Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Бублик Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бублик Т.  
Ампір у музейних колекціях Львова. Колиска ХVІІІ ст. (із експозиції Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України) / Т. Бублик // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2004. - № 9. - С. 3-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описано стиль ампір, детальніше - спосіб виготовлення колиски. Зазначено, що у виробі використані складні та трудомісткі технології із застосуванням ручної праці, специфічної металевої фурнітури та шипових з'єднань. Наголошено, що художні та конструктивні особливості варті уваги та творчого переосмислення для застосування в сучасному меблярстві.

Описан стиль ампир, более детально - способ изготовления колыбели. Отмечено, що в изделии использованы сложные и трудоёмкие технологии с использованием ручного труда, специфической металлической фурнитуры и шиповых соединений. Подчеркнуто, что художественным и конструктивным особенностям стоит уделить внимание и творчески их переосмыслить для использования в современном мебельном производстве.

The article deals with the description of the empire style, precisely with the method of making a cradle. Labour capacious technologies, such as manual labour, specific metal garnish and tenon joints were used for manufacturing the article. Special attention should be paid to artistic and constructive peculiarities, which need new creative compreheusion for using them in modern furniture making.


Ключ. слова: ампір, колиска, царга, декор, фурнітура, конструкція
Індекс рубрикатора НБУВ: М134.171 г(4УКР) + Щ126.13(4УКР)4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бублик Т. Т. 
Відродження УГКЦ (1988 - 1991): проблематика міжконфесійних протистоянь / Т. Т. Бублик // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2011. - Вип. 30. - С. 206-212. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Обговорено один з аспектів проблеми легалізації Української Греко-Католицької Церкви. Описано взаємовідносини греко-католиків та представників інших Церков (РПЦ, УПЦ, УАПЦ та РКЦ) у 1988 - 1991 рр., а також проаналізовано головні вектори міжконфесійного протистояння та їх вплив на процес виходу УГКЦ з підпільних умов існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-019

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бублик Т. Т. 
Участь греко-католицького мирянства у русі за легалізацію УГКЦ: на прикладі діяльності Комітету захисту УКЦ (середина 1980-х - початок 1990-х рр.) / Т. Т. Бублик // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 32. - С. 308-315. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Обговорено один з аспектів проблеми леіалізації Української Греко-Католицької Церкви. Описано участь і роль мирян у боротьбі за права своєї Церкви крізь призму діяльності Комітету захисту Української Католицької Церкви. Проаналізовано поєднання релігійного та національно-політичного факторів у процесі легалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-364

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бублик Т. Т. 
Діяльність патріарха Йосифа Сліпого щодо легалізації УГКЦ у світлі радянських документів (1960 - 1980-і роки) / Т. Т. Бублик // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2013. - Вип. 37. - С. 151-156. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто діяльність глави УГКЦ патріарха Йосифа Сліпого після його звільнення з радянських таборів в 1963 р. в середовищі української діаспори. Проаналізовано основні кроки патріарха у справі повернення прав на легальне існування греко-католиків у СРСР, а також простежено залежність між заходами української католицької діаспори у справі легалізації УГКЦ, використанням ними політичної кон'юнктури, і змін в церковно-державних стосунках та контрзаходами радянських органів влади в 1960 - 1980-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бублик Т. Є. 
Англомовна медитативна притча: структурно-семантична та когнітивна інтерпретація : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. Є. Бублик; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2013. - 17 c. - укp.

Досліджено архетипні особливості медитативної притчі на рівні структурно-композиційної побудови, лексико-семантичної та алегорійної основ, просторово-часового континууму в межах структурно-семантичної та когнітивної інтерпретації. Відповідно до форми викладу та структурно-семантичних засобів оформлення текстового матеріалу, медитативні притчі розділено на притчі прозової та віршової форм, що реалізують загальну комунікативно-прагматичну установку автора. Описано шляхи її вербальної маніфестації лексико-семантичними, синтаксичними та тропеїчними одиницями. Проаналізовано прецедентне наповнення медитативних притч, актуалізоване за посередництвом універсально-, національно- та соціумно-прецедентних феноменів. Визначено концептуальний фон творів на рівні ключових концептів, концептуальних метафор та метафор персоніфікації. Змодельовано єдину концептуальну схему творів, породжену індивідуально-авторським стилем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ІТА)943.21-4 Мелло Е. 53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бублик Т. Т. 
Українська Греко-Католицька Церква в контексті державно-церковних і міжконфесійних відносин в Україні (1985 - 1991) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / Т. Т. Бублик; Нац. ун-т "Остроз. акад". - Острог, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено діяльності Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) на тлі суспільно-політичних перетворень у СРСР в 1985 - 1991 рр. Увагу зосереджено на відносинах греко-католиків з радянською владою та іншими Церквами (РПЦ, УАГІЦ та РКЦ). Доведено, що зміни в релігійній політиці, хоча не стосувалися існуючих в підпіллі "уніатів", зумовили активізацію руху за легалізацію УГКЦ та створення його організованих форм (Комітет захисту УКЦ). Характерною ознакою легалізації УГКЦ була тісна взаємодія з національно-політичними рухами, опозиційними до радянської влади. Виявлено зв'язок між виходом греко-католиків з підпілля та ростом міжконфесійного протистояння. Історичні передумови конфлікту з РПЦ посилилися суперечками за храми. Відновлена УАГІЦ, хоч і оперувала подібними національно-державницькими ідеями, згодом стала ще одним опонентом греко-католиків у боротьбі за користування культовими спорудами. Доведено, що спроби церковних діячів та влади західних областей України на різних рівнях (міжцерковному та законодавчому) вирішити конфлікт між Церквами закінчилися невдачею, оскільки всі суб'єкти протистояння не бажали йти на компроміс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-021.5 + Т3(4УКР)63-515

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410741 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського