Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бобрицька О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Югай К. Д. 
Фізіологія травлення : Навч. посіб. / К. Д. Югай, О. М. Бобрицька, В. В. Кочеткова; Харк. держ. зоовет. акад. - Х. : Золоті сторінки, 2004. - 96 c. - укp.

Розглянуто функції травної системи тварин, механізми процесів травлення, а також перетворення поживних речовин у різних відділах шлунково-кишкового тракту. Висвітлено особливості травлення у тонкому та товстому кишечнику птахів, шлунках коня, свині, жуйних тварин.

Рассмотрены функции пищеварительной системы животных, механизмы процессов пищеварения, а также процессы переваривания питательных веществ в различных отделах желудочно-кишечного тракта. Освещены особенности пищеварения в тонком и толстом кишечнике птиц, желудках лошади, свиньи, жвачных животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Югай К. Д. 
Фізіологія центральної нервової системи, вищої нервової діяльності та етологія : Навч. посіб. / К. Д. Югай, О. М. Бобрицька, В. В. Кочеткова; Харк. держ. зоовет. акад. - Х. : Золоті сторінки, 2004. - 108 c. - Бібліогр.: с. 104. - укp.

Показано значення центральної нервової системи (ЦНС) та її вищого розділу - кори великих півкуль головного мозку у життєдіяльності організму тварини. Проаналізовано діяльність нервової системи, визначено роль окремих структур ЦНС у здійсненні безумовних і умовних рефлексів. Розглянуто питання етології сільськогосподарських тварин.

Показано значение центральной нервной системы (ЦНС) и ее высшего раздела - коры больших полушарий головного мозга в жизнедеятельности организма животных. Проанализирована деятельность нервной системы, определена роль отдельных структур ЦНС в осуществлении условных и безусловных рефлексов. Рассмотрены вопросы этологии сельскохозяйственных животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бобрицька О. М. 
Вплив адреналіну і карбахоліну на обмін азотистих речовин в молочній залозі лактуючих кіз : Автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.13 / О. М. Бобрицька; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2000. - 19 c. - укp.

Наведено експериментальні дані, які характеризують участь молочної залози лактуючих кіз в обміні аміаку, сечовини, аміноазоту та білків сироватки крові, а також роль адреналіну та карбахоліну в регуляції біосинтезу білків молока й обміну азотистих речовин між кров'ю і молочною залозою на фоні вимкнення Н-холінореактивної системи бензогексонієм. Встановлено, що молочна залоза лактуючих кіз на фоні 24 - 28-годинного голодування періодично поглинає з крові та виділяє у кров азотисті речовини, використовуючи їх для біосинтезу білків молока і тканин молочної залози. Під дією адреналіну зменшується інтенсивність поглинання азотистих метаболітів із крові молочною залозою та утворення білків молока, тоді як карбахолін посилює використання азотистих речовин, які притікають з кров'ю тканинами молочної залози для біосинтезу молочних білків. За даних умов адреналін діє безпосередньо через адренорецептори тканин або через центральні структури вегетативної нервової системи, тоді як карбахолін діє тільки через холінорецептори тканин організму без вмикання центральних Н-холінореактивних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60*725.11*723-642:Г297.32,022 + П661-273.97,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Югай К. Д. 
Метаболічна функція травної системи у овець / К. Д. Югай, О. М. Бобрицька, С. Л. Антіпін, Л. А. Водоп'янова // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 48-51. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На ангіостомованих вівцях проведено дослідження характеру обміну азотистих речовин між кров'ю та травною системою "натщесерце".


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бобрицька О. М. 
Використання діагностичного комплексу "Паркес" для визначення функціонального стану печінки у собак / О. М. Бобрицька // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 473-480. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто принципи біорезонансу, як методу визначення функціонального стану органів, систем організму та організму у цілому за допомогою дії електромагнітного випромінювання низької інтенсивності через біологічно активні точки. Наведено результати використання діагностичного комплексу "ПАРКЕС" та його ефективності під час визначення функціонального стану печінки у собак. У дослідних тварин під час лабораторного дослідження крові виявлено зміни в процесах кровотворення, клітинного та гуморального захисту, зменшення білоксинтезуючої, детоксикаційної здатності печінки, зниження інтенсивності ліпідного обміну, що співпадає з даними досліджень діагностичного комплексу "ПАРКЕС" та характеризує гіпофункцію печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-953-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Водоп'янова Л. А. 
Морфологічна характеристика кісткового мозку і його клінічне застосування / Л. А. Водоп'янова, І. О. Жукова, К. Д. Югай, О. М. Бобрицька, С. Л. Антипін // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 489-492. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Узагальнено літературні дані щодо комплексу клітин, які підтримують гемопоез упродовж життя тварини. Наведено дані про високий терапевтичний потенціал клітин кісткового мозку, що надає можливість використовувати їх під час лікування різних порушень гемопоезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П862.7 + Е60*692.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бобрицька О. М. 
Вплив електромагнітного випромінювання приладу "Паркес-Л" на морфологічний склад крові та показники природної резистентності у собак / О. М. Бобрицька, К. Д. Югай, Л. П. Водоп'янова, І. О. Жукова // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 2. - С. 9-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Останніми роками запропоновано декілька десятків різних способів впливу слабкими електромагнітними полями на мікроорганізми, рослини, тварин для активізації біологічних процесів і підвищення продуктивності. Дослідження грунтуються на тому, що велика частина фізіологічних процесів, які відбуваються у живому організмі, супроводжується електромагнітними коливаннями в певному частотному спектрі і зовнішня дія такого ж спектру електромагнітних частот викликає явище резонансу (біорезонансу), який, своєю чергою, стимулює або пригнічує біохімічні процеси. Однак суперечливі відомості щодо нетеплової дії електромагнітних хвиль на органо-тканинному, клітинному і молекулярному рівнях організації дозволяють висловити лише припущення про закономірності біологічних ефектів електромагнітних хвиль. Для вивчення впливу низькочастотного електромагнітного випромінювання ми використовували прилад "Паркес-Л", діапазон робочих частот якого становить від 0,1 Гц до 30 кГц. Представлено матеріал про характер впливу електромагнітного випромінювання приладу "Паркес-Л" на ріст та розвиток, морфологічний склад крові та показники природної резистентності цуценят з народження до 2-місячного віку. Встановлено, що у результаті впливу низькочастотного електромагнітного випромінювання відбувається підвищення активності системи кровотворення, що виражається у вірогідному збільшенні кількості лейкоцитів, а також концентрації гемоглобіну. Під дією приладу "Паркес-Л" підвищувалася й природна резистентність, що проявлялося у збільшенні фагоцитарної активності нейтрофілів, фагоцитарного числа, фагоцитарного індексу, фагоцитарної ємності та концентрації імуноглобулінів. Встановлено стимулювальну дію електромагнітного випромінювання приладу "Паркес-Л" на ріст і розвиток цуценят, що можна пояснити різноманітними механізмами впливу низькочастотних електромагнітних хвиль на систему кровообігу, активність ферментів та покращення метаболічних процесів у тканинах, які лежать в основі росту та розвитку організму тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бобрицька О. М. 
Фізіологічне обґрунтування оцінки функціонального стану організму собак за біорезонансної корекції : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13 / О. М. Бобрицька; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. - Львів, 2019. - 44 c. - укp.

Фізіологічно обгрунтовано застосування біорезонансного методу оцінки та корекції функціонального стану органів і систем організму собак. Установлено інформативність біорезонансного методу діагностики функціонального стану різних органів і систем та досліджено взаємозв'язок між електропровідністю в біологічно активних точках за застосування мікрорезонансних контурів та функціональним станом органів і систем у собак. Доведено, що величина електропровідності у межах однієї біологічно активної точки окремо взятої тварини (не залежно від її локалізації) за своєю інтенсивністю корелює з показниками інших біологічно активних точок цієї тварини. Визначено, що властивості біологічно активних точок у собак мають індивідуальний характер і схильні до безперервної зміни залежно від функціонального стану органів, систем і регуляторних механізмів. Величина електропровідності біологічно активних точок складає від 19 до 83 ум. од. і залежить від маси тіла тварин. Встановлено, що більш інформативними для тестування є біологічно активні точки, локалізовані на грудних кінцівках з дорсальної поверхні кисті, на шкірній складці між 2—3-м, 3—4-м і 4—5-м пальцями. Установлено мікрорезонансні контури (маркери), які дозволяють з високою ймовірністю визначити функціональний стан окремих органів і систем у собак. Так, функціональне тестування апаратно-програмним діагностичним комплексом "Паркес-Д" дозволяє встановити функціональний стан імунної системи з вірогідністю до 93,2 %, ендокринної функції щитоподібної та підшлункової залоз — до 91,3-94,4%, репродуктивної функції псів — до 89,5%, метаболічної функції печінки — до 91,4%, функціональний стан системи оксигенації крові — до 91,5%, сечовиділення — до 97% й антиоксидантного захисту— до 92,5 %. Крім цього, біорезонансне тестування собак з використанням розроблених маркерів дозволяє з вірогідністю 94-98 % установити тип вищої нервової діяльності та вегетативний статус тварин. Доведено ефективність застосування біорезонансного методу для корекції обміну речовин, неспецифічного імунного захисту, репродуктивної функції, метаболічної функції печінки, показників умовно-рефлекторної діяльності, функціонального стану системи транспорту Оксигену, сечовиділення й антиоксидантного захисту в організмі собак. Отримано результати досліджень, що розширюють і поглиблюють наукову інформацію про функціонування та способи оцінки й корекції функціонального стану органів і систем організму собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.56-6

Шифр НБУВ: РА438909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Денисова О. М. 
Гематологічний профіль собак під час комплексного лікування бабезіозу з використанням трансфузії кріоконсервованих еритроцитів = Blood characteristics in dogs during treatment of babesiosis using transfusion of cryopreserved erythrocytes / О. М. Денисова, Г. Ф. Жегунов, Т. І. Якименко, Н. І. Гладка, В. О. Приходченко, О. М. Бобрицька // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 4. - С. 304-315. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Бабезіоз є одним із розповсюджених у всьому світі протозойних захворювань собак, яке за відсутності необхідної ветеринарної допомоги часто призводить до загибелі тварини. У роботі оцінювали зміни гематологічних показників собак під час комплексного лікування бабезіозу та трансфузії кріоконсервованих еритроцитів. Еритроцити заморожували із застосуванням 20 %-го ДМСО шляхом занурення у рідкий азот. Показано, що трансфузія кріоконсервованих еритроцитів разом із протипаразитарною хіміотерапією сприяє швидкому відновленню гематологічних показників тварин (рівня гемоглобіну, гематокриту та кількості еритроцитів), а також покращує їх самопочуття, сприяє більш швидкому одужанню. Кріоконсервовані з ДМСО еритроцити можуть бути рекомендовані для довготривалого зберігання крові у кріобанках.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Програма селекції порід свиней ландрас та уельс в Україні на 2021-2025 роки / О. М. Церенюк, О. В. Акімов, І. М. Мартинюк, А. О. Онищенко, О. М. Жукорський, О. І. Костенко, О. М. Бобрицька, А. М. Хохлов, О. С. Мірошникова, Р. Л. Сусол, М. Є. Воловик, Т. А. Стрижак; ред.: О. М. Церенюк; Національна академія аграрних наук України, Інститут тваринництва. - Харків : Ін-т тваринництва НААН, 2020. - 53, [1] c. - укp.

У виданні наведена коротка характеристика свиней порід ландрас га уельс, їх чисельність та племінна база. Проаналізовано показники розвитку основних кнурів і свиноматок та показники продуктивності маточного поголів’я яких на основі цих даних було оцінено за індексом СІВЯС. Надано матеріал з оцінки свиней за фенотипом і генотипом, оцінки м'ясної продуктивності, комп’ютеризації селекційного процесу, селекції за генами ОТІ., організації зоотехнічного та племінного обліку, організації відтворення стада, вирощування племінного та ремонтного молодняку, проведення профілактичних заходів щодо запобігання захворюванню свиней та інше.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865621 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського