Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бубенщикова Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Карван С. А. 
Видалення забруднень різної природи з текстильних матеріалів в процесі хімічного чищення / С. А. Карван, Г. Т. Бубенщикова, О. А. Параска // Пробл. лег. и текстил. пром-сти. - 2003. - № 1. - С. 37-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто можливість використання найпоширеніших штучних забруднювачів (розчини жирових і водорозчинних речовин) для вивчення забрудненості текстильних матеріалів і відмивання від забруднень в органічних розчинниках. Визначено, що на забрудненість ниток, у першу чергу, впливає їх структура, товщина, середовище, з якого наноситься забруднення. Дослідження процесу миття забруднених ниток показало, що і водорозчинні, і жирові речовини не повністю видаляються органічними розчинниками, що обумовлює використання засобів для інтенсифікації процесу хімічної очистки.


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бубенщикова Г. Т. 
Комплексна оцінка деструктивних процесів під час хімічного чищення вовняних текстильних матеріалів / Г. Т. Бубенщикова, С. А. Карван // Пробл. лег. и текстил. пром-сти. - 2004. - № 1. - С. 150-153. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За допомогою методу кореляційного аналізу показано, що під час хімічного чищення органічними розчинниками в процесі сушіння за підвищених температур відбуваються зміни на всіх рівнях організації структури вовняних волокон: на молекулярному, надмолекулярному та мікрорівні. Найбільш суттєво на втрату міцності вовняних ниток під час хімічного чищення впливають процеси, що відбуваються на молекулярному рівні: термоокислювальна деструкція ланцюгів кератину та бокових радикалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М33-906

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Баран Б. А. 
Вплив електричного поля на кінетику окисно-відновних реакцій та процесів гідролізу / Б. А. Баран, Г. Т. Бубенщикова, В. М. Хрящевський // Укр. хим. журн. - 2009. - 75, № 5/6. - С. 94-97. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.33

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бубенщикова Г. Т. 
Розробка антидеструктивної технології хімічного чищення вовняних виробів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.03 / Г. Т. Бубенщикова; Херсон. держ. техн. ун-т. - Херсон, 2002. - 20 c. - укp.

Вперше зроблено комплексну оцінку змін на усіх рівнях організації структури волокон (молекулярному, надмолекулярному та мікрорівнях), що відбуваються під час хімічного чищення вовняних ниток органічними розчинниками. Доведено, що головним процесом, який призводить до зниження міцності вовняних ниток після обробок у знежирювальних машинах, є процес термоокиснювальної деструкції макромолекул кератину у середовищі органічних розчинників під час операції сушіння. Встановлено залежності між змінами фізико-механічних властивостей та структури вовняних матеріалів під дією тепло- і масообмінних процесів хімічного чищення. Вперше визначено головні механізми деструкції вовняних волокон у середовищі органічних розчинників за підвищених температур. Обгрунтовано механізми та розроблено методи дифузної стабілізації виробів для запобігання деструктивним процесам під час хімічного чищення та подальшої експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М793.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карван С. А. 
Теоретичні основи поверхневої модифікації синтетичних текстильних матеріалів / С. А. Карван, О. Г. Бойко, Г. Т. Бубенщикова // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2011. - № 2/6. - С. 9-14. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено закономірності і механізм адсорбції катіонних і неіоногенних поверхнево-активних речовин на поліамідних і поліефірних тканинах з метою модифікації їх поверхні. Досліджено конфігурації молекул ПАР та можливості їх розташування в адсорбційному шарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського