Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Брильов Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Брильов Д. В. 
Іслам: історія, віровчення та культова практика : підручник / Д. В. Брильов. - К., 2011. - 140 c. - укp.

Розглянуто іслам як одну зі світових релігій, що відіграє помітну роль у сучасному суспільно-політичному житті глобального суспільства. Висвітлено історичні передумови виникнення та розповсюдження ісламу. Охарактеризовано природні умови й історичні області Аравійського півострова, побут та звичаї мешканців доісламської Аравії, особливості формування арабської нації, доісламські вірування арабів. Увагу приділено особливостям віровчення й культової практики мусульман, а також історії раннього ісламу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Брильов Д. В. 
Суфізм та ісламізм: глобальний та локальний контекст : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Д. В. Брильов; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Проаналізовано сучасні тенденції розвитку ісламістських рухів і суфійських тарікатія, а також нові форми їх діяльності у вигляді мережевих структур, та особливості - глобальні та локальні - взаємовідносини між цими течіями у сучасному ісламі. Встановлено, що аналіз основних підходів до розуміння ісламізму, тенденцій його історичного розвитку й ідеологічних засад дозволяє встановити релігійні, ідеологічні та соціальні чинники виникнення та поширення ісламізму та констатувати його головні ідеологічні засади. Серед соціальних чинників виникнення ісламізму виділено національно-визвольний рух на Близькому Сході та пов'язані з ним соціально-політичні процеси всередині мусульманської спільноти та поза її межами. Розглянуто сучасні дослідження суфізму, його теоретичні положення й організаційні аспекти, що дозволяє системно осмислити взаємовідносини між суфізмом й ісламізмом і виявити їх характерні наслідки в глобальному вимірі та в локальному, зокрема, - українському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э383 + Э388 + Э380.9(4УКР)-66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бацевич Ф. С. 
Толерантність як соціокультурний феномен: світоглядно-методологічний аспект : колект. монографія / Ф. С. Бацевич, С. Л. Грабовська, О. В. Дарморіз, Д. В. Брильов, Н. П. Гапон; ред.: В. П. Мельник; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2012. - 329 c. - укp.

Висвітлено семантику поняття толерантності. Викладено історичний аспект формування зазначеного поняття. Розглянуто вияви інтолерантності. Вивчено рівні та форми релігійної толерантності. Проаналізовано парадигмальне значення біосферно-ноосферної концепції В. Вернадського для стилю мислення ХХ ст. Увагу приділено соціальним виявам толерантності. Досліджено прикладний аспект комунікативної толерантності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС56956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Антропологія релігії: порівняльні студії від Прикарпаття до Кавказу / Д. Брильов, Ю. Буйських, К. Ваннер, К. Гурчіані, Б. Грант, Ц. Дарієва, В. Єленський, Т. Калениченко, М. Лесів, А. Марченко, О. Панченко, М. Пелкманс; . - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 437, [2] c. - укp.

Відображено внутрішню складність і динаміку релігійної експресії у Східній Європі, яка постійно зустрічається з політичними викликами, зокрема рухливістю кордонів (фізичних та уявних) і масовими міграціями. Зазначено, що крах комуністичної епохи призвів до гібридних форм політизації релігійного життя, особливо тоді, коли нові незалежні держави прагнули закріпити свою легітимність, інтегруючи релігію в національні/націоналістичні візії історії. У низці країн в цьому постколоніальному, посткомуністичному регіоні-фронтирі релігія сприймається як надзвичайно важлива складова національної ідентичності, належності до певної спільноти, що пов'язується з давньою історією певного народу та його героїчним минулим. Останнє нерідко викликає до життя непримиримі суперечності з країнами-сусідами щодо візії спільної історії. Залучення релігії та релігійності до політичного, економічного, громадського життя у Східній Європі виявляє яскраву різноманітність релігійних форм, текстів та обрядів, оспорюваних і спільних святинь, а також цілу низку сект, культів, вірувань та інших багатошарових за своєю природою рухів, які складають еклектичну картину релігійного плюралізму в регіоні. Висвітлено широкий спектр досліджень з окресленої тематики на регіональному та локальному рівнях - від Підкарпаття до Кавказу - від середини XX ст. до початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського