Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Борисова Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Борисова Ю. Ю. 
Оцінка аеробної продуктивності у дітей шкільного віку / Ю. Ю. Борисова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2003. - № 23. - С. 183-188. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено оцінку аеробної продуктивності у дітей шкільного віку. Запропоновано коефіцієнт для корекції величини максимального споживання кисню залежно від віку.

Приведена оценка аэробной продуктивности у детей школьного возраста. Предложен поправочный коэффициент для коррекции величины максимального потребления кислорода в зависимости от возраста.

The level of the maximal consumption of oxygen at children of school age is appreciated. It is offered new correction coefficient of estimated sizes depending on age of the schoolboys.


Ключ. слова: максимальне споживання кисню, шкільний вік
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Борисова Ю. В. 
Традиціоналістські та модерністські цінності в структурі молодіжної ціннісної свідомості: соціологічний аналіз : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.01 / Ю. В. Борисова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено специфіку ціннісної свідомості сучасної української молоді, факторів її формування та функціонування. Викладено теоретико-методологічні основи дослідження ціннісної свідомості. Доведено, що цінності молоді є індикатором результативності та, водночас, важливим ресурсом модернізації суспільства. Розглянуто структуру елементів молодіжної ціннісної свідомості. Відзначено особливості її емпіричної проекції у контексті модернізаційних перетворень українського суспільства. З метою концептуалізації змін, що відбуваються сьогодні в українському соціокультурному просторі, у дослідженні застосовано поняття аксіологічної модернізації. Визначено специфіку соціокультурних змін як перехід від ціннісного порядку, що базується на системі звичок мислити та діяти певним чином, до сучасного способу легітимації цінностей, який полягає у загальній впевненості членів окремих соціальних груп і суспільства в цілому в розумності, справедливості та доцільності ціннісного порядку. Описано соціальний механізм, детермінанти, сценарії модернізації. Висвітлено ситуацію ціннісного відчуження як передумову аксіонормативного морфогенезу. Український варіант соціальних перетворень експлікований як пунктирна лінія модернізації у зв'язку з нерівномірністю його поширення серед різних елементів соціальної структури та у сфері суспільства, а також непослідовним характером (наявність компенсаторних процесів, відсутність умов для самопідтримуючих змін). На підставі отриманого емпіричного матеріалу описано фактори формування та функціонування цінностей молоді, систему соціальних детермінант, що обумовлюють ціннісний вибір молоді на шкалі "традиціоналізм - модернізм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*423.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Борисова Ю. Ю. 
Диференційований підхід у фізичному вихованні школярів на основі використання комп'ютерних технологій : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Ю. Ю. Борисова; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. - Д., 2009. - 20 c. - укp.

На підставі комплексного підходу до оцінки фізичного стану школярів з урахуванням показників фізичного розвитку, соматичного здоров'я, функціональної та фізичної підготовленості розроблено комп'ютерну програму "КІФЗОШ", визначальними особливостями якої є розподіл дітей на мікрогрупи відповідно до рівня фізичного розвитку, соматичного здоров'я та розвитку фізичних якостей. Розроблено моделі співвідношення засобів профілактично-оздоровчої та загальної фізичної підготовки школярів 7 - 17 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 р20-215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бородін Є. І. 
Сучасний європейський досвід формування та реалізації молодіжної політики : навч. посіб. / Є. І. Бородін, Ю. В. Борисова, Н. М. Літвінова, І. В. Хохрякова; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Д. : Пороги, 2008. - 113 c. - укp.

Розглянуто законодавчі засади й інституційну будову молодіжної політики європейських країн. Проаналізовано концептуальні положення основних програмних документів, що регламентують її впровадження на сучасному етапі. Охарактеризовано моделі та досвід практичної діяльності стосовно державної підтримки молодих громадян країн-членів ЄС.

Рассмотрены законодательные основы и институционное строение молодежной политики европейских стран. Проанализированы концептуальные положения основных программных документов, регламентирующих ее внедрение на современном этапе. Охарактеризованы модели и опыт практической деятельности относительно государственной поддержки молодых граждан стран-членов ЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4) я7 + Ф3(4)6 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисова Ю. Ю. 
Аналіз технічної підготовленості спортсменок, які займаються естетичною гімнастикою / Ю. Ю. Борисова // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 2. - С. 266-270. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати виступу команди Viktoria на чемпіонаті світу з естетичної гімнастики. У ході виконання змагальної композиції в гімнасток спостерігалися помилки, зв'язані з різною індивідуальною технікою й фізичною підготовленістю спортсменок. З'ясовано що гімнасткам команди Viktoria потрібно відпрацювати чітке виконання рухів тіла, розвивати відчуття музики й синхронності, допрацювати композицію, переглянути побудову тренувального процесу, особливо структуру окремого заняття. Результати проведеного дослідження використано для розробки методики вдосконалення рівня технічної підготовленості гімнасток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.11

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Щербиніна М. Б. 
Пілотне дослідження поінформованості студентсько-викладацького контингенту щодо гастроезофагеальної рефлюксної хвороби / М. Б. Щербиніна, В. М. Гладун, Ю. В. Борисова // Сучас. гастроентерологія. - 2018. - № 4. - С. 17-24. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)028.6 + Р413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Гончар Л. 
Аналіз показників фізичного розвитку дітей старшого дошкільного віку / Л. Гончар, Ю. Борисова // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Борисова Ю. В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, пов'язані з корупцією : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Борисова; Університет митної справи та фінансів. - Дніпро, 2021. - 17 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, що полягає у визначенні сутності й особливостей адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією. Визначено сучасні підходи до розуміння поняття й ознак адміністративної відповідальності. Охарактеризовано нормативні, фактичні та процесуальні підстави адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією. Розкрито зміст поняття й особливості адміністративних корупційних правопорушень як галузевого виду адміністративних правопорушень (АП). Зазначені АП є галузевим різновидом АП, тобто результатом скоєння протиправних, винних дій, що не містять ознак корупції, посягають на встановлений порядок управління, та за які КУпАП передбачено адміністративну відповідальність. Визначено юридичний склад АП, пов'язаних із корупцією, з'ясовано та розкрито особливості їх адміністративно-правової кваліфікації. Доведено, що суттєвим чинником у підвищенні ефективності у протидії АП, пов'язаним з корупцією, є правильна, повна й обґрунтована кваліфікація правопорушень, тобто правова, юридична оцінка явищ, фактів і подій під час здійснення правозастосовчої діяльності. Визначено процесуальний порядок провадження у справах про АП, пов'язані з корупцією, характерні особливості юрисдикційної діяльності щодо цієї категорії справ та адміністративно-процесуальний статус суб'єктів провадження у справах про корупційні правопорушення. Встановлено, що провадження у справах про АП, пов'язані з корупцією - це особливий вид процесуальної діяльності уповноважених органів і посадових осіб, що врегульована адміністративно-процесуальними нормами та спрямована на притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності й попередження правопорушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Борисова Ю. Є. 
Підстави та умови деліктної відповідальності у цивільному праві України та США (порівняльно-правовий аналіз) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Є. Борисова; Міжнародний гуманітарний університет. - Одеса, 2021. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з правовим регулюванням відносин, що виникають у разі завдання шкоди, в Україні та США. Виявлено чинники, які в історичній ретроспективі сприяли формуванню юридичних уявлень про деліктну відповідальність в Україні та США. Визначено поняття деліктної відповідальності у цивільному праві України та США. Встановлено юридичні та фактичні підстави, з'ясовано загальні та спеціальні умови деліктної відповідальності у цивільному праві України та США. Визначено особливості й умови деліктної відповідальності за завдану немайнову (моральну) шкоду, а також шкоду, завдану недоліками товарів, робіт, послуг у цивільному праві України та США. Внесено пропозиції з удосконалення правового регулювання відповідних суспільних відносин в Україні. Обґрунтовано висновок, що незважаючи на існування у США сингулярної системи деліктів, у деліктному праві США, за аналогією з цивільним правом України, можна виокремити загальні та спеціальні умови деліктної відповідальності (ознаки деліктів - згідно з термінологією деліктного права США). Загальними умовами є: зовнішній прояв вольової поведінки заподіювача у формі дії або бездіяльності, протиправність і шкодоносність поведінки, наявність шкоди, причинний зв'язок між зазначеною поведінкою та шкодою, наявність вини, караність поведінки. До спеціальних можна віднести умови, які визначають особливості того чи іншого делікту. Встановлено, що особливою загальною умовою деліктної відповідальності у цивільному праві США є караність поведінки заподіювача, оскільки у разі її відсутності, навіть за наявності всіх інших ознак делікта, вчинене правопорушення не визнається деліктом, а такі умови, як зовнішній прояв вольової поведінки заподіювача у формі дії або бездіяльності, протиправність і шкодоносність поведінки, в цілому дозволяють оцінити поведінку заподіювача шкоди у тому обсязі, який дається при встановленні наявності протиправної поведінки як умови деліктної відповідальності у цивільному праві України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР) + Х839(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського