Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Булигіна О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Булигіна О. О. 
Формування економічних знань старшокласників у навчальному процесі загальноосвітніх навчальних закладів : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. О. Булигіна; Криворіз. держ. пед. ун-т. - Кривий Ріг, 2009. - 20 c. - укp.

Проаналізовано стан розробки проблеми формування економічних знань старшокласників у навчальному процесі загальноосвітніх навчальних закладів. Визначено передумови педагогічного процесу формування економічних знань у старшокласників. Охарактеризовано педагогічні засади їх формування у навчально-виховному процесі. Науково обгрунтовано дидактичну модель формування економічних знань у старшокласників на рівні змістово-діяльнісних і діяльнісно-особистісних якостей. Експериментально перевірено її ефективність і особливості функціонування у процесі вивчення предметів природничого та суспільствознавчого циклів. Удосконалено підходи до змісту, структури та методичного апарата підручників з природничих і суспільствознавчих предметів. Розвинуто теорію та практику дидактичного моделювання навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах. Розроблено вимоги до змісту та структури дидактичної моделі, передумови її застосування в процесі формування економічних знань старшокласників під час вивчення дисциплін природничого та суспільствознавчого циклів і висвітлено ефективне використання одержаних знань у практиці життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.358 + У.р2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванець О. Б. 
Використання мереж Петрі для топологічного моделювання / О. Б. Іванець, О. В. Булигіна, М. В. Дворнік, Ю. Ю. Оникієнко // Електроніка та системи упр. - 2010. - № 1. - С. 129-133. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано використання методів та засобів теорії мереж Петрі для описання методики психофізіологічного відбору операторів. Описано методичні підходи щодо психофізіологічного відбору операторів, які працюють за екстремальних умов. Розроблено алгоритм психофізіологічного відбору.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Булигіна О. 
Формування економічних знань у старшокласників під час вивчення природничої і суспільствознавчої освітніх галузей / О. Булигіна // Рідна шк.. - 2009. - № 4. - С. 60-61. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто зміст економічних знань за Державною національною програмою "Освіта" ("Україна ХХІ ст."). Визначено загальну мету предметів природничого і суспільствознавчого циклів - формування в учнів системи поглядів, принципів, норм поведінки щодо природного та суспільного середовища. За результатами дидактичних досліджень визначено структуру і зміст складових елементів загальної освіти, метою якої є засвоєння підростаючим поколінням соціального досвіду людства. Виділено рівні економічних знань сучасного працівника матеріального виробництва: загальнонауковий, галузевий, професійний, за якими має бути побудований процес формування економічних знань у старшокласників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Булигіна О. В. 
Медико-статистичний метод та засоби оцінювання професійної придатності операторів екстремальних видів діяльності : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / О. В. Булигіна; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2013. - 21 c. - укp.

Дослідження присвячено розробці медико-статистичного методу та засобів оцінювання професійної придатності операторів Антарктичної станції "Академік Вернадський" як операторів екстремальних видів діяльності. Запропоновано методику розмежування класичних категорій темпераменту за результатами тестів на підгрупи, які об'єднують операторів за їх спільними психофізіологічними властивостями. Як узагальнювальну оцінку психофізіологічного стану оператора запропоновано коефіцієнт енергетичної стійкості, що визначається як відношення площин спектральної щільності потужності α-ритму оператора в спокійному (фоновому) та динамічному станах. Проаналізовано вплив факторів екстремальних ситуацій на рівень ефективності професійної діяльності операторів з використанням коефіцієнта енергетичної стійкості. Визначено ступінь розсіювання коефіцієнта енергетичної стійкості. Застосовано триступеневий статистичний критерій для оцінювання професійної придатності, в якому як норма прийняте розсіювання коефіцієнта енергетичної стійкості за екстремальних умов. Розроблено і впроваджено комп'ютеризовану інформаційну систему, в якій вхідна інформація перетворюється в інформаційний ресурс й інтегрується в системі розроблених банків даних, яку було використано у процесі прийняття рішень відносно визначення професійної придатності антарктичних дослідників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.8 + Р124.0 + Ю941.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кузовик В. Д. 
Експлуатація біомедичної апаратури : підруч. для студентів ВНЗ за напрямом підгот. "Радіоелектронні апарати" / В. Д. Кузовик, В. Л. Кучеренко, О. В. Булигіна; Нац. авіац. ун-т. - Київ : НАУ, 2014. - 310 c. - Бібліогр.: с. 306-310 - укp.

Викладено основні принципи організації системи експлуатації біомедичної апаратури. Висвітлено основні положення та теоретичні аспекти експлуатаційної надійності такої апаратури. Розглянуто процедури контролю та діагностування, а також методи та засоби оцінювання технічного стану біомедичної апаратури. Наведено методи та засоби автоматизації процесів експлуатації, обслуговування та ремонту зазначеної апаратури. Розкрито основні етапи побудови експертних систем у процесі експлуатації біомедичної апаратури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с05 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Булигіна О. Ю. 
Адміністративні процедури внутрішнього аудиту в органах Державної казначейської служби України / О. Ю. Булигіна // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 3 (т. 2). - С. 30-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Здійснено загальний аналіз адміністративної процедури внутрішнього аудиту в системі Державної казначейської служби України (ДКСУ) з виокремленням стадій та етапів такої процедури. Визначено законодавчі й організаційні вади її діяльності, в тому числі з урахуванням результатів діяльності підрозділів внутрішнього аудиту ДКСУ та висловлено пропозиції щодо їх удосконалення. З'ясовано, що під адміністративною процедурою внутрішнього аудиту в органах Державної казначейської служби України слід вважати діяльність підрозділів внутрішнього аудиту ДКСУ, спрямовану на удосконалення системи управління, внутрішнього контролю, запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів, виникненню помилок чи інших недоліків у діяльності окремого підрозділу ДКСУ щодо розпорядження бюджетними коштами і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, та яка передбачає надання незалежних висновків і рекомендацій. В межах адміністративної процедури внутрішнього аудиту в підрозділах ДКСУ виокремлено такі стадії: планування діяльності з внутрішнього аудиту; безпосередня перевірка об'єкта внутрішнього аудиту; підготовка аудиторського звіту та його оприлюднення; відстеження результатів впровадження аудиторських рекомендацій. Доведено, що порядок проведення внутрішнього аудиту в органах ДКСУ потребує доповнення таким підрозділом "Особливості спрощеної процедури внутрішнього аудиту діяльності підрозділів Казначейства", в якому необхідно визначити такі стадії внутрішнього аудиту: підготовка підрозділом Казначейства звіту самоаналізу діяльності та надання його аудиторській групі; вивчення аудиторською групою відомостей про самооцінювання, доданих до них матеріалів, а також усіх інших матеріалів та інформації, що стосується діяльності; виїзд аудиторської групи до підрозділу Казначейства з метою уточнення фактів, вказаних у відомостях про самооцінювання, опитування представників підрозділу Казначейства, формування рекомендацій щодо вдосконалення якості діяльності підрозділу Казначейства; складання звіту про результати внутрішнього аудиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузовик В. Д. 
Основи біокібернетики : навч. посіб. / В. Д. Кузовик, О. В. Булигіна, К. О. Безвершнюк; ред.: В. Д. Кузовик; Національний авіаційний університет. - Київ : НАУ, 2022. - 250, [5] c. - Бібліогр.: с. 243-250 - укp.

Викладено методологію формування біокібернетичних систем. Розглянуто принципи існування інформаційно-енергетичного по¬ля лімбічної системи кори головного мозку людини. Проаналізовано біокібернетичні аспекти побудови штучного інтелекту. Досліджено практичні аспекти оцінювання біокібернетичної системи людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1*718 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Булигіна О. Ю. 
Адміністративно-правове регулювання внутрішнього аудиту в органах Державної казначейської служби України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Ю. Булигіна; Запорізький національний університет. - Запоріжжя, 2021. - 18 c. - укp.

Представлено комплексне науково-практичне дослідження адміністративно-правових засад внутрішнього аудиту (далі – ВА) в органах Державної казначейської служби України (далі – ДКСУ), форм, засобів, способів та змісту адміністративної процедури ВА, а також виокремленню напрямів удосконалення чинного законодавства в досліджуваній сфері. З'ясовано поняття, мету та завдання, визначено систему правового регулювання ВА в органах ДКСУ. Виокремлено міжнародні стандарти ВА та визначено ступінь їх реалізації в межах ВА ДКСУ. Охарактеризовано його напрями та форми, розкрито адміністративно-правовий статус суб'єктів ВА та запропоновано шляхи вдосконалення ВА. Охарактеризовано стадії адміністративної процедури проведення ВА в органах ДКСУ, виявлено її вади та виокремлено напрями її покращення. З'ясовано критерії оцінки якості ВА в органах ДКСУ та запропоновано заходи юридичної відповідальності за результатами внутрішнього аудиту. Систематизовано вади нормативно-правового регулювання ВА в органах ДКСУ та запропоновано шляхи їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського