Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Богданович І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Богданович І. О. 
Морфологічні аспекти філогенії Hesperornithidae (Ornithurae, Aves) / І. О. Богданович // Вестн. зоологии. - 2003. - 37, № 6. - С. 65-71. - Бібліогр.: с. 71. - укp.

Розглянуто особливості будови скелета апарата наземної локомоції гесперорнісів, гагар, поганок і деяких інших рецентних водоплавних. На основі порівняльного та функціонального аналізів зроблено висновок про те, що гесперорніси є самостійною високоспеціалізованою філогенетичною гілкою, а не складають єдину монофілетичну групу з гагарами та поганками, як стверджувалося раніше.


Ключ. слова: морфологія скелета, гесперорніси, філогенія
Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*221.41 + Е169.335.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Богданович І. О. 
Роль газети "Терджиман" у пропаганді реформаторських процесів у мусульманській громаді Російської імперії (1883 - 1905 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. О. Богданович; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2002. - 19 c. - укp.

Узагальнено історіографічну спадщину та проаналізовано джерельну базу з історії кримськотатарської газети "Терджиман". Послідовно висвітлено стан народної освіти й визначено основні напрямки розвитку просвітянських процесів за матеріалами цього видання. З використанням публікацій газети надано оцінку ситуації в релігійному житті мусульман та розглянуто напрямки реформ органів конфесійного самоврядування. Встановлено основні причини виникнення мусульманських благодійних громад та товариств взаємодопомоги. Висвітлено основні чинники та процес виникнення політичного руху серед тюрко-мусульман. Проаналізовано розвиток ідеології джадидизму, яка відображена в художніх творах І.Гаспринського, опублікованих у газеті "Терджиман". Комплексно зівставлено зміст газетних публікацій "Терджиману" та основні напрямки реформаторських процесів у мусульманському середовищі Російської імперії та визначено їх взаємозв'язок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)5-7 + Ч612.4(28)711.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кудряченко А. І. 
Культурно-цивілізаційний простір Європи і Україна: особливості становлення та сучасні тенденції розвитку : монографія / А. І. Кудряченко, О. В. Білий, І. І. Богданович, В. М. Вовк, О. С. Врадій, О. М. Горенко, М. Є. Горєлов, М. А. Дмитренко, І. Д. Дудко; НАН України, Ін-т європ. дослідж. - К. : Ун-т "Україна", 2010. - 404 c. - укp.

Проаналізовано феномен європейського розвитку, його культурно-цивілізаційні параметри та залученість України до даних процесів. Висвітлено тенденції зміцнення цивілізаційних і культурно-політичних вимірів щодо формування ЄС як унікального об'єднання, що нарощує геополітичний вплив та сприяє покращенню і поглибленню інтеграції до загальноконтинентальних масштабів. Увагу приділено європейському вибору України, визначено його цивілізаційну складову, а також розвиток держави та громадянського суспільства в контексті формування спільного європейського простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1 + Ф4(4УКР),9(4),3 + Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кудряченко А. І. 
Україна в Європі: контекст міжнародних відносин : [монографія] / А. І. Кудряченко, І. І. Богданович, І. В. Богінська, А. Г. Бульвінський, В. І. Головченко; ред.: А. І. Кудряченко; Нац. акад. наук України, Ін-т європ. дослідж. - К. : Фенікс, 2011. - 632 c. - укp.

Грунтовно проаналізовано політико-правовий дискурс історії та сучасних міжнародних відносин в Європі. Висвітлено минуле України у системі міжнародних відносин на континенті в IX - XIX ст. Значну увагу приділено висвітленню становища України у вимірах міжнародних потрясінь XX ст. (Першої світової війни, Української революції, боротьби за незалежність УНР та ін.). Досліджено регіональні інтереси та геостратегічні пріоритети незалежної України на сучасному етапі та у довгостроковій перспективі. Проаналізовано основні засади співпраці України з сусідніми державами - членами СНД, з країнами Вишеградської групи, Бенілюксу, Північної Європи, з Румунією, Грузією та Туреччиною. Простежено еволюцію політики Євросоюзу щодо України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-6 + Т3(4)0-6 + Х913.129(4УКР) + Ф4(4УКР),9(4/5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС52420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кудряченко А. І. 
Україна в Європі: пошуки спільного майбутнього : монографія / А. І. Кудряченко, О. В. Білий, І. І. Богданович, А. Г. Бульвінський, М. Є. Горєлов, О. М. Горенко; Ін-т європ. дослідж. НАН України. - К. : Фенікс, 2009. - 541 c. - укp.

Наведено результати ретроспективного аналізу існування та визнання України як європейської держави. Висвітлено роль і місце Київської Русі в системі взаємовідносин середньовічних європейських держав. Охарактеризовано еволюцію європейської парадигми розвитку України в XIV - XIX ст. Розглянуто політико-правові, економічні, світоглядні та духовно-культурні засади сучасних відносин України з європейськими державами. Увагу приділено сутності, проблемам і перспективам європейської культурно-цивілізаційної визначеності України.

Приведены результаты ретроспективного анализа существования и признания Украины как европейского государства. Освещены роль и место Киевской Руси в системе взаимоотношений средневековых европейских государств. Охарактеризована эволюция европейской парадигмы развития Украины в XIV - XIX вв. Рассмотрены политико-правовые, экономические, мировоззренческие и духовно-культурные основы современных взаимоотношений Украины с европейскими государствами. Уделено внимание сущности, проблемам и перспективам европейской культурно-цивилизационной определенности Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Т3(4УКР)4/6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Акайомова А. В. 
Історичний досвід становлення інститутів громадянського суспільства в країнах Європи : зб. наук. пр. / А. В. Акайомова, Т. С. Андрейчук, В. І. Анікін, М. М. Бессонова, І. І. Богданович; ред.: А. І. Кудряченко; НАН України, Ін-т всесвіт. історії. - К. : Фоліант, 2012. - 465 с. - укp.

Висвітлено теоретико-концептуальні, аксіологічні, інстітуціоннальні виміри розбудови громадського суспільства в країнах Європи. Проаналізовано світовий досвід взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами влади. Представлено концептуальні засади та цивілізаційні виміри становлення громадянського суспільства в країнах Європи (еволюція концепту громадянського суспільства на індустріальному етапі розвитку європейської цивілізації, демократизація в сучасній системі міжнародних відносин і перспективи громадського суспільства, суспільний протест і глобальна фінансово-економічна криза). Досліджено ціннісно-нормативне та інституційне забезпечення розбудови громадського суспільства в європейських країнах (місцеве самоврядування як основа європейськой моделі, суспільство як основна складова діючої демократії в Німеччині). Простежено проблеми взаємодії громадянського суспільства з владою (президент і громадянське суспільство США: парадигма взаємовідносин; вплив зарубіжної допомоги на процес громадянського суспільства).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)1 я43 + С5*328.93 я43 + Т4(4)64-5 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Березкін О. 
Роль біомеханіки у сучасній морфології тварин / О. Березкін, В. Кликов, І. Богданович // Вісн. НАН України. - 2004. - № 7. - С. 39-43. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В огляді проаналізовано значення деяких біомеханічних методів для вирішення актуальних проблем морфології хребетних і зоології загалом. Наведено приклади оригінальних методик і підходів, розроблених і впроваджених авторами, зокрема за межами зоологічної науки. Розглянуто нові можливості застосування вказаних методичних рішень, перспективність яких, поряд з іншими, спонукає до подальшого розвитку біомеханічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*60в76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кудряченко А. І. 
Роль міжнародних організацій у діяльності інститутів громадянського суспільства в Україні : аналіт. доп. / А. І. Кудряченко, І. І. Богданович, А. Г. Бульвінський, О. С. Врадій, О. А. Клименко; НАН України, Ін-т всесвіт. історії. - Київ, 2015. - 87 c. - Бібліогр.: с. 78-85 - укp.

Проаналізовано роль міжнародних організацій та донорських структур у становленні громадянського суспільства в Україні. Досліджено основні напрями діяльності міжнародних міждержавних організацій, міжнародних та іноземних неурядових організацій, а також донорських фондів щодо покращення спроможності участі неурядових громадських організацій у процесах консолідації українського суспільства. Розглянуто використання досвіду неурядових організацій, що діють у країнах з розвиненою демократією, в сприянні більш ефективним формам взаємодії між органами державної влади та українським суспільством. Сформульовано висновки та рекомендації щодо покращення використання можливостей організацій громадянського суспільства з метою прискорення реформ, впровадження практики відповідального урядування та підвищення рівня довіри суспільства до органів виконавчої та законодавчої влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1 + Ф79(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Країни Центрально-Східної Європи в умовах глобалізації: історико-методологічний, політико-правовий та економічний аспекти : [монографія] / Є. В. Бевзюк, І. І. Богданович, В. А. Вергун, Ю. Л. Виноградов, В. В. Гарагонич; ред.: Є. В. Бевзюк, О. О. Грін; Закарпат. держ. ун-т, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Ужгород : Вид-во ЗакДУ, 2010. - 367 c. - укp.

Проаналізовано історико-методологічні, політико-правові й економічні аспекти розвитку країн Центрально-Східної Європи за умов глобалізації. Розкрито проблеми інтеграції людства у складноструктурну, взаємопов'язану цілісність за умов взаємодії тенденцій до глобальної інтеграції та диференціації існуючих економічних, культурних і політичних реалій. Увагу приділено процесу регіоналізації як реакції на негативні прояви глобалізації. Висвітлено проблеми реалізації євроінтеграційного курсу України. Охарактеризовано соціально-економічні складові розбудови ефективної економіки регіону. Розкрито сутність та чинники розвитку іноземних авіаконцернів в структурі міжнародного бізнесу (на прикладі компанії "Boeing"). Висвітлено методичні засади визначення конкурентних переваг країни на світових ринках високих технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(45) я43 + Т3(4)64 я43 + У9(4) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

25 років ДУ "Інститут Всесвітньої історії НАН України" / ред.: А. І. Кудряченко; упоряд.: Т. О. Метельова, В. В. Солошенко, І. І. Богданович; НАН України, Ін-т всесвіт. історії. - Київ : Фенікс, 2017. - 531 c. - Бібліогр.: с. 105-527 - укp.

Подано інформацію про Державну установу "Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України", її структуру, історію та діяльність. Викладено наукові здобутки та результати науково-дослідних робіт за період 2012 - 2017 рр. Наведено перелік наукових публікацій науковців Інституту. Зазначено напрями наукових досліджень відділів установи, а також тематики їх науково-дослідної роботи на 2017 - 2019 рр. Висвітлено перспективи наукових досліджень Інституту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.е(4УКР) л21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Трансформаційні перетворення у країнах пострадянського простору: проблеми та виклики : наук.-аналіт. доп. / А. І. Кудряченко, В. В. Солошенко, І. І. Богданович, О. Ф. Деменко, А. Г. Бульвінський, В. М. Ткаченко, П. М. Рудяков, А. Б. Добровольська, Т. О. Метельова, В. М. Розумюк, О. М. Цапко, С. С. Фомін, П. Ф. Вознюк, О. В. Кириченко, І. М. Миклащук, Н. І. Мхитарян, І. В. Ткаченко, І. І. Мудрієвська, В. О. Стельмах, Я. І. Фощан, О. О. Кордун; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : Ін-т всесвіт. історії НАН України, 2021. - 231 c. - укp.

Здійснено систематизацію історичного досвіду реалізації програм модернізації у країнах пострадянського простору. Проведено порівняльний аналіз основних моделей та алгоритмів трансформаційних процесів на пострадянському просторі. Обґрунтовано теоретичне положення про те, що конкуренція європейського та євразійського (інтеграційних) векторів на пострадянському просторі сутнісно виявляється як конкуренція між європейським прикладом успішного розвитку та російським прикладом опертя на силу. Визначено специфіку та особливості трансформації колишніх радянських республік. Проаналізовано вплив ЄС, США, КНР на пострадянські трансформації. Доведено, що наявні цивілізаційні відмінності між країнами пострадянського простору та вплив ключових світових геополітичних та економічних суб’єктів зумовлюють подальшу сегментацію пострадянського простору, розходження цивілізаційного уявлення свого майбутнього пострадянськими державами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44/54)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Засади зовнішньої політики пострадянських країн: цивілізаційні, геополітичні та соціально-економічні аспекти : зб. наук. пр. / І. І. Богданович, О. М. Горенко, Л. Ю. Грицик, А. Б. Добровольська, О. В. Кириченко, Т. М. Ляшенко, А. Ю. Мартинов, Є. В. Редзюк, П. М. Рудяков, Є. В. Сафар'янс, А. Б. Соловйова, І. В. Ткаченко, С. С. Фомін, В. О. Хвіст, О. М. Цапко, І. А. Шовкун; ред.: А. Г. Бульвінський, Л. Ю. Грицик, Є. В. Сафар'янс; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : Ін-т всесвіт. історії НАН України, 2021. - 287 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Представлено статті у яких аналізуються історичні та цивілізаційні чинники формування зовнішньої політики країн пострадянського простору, насампред європейські та євразійські. Розглянуто еволюцію зовнішньополітичного курсу пострадянських держав у 1990-х - 2010-х рр. Окреслено стратегії нейтралітету, відкритості, євроорієнтації та ін. Визнано вплив соціально-економічних чинників на зовнішньополітичний процес у країнах пострадянського простору. Описано фактор впливу "Русского мира" на формування політичної ідентичності громадян Центральної Азії. Схарактеризовано доктрину зовнішньополітичного нейтралітету сучасного Туркменістану, зовнішню політику Республіки Казахстан, внутрішні чинники формування зовнішньої політики Таджикистану, стратегію зовнішньої політики Киргизстану. Розкрито економічні засади зовнішньої політики незалежного Азербайджану. Подано інформацію про зовнішню політику Узбекистану і процеси євразійської інтеграції. Виокремлено вплив румунського чиннику зовнішньої політики Республіки Молдова. Висвітлено угоду про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС (1994) і принцип єдності зовнішньої та внутрішньої політики. Означено місце України в світовому геополітичному просторі в 1991-2005 рр. Визначено Європейський вектор як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет відновленої латвійської державності. Доведено багатовекторну парадигму розвитку Республіки Білорусь. Обгрунтовано соціально-економічний розвиток пострадянських країн і їх зовнішньополітичну орієнтацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/5),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864318 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського