Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бруяко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Сєкерська О. П. 
Методи природничих наук у вивченні давніх культур Північно-Західного Причорномор'я : підручник / О. П. Сєкерська; ред.: І. В. Бруяко; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського, НАН України, Одес. археол. музей. - Одеса : СМИЛ, 2015. - 200, [8] c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розкрито процес залучення методів природничих наук до археологічних досліджень. Розглянуто методики збирання та обробки різних категорій археологічних матеріалів і сформовано уявлення про їх інформативний потенціал для подальших історико-культурних реконструкцій. Надано огляд історичного розвитку території Північно-Західного Причорномор'я з доби верхнього палеоліту до епохи раннього заліза, зроблений за допомогою методів природничих наук. Розглянуто реконструкції палеоетнологічних і палеоекономічних процесів, які відбувалися в регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР7) в.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бруяко І. В. 
Колекція Стародавнього Єгипту у зібранні Одеського археологічного музею НАН України : (стенограма доп. на засід. Президії НАН України 4 груд. 2019 р.) / І. В. Бруяко // Вісн. НАН України. - 2020. - № 2. - С. 28-33. - укp.

Розглянуто широке коло питань, пов'язаних з історією формування та сучасним станом колекції Стародавнього Єгипту, яка зберігається в Одеському археологічному музеї НАН України. Це найбільше в Україні зібрання старожитностей однієї з найвпливовіших держав Давнього Світу, яка залишила глибокий слід в історії світової цивілізації. Відзначено внесок співробітників музею в розвиток української школи єгиптології та поповнення оригінальними матеріалами джерельної бази єгиптологічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)310 + Т4е(45УКР7-4ОДЕ-20)л61 + Ч774(4УКР-4ОДЕ-20)76:Т4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойко-Гагарін А. С. 
Платинова монета = Platinum coins / А. С. Бойко-Гагарін, І. В. Корпусова; ред.: І. В. Бруяко, В. М. Орлик. - Київ : М. М. Загреба, 2023. - 111, 91 c. - Бібліогр.: с. 97-110 - укp. - англ.

Платинові монети XIX ст. мають цікаву історію створення, хоча фактично вони не відіграли помітної ролі у світовому грошовому обігу. Побутування платинових обігових монет оцінюється як унікальне явище, аналогічних якому ні до, ні після започаткування платинових монет у Російській імперії не було. Викладено повну історію підготовки та реалізації проекту карбування монет зі знайденої на Уралі платини, доповнюючи її раніше неопублікованими свідченнями із фондів історичних архівів, що дозволило розглянути також антропологічний аспект. Особливу увагу приділено особливостям побутування платинових монет в Україні, що набуло своїх унікальних відмінностей від інших регіонів колишньої імперії. Особливу увагу приділено особливостям побутування платинових монет в Україні, що набуло своїх унікальних відмінностей від інших регіонів колишньої імперії. Введено в науковий обіг платинові монети з фондів державних музеїв України, Білорусі, Латвії та Литви, надано рекомендації щодо експертизи платинових монет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71430 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського