Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Богачевська-Хомяк М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Богачевська-Хомяк М.  
Галопом з інтелігенцією крізь Європу на Майдан / М. Богачевська-Хомяк // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Іст. науки. - 2005. - Т. 41. - С. 37-42. - укp.

Розглянуто сутнісні характеристики інтелігенції ХIХ - ХХ ст. Увагу акцентовано на ролі української інтелігенції під час Помаранчевої революції.


Ключ. слова: інтелігенція, Помаранчева революція, Європа, Майдан
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-293 + Т3(4УКР)64-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Богачевська-Хомяк М. 
Громада - єпископ - Церква. Константин Богачевський і становлення української католицької митрополії в США / М. Богачевська-Хомяк; Пер.: Р. Скакун; Український католицький університет. - Львів : Укр. католиц. ун-т, 2021. - 519, [4] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Висвітлено життя та діяльність Константина Богачевського (1884 - 1961) - другого єпископа, призначеного Апостольською столицею для опіки над українцями - греко-католиками у США, і першого митрополита створеної в 1958 р. Філадельфійської митрополії. Обійнявши управу над фінансово збанкрутованою емігрантською Церквою, він зумів перетворити її на самодостатню інституцію, що в 1990-х pp. змогла надати велику допомогу Церкві в Україні у період її відродження після довгих десятиліть підпілля. Попри величезні заслуги на ниві розбудови українських освітніх і культурних інституцій на еміграції, Богачевський мусив пройти крізь запекле протистояння з американсько-українською громадськістю, обстоюючи незалежність Церкви від політично обумовленого зовнішнього втручання і протидіючи внутрішньому розбратові та розкольницьким тенденціям. Поступово подолавши недовіру з боку власної пастви, він став однією з найавторитетніших постатей української еміграції, залишивши своїм наступникам широку мережу парафій і католицьких шкіл, кілька коледжів, семінарію та Український музей у Стемфорді. Основана на обширному матеріалі з українських, американських і ватиканських архівів, ця книжка змальовує яскравий портрет митрополита Богачевського як людини й релігійного діяча та розкриває специфіку церковного життя й соціальних відносин в українській еміграції у США в першій половині XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(7СПО9=УКР)-3-028 Богачевський К.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського