Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Бобрук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Германюк Т. А. 
Динаміка доступності лікарських засобів для монотерапії цукрового діабету 2 типу в Україні / Т. А. Германюк, Т. І. Івко, В. П. Бобрук // Фармацевт. журн.. - 2017. - № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Во всем мире сахарный диабет признан неинфекционной эпидемией. Сахароснижающую терапию пациент применяет постоянно и препараты имеют высокую стоимость. Поэтому актуальным вопросом является оценка экономической доступности терапии. В предыдущих фармакоэкономических исследованиях терапии сахарного диабета 2 типа (СД 2) не изучали динамику доступности монотерапии. Этим вопросам посвящено данное исследование, результаты которого изложены. Цель работы - научное обобщение результатов изучения динамики доступности лекарственных препаратов для монотерапии СД 2 в Украине с 2013 г. по 2016 г. Материалом стали данные ATC/DDD-индексов Центра ВОЗ по методологии статистических исследований лекарственных средств, середневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине по состоянию на ноябрь 2013 г. и 2016 г. по данным еженедельника "Аптека". В работы были использованы методы: частотный анализ, ATC/DDD-методология, расчет коэффициентов социально-экономической доступности - коэффициента ликвидности Cliq, коэффициента адекватности платежеспособности Ca.s., показателя доступности D. Для анализа динамики социально-экономической доступности были выбраны схемы фармакотерапии с метформином, глимепиридом и гликлазидом как наиболее часто применяемые в клинической практике по результатам предыдущих исследований авторов. Установлено, что с 2013 по 2016 гг. минимальная стоимость DDD для метформина выросла на 101 %, для глимепирида - на 65 %, для гликлазида - на 41 %. При исследовании коэффициента ликвидности Cliq выявлено, что произошло увеличение уровня колебания цен на 48 - 295 %. При исследовании динамики коэффициента адекватности платежеспособности Ca.s. установлено, что доступность снизилась на 98 - 197 %. При изучении динамики показателя доступности D установлено, что темп роста заработной платы для метформина был меньше темпа роста цен на 67 %, для глимепирида - на 44 %, для гликлазида - на 5 %. При исследовании социально-экономической доступности монотерапии СД 2 установлено, что стоимость DDD для метформина выросла в 1,4 раза, для глимепирида - в 1,25 раз, для гликлазида - в 4,3 раза. Доступность монотерапии СД 2 снизилась на 98 - 197 %. Темп роста заработной платы был меньше темпа роста цен на исследуемые препараты на 5 - 67 %. Полученные результаты изучения показателей социально-экономической доступности лекарственных препаратов для монотерапии СД 2 для населения Украины Cliq, Ca.s., D на фоне снижения темпа роста зароботной платы свидетельствуют о снижении доступности в динамике в период 2013 - 2016 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бобрук В. П. 
Динаміка розвитку забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення м. Вінниці / В. П. Бобрук, О. Д. Благун, М. А. Дученко, М. В. Балинська // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2018. - № 1. - С. 48-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка забезпечення лікарськими засобами, на які запроваджено референтне ціноутворення, окремих категорій амбулаторних хворих та аналіз відпуску лікарських засобів у рамках програми "Доступні ліки" в розрізі змін сучасного законодавства. У поточному році, порівняно із попереднім, спостерігається ріст кількості груп населення, які отримують ліки безплатно, найбільшим контингентом серед яких є постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС I категорії. Пільговий контингент населення м. Вінниця, який отримує ліки з оплатою 50 % від їх вартості, не зріс, а найбільша кількість рецептів припадає на інвалідів I і II груп. Серед захворювань станом на 1.10.2017 р. найбільший контингент представлений онкологічними захворюваннями (39,21 %) та хворобою Паркінсона (23,72 %). За програмою "Доступні ліки" найбільша кількість відпущених безплатних рецептів та з частковим відшкодуванням амбулаторним хворим припадає на серцево-судинні захворювання (75,88 %). Виокремлено основні проблеми реалізації програми "Доступні ліки" на прикладі аптек м. Вінниці. Висновки: проведений аналіз сучасних законодавчих та нормативно-правових документів з надання фармацевтичної допомоги пільговим категоріям населення України засвідчив про необхідність розширення переліку лікарських засобів для лікування зазначених нозологій та введення до переліку комбінованих лікарських засобів. Встановлена стійка динаміка росту (2015 - 2017 рр.) забезпеченості лікарськими засобами за пільговими категоріями населення м. Вінниці. Встановлено, що за період з 2015 по 1.10.2017 рр. за захворюваннями кількість рецептів, виданих онкологічним хворим, становить найбільшу частку. Серед пільгових категорій хворих, які отримували ліки за рецептами з 50 % вартістю, найбільшим контингентом протягом досліджуваних років залишаються інваліди I і II груп, з безплатним відпуском - постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС I категорії, а за нозологіями - онкологічні хворі. Виявлена тенденція до росту кількості відпущених рецептів хворим на гіпертонічну хворобу за рахунок наданих субсидій на регіональному рівні. У 2017 р. відмічений помісячний ріст відпуску лікарських засобів, які включені до програми "Доступні ліки". Виявлені нами проблеми, що супроводжують впровадження програми "Доступні ліки", можуть бути подолані шляхом подальшого удосконалення нормативно-правових документів. З метою підвищення соціально-економічної ефективності фармацевтичної допомоги вважаємо за необхідне введення електронних реєстрів хворих та електронних рецептів у рамках електронної системи охорони здоров'я (E-health) для інших пільгових категорій, що приведе до покращення якості надання фармацевтичних послуг і вдосконалення системи обліку реєстру таких категорій населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ВІН)26

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сучасні класифікації основних лікарських засобів : навч. посіб. / Т. А. Германюк, В. П. Бобрук, Т. І. Баланчук, С. І. Тихолаз; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця : Твори, 2018. - 125 c. - Бібліогр.: с. 124 - укp.

Представлено узагальнені дані сучасних досліджень щодо класифікацій лікарських засобів (ЛЗ) за хімічною будовою, фізико-хімічними властивостями, походженням, механізмами та тривалістю дії. Подано сучасні класифікації ЛЗ, засновані на міжнародній непатентованій назві ЛЗ, що присутні на українському фармацевтичному ринку. Представлено торгові (генеричні) назви, а за відсутності поданих у класифікаціях лікарських препаратів в Україні наведено торгові назви, представлені на фармацевтичному ринку європейських держав, США, Канади, Великої Британії, країн Азії. Увагу приділено ЛЗ, що: впливають на функцію вегетативної нервової системи та медіаторні процеси, діють на аферентну інервацію, впливають на функції центральної нервової системи, впливають на функції виконавчих органів, впливають на систему крові, обмін речовин та імунітет. Подано інформацію про синтетичні антибактеріальні засоби й антибіотики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 в3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лікарські засоби, що впливають на обмін речовин : навч. посіб. / Т. А. Германюк, В. П. Бобрук, О. М. Семененко, Г. З. Личик; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця : ТВОРИ, 2020. - 265 c. - Бібліогр.: с. 261-263 - укp.

Наведено узагальнені дані сучасних досліджень, що стосуються лікарських засобів, які впливають на обмін речовин: гормонів, їх синтетичних аналогів, антагоністів, інгібіторів і вітамінів, їх похідних, синтетичних аналогів, вітаміноподібних речовин, біофлавоноїдів з вітамінною активністю. Подано відомості щодо фармакологічної характеристики, фармакобезпеки застосування ліків, взаємодії лікарських засобів при сумісному їх застосуванні. Особливу увагу приділено новим синтезованим аналогам гормонів, їх антагоністам, інгібіторам, лікарським засобам з активністю вітамінів, а також їх застосуванню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79 я73

Шифр НБУВ: ВА849605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського