Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Брошко Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Шляхта Я. М. 
Деякі особливості облаштування об'єктів природно-заповідного фонду Карпат / Я. М. Шляхта, Є. С. Брошко // Наук. вісн. Дослідж., охорона та збагачення біорізноманіття / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.9. - С. 250-251. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Обгрунтовано особливості благоустрою об'єктів природно-заповідного фонду Карпат. Наведено перелік найбільш декоративних дерев і чагарників для пейзажних композицій і під'їзних доріг до них.


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР)л64

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Брошко Є. О. 
Структурно-біомеханічні властивості довгих кісток кінцівок в ряду наземних хребетних : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / Є. О. Брошко; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. - Київ, 2014. - 23 c. - укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження структурно-біомеханічних характеристик усіх довгих кісток кінцівок представників усіх класів наземних хребетних та їх порівняльний аналіз. Шляхом дослідження алометричних залежностей встановлено, що зі зростанням маси тіла механічні навантаження на різні ланки скелета кінцівок зростають по-різному залежно від типу орієнтації кінцівок. З'ясовано, що у тварин із сегментальною орієнтацією навантаження зростають найбільш інтенсивно в елементах стилоподію, у тварин з парасагітальною орієнтацією - в основних елементах зейгоподію (променевій і великогомілковій кістках), а у птахів - інтенсивно в усіх досліджених елементах тазової кінцівки. Таким чином, перехід від сегментальної до парасагітальної орієнтації кінцівок супроводжується зростанням динамічних навантажень та їх перерозподілом у ланках скелета кінцівок. Наслідком цих перебудов є більш раціональне використання кісткової речовини з одночасним зростанням механічної стійкості елементів скелета, а також зростання потенційних можливостей до адаптивної мінливості елементів окремих ланок скелета кінцівок і освоєння різноманітних локомоторних можливостей. Показано, що елементам різних ланок скелета кінцівок притаманна мінливість як морфометричних, так і структурно-біомеханічних характеристик, розмах якої залежить від рівня спеціалізації кінцівок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3*738.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Брошко Є. О. 
Морфометричні та біомеханічні особливості організації скелету кінцівок деяких наземних хребетних з різним типом локомоції і орієнтації кінцівок / Є. О. Брошко, М. Ф. Ковтун // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2014. - Вип. 2. - С. 23-31. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено деякі особливості відносних змін структурно-біомеханічних властивостей скелетних елементів стилоподію та зейгоподію кінцівок плазунів і ссавців. Визначено наступні морфометричні та структурно-біомеханічні параметри кісток: маса кістки; лінійні розміри кістки - довжина, фронтальний і сагітальний діаметри діафізу; параметри геометрії перерізу діафізу: площа компакти, моменти інерції (головні та полярний), радіуси інерції. Встановлено, що вказані параметри кісток стилоподію та зейгоподію мають різний характер алометричних залежностей від маси тіла. В усіх випадках відмічено позитивну алометрію маси кістки та ізометрію довжини кістки до маси тіла. Більшість параметрів елементів стилоподію плазунів і елементів зейгоподію ссавців мають позитивну алометрію до маси тіла. Це свідчить про різний характер механічних навантажень на окремі елементи скелету кінцівок у представників різних класів, що пов'язано з відмінною орієнтацією кінцівок (сегментальна у плазунів, пара сагітальна у ссавців).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3*738.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського