Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Братах М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Братах М. І. 
Оцінка гідравлічного стану промислових газопроводів і розробка способу їх очистки : автореф. дис... канд. техн. наук / М. І. Братах; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2008. - 19 c. - укp.

З метою підвищення ефективності експлуатації промислових газопроводів розроблено спосіб визначення об'єму рідинних забруднень, який формується в їх порожнині під впливом окремих чинників. Запропоновано метод прогнозування залпового викиду рідини з порожнини газопроводу та заходи щодо її очистки від накопичених забруднень. Одержано математичну модель процесу формування рідинних забрудників у порожнині труби, створену на підставі визначення взаємозв'язку режиму роботи рельєфного газопроводу з певним ступенем заповнення його порожнини рідиною. Удосконалення спосіб винесення рідини з порожнини газопроводу під впливом газового потоку або потоку більш легкої рідини, що тече над водяним або конденсатним "мішком", на підставі якого одержано математичну модель залпового викиду рідини з газопроводу. Розроблено спосіб визначення об'єму забруднень та його динаміки в газопроводі, викладений у вигляді рівняння залежності ступеня заповнення порожнини ділянки газопроводу від його режиму роботи, що характеризується коефцієнтом гідравлічної ефективності та кутом нахилу висхідних ділянок. Удосконалено технологію очистки газопроводів, що транспортують газ газоконденсатних родовищ України шляхом створення його високошвидкісного потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.053

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Феношин М. І. 
Визначення геодезичними методами місць встановлення пристроїв для відведення рідини з порожнини газопроводу / М. І. Феношин, М. І. Братах, В. В. Хай, Г. О. Хоменко // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2010. - № 2. - С. 121-124. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано методику визначення за допомогою геодезичних методів місць встановлення пристроїв для відведення рідини з порожнини діючого газопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.087-5 с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Братах М. І. 
Розробляння заходів щодо підвищення ефективності роботи шлейфів свердловин за результатами оцінювання режимів їх роботи / М. І. Братах, В. Г. Топоров, З. В. Шеїна, В. Є. Блізняков, Р. Т. Ільчишин, В. М. Шикиринець // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2010. - № 2. - С. 101-106. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання дослідження режимів роботи шлейфів свердловин родовищ, що знаходяться на завершальній стадії розробки. Наведено основні фактори, які впливають на збільшення величини втрат тиску під час транспортування газу від гирла свердловини до пункту передачі газу. На підставі оцінювання стану внутрішньої порожнини шлейфів свердловин висвітлено теоретичні основи розробки способів їх очистки.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.087-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Братах М. И. 
Основы межпромыслового транспорта газа : [пособие] / М. И. Братах, В. Г. Топоров, М. И. Фык; ред.: И. М. Фык. - Харьков : Эксклюзив, 2016. - 247 c. - Библиогр.: с. 236-240 - рус.

Рассмотрены общее понятие о транспорте газа, теоретические основы межпромыслового транспорта газа, состав, классификацию и свойства природных газов, требования к качеству подготовленных природных газов, вопросы организации и технологии сбора и промыслового транспорта природного газа. Изложены особенности оборудования сооружений для сбора и подготовки газа на газодобывающих предприятиях, объектов газодобывающего промысла для сбора газа из установок подготовки газа, компримирования и распределения. Охарактеризованы основы движения двухфазных потоков при межпромысловом транспорте газа, очистки межпромысловых газопроводов. Изложены основы проведения экспериментальных исследований в межпромысловом транспорте природного газа.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.087

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Братах М. І. 
Вплив гідравлічного опору газозбірних систем родовищ на обсяги видобутку газу / М. І. Братах, А. В. Соболєва, С. А. Гребенюк, С. А. Заночкін // Машинобудування : зб. наук. пр. - 2016. - № 18. - С. 59-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73424 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Фесенко Ю. Л. 
Принципи диверсифікації потоків газу власного видобутку з родовищ ПАТ "Укргазвидобування" / Ю. Л. Фесенко, С. В. Кривуля, М. І. Братах // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2017. - № 3. - С. 15-23. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Роботу спрямовано на забезпечення високого рівня захисту прав та інтересів споживачів природного газу, у тому числі забезпечення першочергового інтересу безпеки постачання природного газу, зокрема шляхом диверсифікації джерел надходження природного газу, що передбачено Статтею 3 "Принципи функціонування ринку природного газу" Закону про ринок природного газу України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 27, ст.234). Запропоновано статистичний аналіз видобутку, споживання та транспортування газу територією України і визначено вплив різних учасників ринку природного газу на формування споживчого кошику споживання енергії в державі. Як частину програми збільшення видобутку природного газу розглянуто перспективний шлях зміни напрямку газових потоків системою міжпромислових та магістральних газопроводів, який позначається на збільшенні видобутку газу за рахунок формування резервів робочого тиску на гирлі свердловин родовищ, що знаходяться на завершальній стадії розробки в газовому режимі. Розвідка та розробка нових родовищ передбачить інтеграцію їх у потужну газотранспортну систему та можливість, використовуючи наявні магістральні газопроводи, забезпечувати всі регіони України газом власного видобутку. В перспективі, зважаючи на те, що газопромислові управління в східному та західному регіонах є найбільшими постачальниками газу, слід розглянути питання розділення газотранспортної мережі на газопроводи, що транспортують лише газ власного видобутку, газопроводи для транспортування експортного високонапірного газу і газопроводи для сумісного транспортування експортних та власних потоків газу. Для українських газовидобувних компаній ефективність видобування означає незалежність процесу видобування та нарощування його обсягів від зовнішніх впливів, таких як зміна робочого тиску в магістральних газопроводах, сезонна нерівномірність споживання газу, посилення вимог щодо якості природного газу власного видобутку, а переорієнтація ринків збуту передбачає введення в експлуатацію нових або використання існуючих потужностей (тобто газопроводів) для транспортування власної газопромислової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362 + О76 + У9(4УКР)305.653.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Братах М. І. 
Вплив гідравлічного стану системи промислових газопроводів на режими роботи об'єктів газовидобувного комплексу / М. І. Братах, Д. Є. Добрунов, Алі Шкейр // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2017. - № 4. - С. 59-64. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Удосконалено методи вуглеводневіддачі для родовищ, що працюють у газовому режимі на виснаження. Виявлено, що усунення негативного впливу надмірних втрат тиску є рекомендованим заходом зі збільшення обсягів вилучення вуглеводнів з пластів родовищ, що розробляються в газовому режимі на виснаження. Саме на пошук надмірних втрат спрямовано моніторинг гідравлічного стану газозбірних систем, що базується на діагностиці параметрів у контрольних точках. Ці втрати формують резерв робочого тиску на гирлі свердловин, що може бути спрацьований (зменшений) для прискорення вилучення вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.087

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського