін на біржі електроенергії за рахунок оптимізаційного розподілу цінонезалежних пропозицій виробників / І. В. Блінов, Є. В. Парус // Пробл. заг. енергетики. - 2011. - № 27. - С. 13-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Одним з центральних сегментів конкурентної моделі ринку електроенергії, впровадження якої здійснюється сьогодні і в Україні, є "ринок на добу наперед" (РДН), функціонування якого забезпечується на біржі електроенергії. Для реалізації РДН на біржі електроенергії розв'язується математична задача визначення балансу між попитом та пропозицією на електроенергію на основі визначення точки перетину кривих попиту та пропозиції щодо купівлі-продажу електроенергії, шляхом розрахунку результату двостороннього аукціону. Мета двостороннього аукціону є досягнення максимуму "функції добробуту" РДН у разі визначення маржинальної ціни (МЦ) та рівноважного обсягу електроенергії для кожного розрахункового періоду. Крім максимізації сумарного добробуту, метою РДН є збільшення ліквідності біржі та зниження цін на електроенергію на ринку електроенергії в цілому за рахунок зменшення обсягів торгівлі електроенергією на балансуючому ринку. Зважаючи на зазначене вище наведено розроблений метод мінімізації рівня МЦ на РДН за рахунок оптимізаційного розподілу цінонезалежних пропозицій виробників електроенергії, який дозволяє забезпечити рівномірне зниження МЦ на РДН в години доби з найбільшою ціною на електроенергію, а також забезпечити збільшення ліквідності біржі, що, в свою чергу, впливає на зменшення обсягів торгів балансуючого ринку по апріорі більшими цінами і приводить до зниження цін на конкурентному ринку електроенергії в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Блінов І. В. 
Зональне ціноутворення як спосіб врахування мережевих обмежень на біржі електроенергії / І. В. Блінов // Пробл. заг. енергетики. - 2011. - № 25. - С. 50-54. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що впровадження в Україні моделі ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку (РДДБ) потребує вирішення низки питань, пов'язаних із визначенням математичної моделі центрального сегмента РДДБ - ринку "на добу наперед", що може функціонувати як біржа електроенергії. Одним з дискусійних є питання врахування мережевих обмежень у цьому сегменті РДДБ. Наведено спосіб врахування мережевих обмежень, що основується на розділенні ринку електроенергії "на добу наперед" на декілька ринків з визначенням зональної маргінальної ціни по кожній зоні та подальшим об'єднанням цих ринків для задоволення попиту на електроенергію в зонах дефіциту генерації за рахунок експорту електроенергії із зон з профіцитом генерації електроенергії. Запропонований спосіб об'єднує два основні підходи до врахування мережевих обмежень на ринку "на добу наперед": розділення та злиття ринків електроенергії. Розглянутий спосіб дозволяє знизити середньозважену ціну на біржі електроенергії в країні, а також розрахувати обсяги та ціни у ході здійснення експорту та імпорту електроенергії між різними ринками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кириленко О. В. 
Інформаційно-технологічні системи конкурентного оптового ринку електричної енергії в Україні / О. В. Кириленко, І. В. Блінов, Г. С. Корхмазов, В. І. Попович // Пробл. заг. енергетики. - 2009. - № 19. - С. 16-22. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Забезпечення функціонування та адміністрування ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку електричної енергії (РДДБ) в Україні потребує розробки та впровадження інформаційно-технологічних систем та відповідних засобів зв'язку системного оператора, оператора ринку та адміністратора системи розрахунків. Основною умовою успішного функціонування РДДБ є чіткий розподіл "ролей" та забезпечення взаємодії між зазначеними інформаційно-технологічними системами. Визначено основні функції та організацію взаємозв'язків системи інформаційно-технологічного забезпечення адміністрування РДДБ, до якої відноситься: інформаційно-технологічна система Системного оператора, Оператора ринку та Адміністратора системи розрахунків. Визначено основні елементи та встановлено шляхи організації взаємодії між ними в рамках побудови зазначених інформаційно-технологічних систем, що забезпечують виконання основних функцій РДДБ в Україні. Уточнено структуру таких систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Блінов І. В. 
Короткострокове прогнозування оптових цін на електричну енергію з використанням радіально-базисних штучних нейронних мереж / І. В. Блінов, Г. С. Корхмазов, В. І. Попович, А. М. Зозуля // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2009. - Вип. 24. - С. 23-32. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто використання радіально-базисних штучних нейронних мереж для короткострокового прогнозування цін продажу електричної енергії в оптовий ринок електричної енергії, а також особливості ціноутворення в існуючій моделі оптового ринку електричної енергії України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кириленко О. В. 
Методологія об'єктно-орієнтованого моделювання для опису функціонування конкурентного оптового ринку електричної енергії / О. В. Кириленко, І. В. Блінов, В. І. Попович, Д. О. Олефір // Пробл. заг. енергетики. - 2011. - № 24. - С. 5-10. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено складові та представлено головні ділові процеси методології об'єктно-орієнтованого моделювання UMM, що базується на сучасних інформаційних технологіях і є основою для побудови рольових моделей та детального опису функціонування конкурентних ринків електричної енергії. Об'єктно-орієнтована модель ринку електричної енергії - це формалізований та деталізований опис ринку електричної енергії з використанням методології моделювання UMM UN/CEFACT, що грунтується на мові моделювання UML і містить діловий процес бізнес-моделювання, діловий процес формування бізнес-вимог, діловий процес аналізу та діловий процес проектування. Використання методології об'єктно-орієнтованого моделювання UMM та побудова на її основі рольової моделі ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку електричної енергії, що сьогодні впроваджується в Україні, дозволяє забезпечити загальне уявлення про принципи функціонування та процеси цього ринку для всіх користувачів та розробників програмного забезпечення. Також рольова модель використовується як первинна архітектура у ході створення інформаційно-технологічних систем керування сегментами ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Блінов І. В. 
Підхід до формування лотів виробників на аукціоні з купівлі-продажу електричної енергії / І. В. Блінов, Є. В. Парус // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2011. - Вип. 28. - С. 20-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто способи подачі цінових заявок та пропозицій для участі в аукціоні на біржі та балансуючому ринку електричної енергії. Запропоновано методику подання та обробки цінових заявок та пропозицій у вигляді кількох режимів з різними економічними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Блінов І. В. 
Процеси інформаційного обміну при плануванні графіків роботи учасників конкурентного ринку електричної енергії України / І. В. Блінов // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2011. - Вип. 30. - С. 18-23. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено основні сфери ти процеси інформаційного обміну під час складання графіків роботи учасників балансуючого ринку електричної енергії з урахуванням вимог міжнародних нормативних документів, понять гармонізованої рольової моделі європейського ринку електричної енергії та правил функціонування балансуючого ринку електричної енергії України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петергеря Ю. С. 
Розв'язання задач прогнозування в системах електроживлення локальних об'єктів з використанням штучних нейронних мереж / Ю. С. Петергеря, Т. А. Хижняк, І. В. Блінов, В. В. Чопик // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2010. - Вип. 27. - С. 15-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто аспекти та способи використання штучних нейронних мереж для розв'язання задач прогнозування в системах електроживлення локальних об'єктів, зокрема метод короткострокового прогнозування оптових ринкових цін на електричну енергію та метод прогнозування рівня електроспоживання локальних об'єктів на основі вейвлет-перетворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кириленко О. В. 
Рольова модель конкурентного оптового ринку електричної енергії в Україні: концептуальна схема, сегменти та ролі учасників / О. В. Кириленко, І. В. Блінов, Г. С. Корхмазов, В. І. Попович // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2010. - Вип. 25. - С. 5-13. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено сегменти ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку електричної енергії України, проведено розподіл основних ролей учасників та запропоновано концептуальну схему рольової моделі конкурентного оптового ринку електричної енергії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1(4УКР) + У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Блінов І. В. 
Вимоги до математичного забезпечення балансуючого ринку електричної енергії України / І. В. Блінов, Є. В. Парус // Техн. електродинаміка. - 2012. - № 2. - С. 30-31. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено основні вимоги та особливості математичного забезпечення автоматизованої інформаційної системи оператора балансуючого ринку електричної енергії України. Визначено вимоги до розв'язання задачі конкурентного вібдору ресурсів, системи обмежень та розв'язання задач балансуючого ринку з урахуванням технологічних особливостей генераторів як учасників балансуючого ринку електричної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського