Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Буник М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Буник М.  
Теоретико-методологічні аспекти співвідношення громадянського суспільства і держави / М. Буник // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 17-21. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти співвідношення громадянського суспільства та держави. Досліджено принципи побудови та структурні особливості моделей такого співвідношення. Виділено три основні моделі "громадянське суспільство - держава" та визначено сфери їх адекватного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Буник М.  
Корупція в Україні: політичний та управлінський аспекти / М. Буник // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2009. - Вип. 21. - С. 53-57. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На базі методології системного підходу проаналізовано проблеми корупції в Україні. Наголошено на важливості розмежування політичних та управлінських аспектів проблеми як необхідної умови її адекватного вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Буник М. З. 
Принципи моделювання громадянського суспільства як системи соціально-політичних відносин : Автореф. дис... канд. політ. наук / М. З. Буник; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 19 c. - укp.

Проаналізовано концепт громадянського суспільства як особливої системи соціально-політичних відносин. На підставі системного підходу висвітлено принципи побудови та структурні особливості моделей громадянського суспільства в контексті їх використання для аналізу суспільних процесів. Показано залежність функцій громадянського суспільства від форм його організації, доведено потребу розрізнення інтеракційних і організаційних систем, а також розмежування дискурсивних і функціональних складників у моделюванні громадянського суспільства. Розроблено типологізацію сучасних моделей громадянського суспільства, а також сформульовано методологічні засади для його подальшого моделювання з урахуванням системних закономірностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Буник М. З. 
Концептуальні засади взаємодії політики і управління : навч. посіб. / М. З. Буник; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Львів. регіон. ін-т держ. упр. - Л., 2010. - 136 c. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Розкрито концептуальні засади взаємодії політики й управління як теоретичну основу для аналізу політико-управлінських процесів сучасності. Висвітлено методологічні підходи до вивчення політики та управління, визначено феномен влади, демократію як форму організації сучасного суспільства та бюрократію як форму раціональної організації управління. Увагу приділено політичним ідеологіям і державній політиці, громадянському суспільству та публічному врядуванню.

Раскрыты концептуальные основы взаимодействия политики и управления как теоретическая основа для анализа политико-управленческих процессов современности. Изложены методологические подходы к изучению политики и управления, определены феномен власти, демократия как форма организации современного общества и бюрократия как форма рациональной организации управления. Внимание уделено политическим идеологиям и государственной политике, гражданскому обществу и публичному управлению.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Х001.011я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зарічний М. 
Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві : до 130-ї річниці з дня народж. Людвіга фон Мізеса : зб. наук. пр. / М. Зарічний, П. Болтус, В. Борщевський, М. Буник, О. Вербова, М. Вербовий; ред.: М.З. Буник, І.Б. Кіянка. - Л. : ЛРІДУ НАДУ, 2012. - 228 c. - укp. - англ. - нім.

Збірник укладено за матеріалами конференції (29 вересня - 1 жовтня 2011 р., Львів), у якій брали участь науковці з Австрії, США, Бельгії, Німеччини, Польщі, Росії та України. Проаналізовано епістеміологію Людвіга фон Мізеса та її філософські корені, наголошено на актуальності його критики соціалізму та бюрократії. Розглянуто еволюцію, трансформацію та смоорганізацію бюрократії перехідних суспільств. Розкрито аспекти регіонального інноваційного розвитку, акцентовано на формуванні організаційної культури місцевих державних адміністрацій. Висвітлено методи державного регулювання ринку нафтопродуктів України. Увагу приділено питанням планування відтворення людського капіталу регіону на основі ідей Людвіга фон Мізеса щодо оцінювання людської діяльності. Викладено соціально-економічні та культурно-політичні передумови формування громадянського суспільства у Східній Галичині у другій половині XIX - на початку XX ст. Розглянуто ідеологію лібералізму в контексті популізму та сучасної демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я434 + У02(7СПО)6-172 я434 + С5*333.641.20 я434 + Ф3(4/8)123 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Економічна теорія та публічна політика : цикл конф. "Людвіг фон Мізес і сучасні суспільства" : зб. наук. пр. / ред.: М. З. Буник, І. Б. Кіянка. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2014. - 223 c. - укp. - англ.

Досліджено актуальність раціоналістичних ідей лібералізму Л. фон Мізеса для дискурсу українського державотворення. Розглянуто об'єктивність в економіці. Проаналізовано особливості соціальної політики за умов колективізму та індивідуалізму. Приділено увагу розвитку вітчизняного сільського господарства у контексті праксеологічного підходу Л. фон Мізеса. Охарактеризовано формування сервісної культури органів публічної влади. Здійснено історико-політичний аналіз популізму в політиці. З'ясовано роль політичних партій у розвитку суспільства на матеріалах Західної України першої половини ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0) я43 + Ф3(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Буник М. З. 
Основи аналізу державної політики : навч. посіб. / М. З. Буник; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Львів. регіон. ін-т держ. упр. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2015. - 124 c. - Бібліогр.: с. 118-121 - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади аналізу державної політики як професійної діяльності та прикладної політико-управлінської дисципліни. Проведено оцінювання державної політики та наведення результатів аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Публічне управління в Україні: проблеми та перспективи розвитку : [колект.] монографія / П. М. Петровський, М. З. Буник, Л. М. Новак-Каляєва, Б. М. Шевчук, І. О. Дробот, Г. О. Дзяна, Р. Б. Дзяний, С. Р. Олійник, О. В. Федорчак, І. І. Колосовська, В. С. Загорський, П. І. Шевчук; ред.: В. С. Загорський, П. М. Петровський; Національна академія державного управління при Президентові України. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2021. - 253 c. - укp.

Висвітлено сучасний стан розвитку публічного управління в Україні, його проблеми та перспективи їх подолання. Розкрито історичні та теоретичні передумови становлення демократичного врядування, доведено необхідність запровадження нових форм залучення громадськості до активної участі у вирішенні соціальних завдань. Обгрунтовано важливість здійснення реформування на основі використання теоретико-методологічного потенціалу та звернення до науково-експертного середовища в процесі прийняття управлінських рішень. Особливу увагу приділено розгляду нормативно-правового регулювання сфери публічності та реалізації принципу верховенства права. Доведено, що значні проблеми та потужний потенціал розвитку публічного управління зосереджені у сфері комунікацій, що розкривається у контексті сучасних інформаційних викликів і досягнень. Зазначено, що публічність управління безпосередньо пов'язана із застосуванням відповідного інструментарію, нових інноваційних підходів і методів соціальної взаємодії, які спрямовані на вирішення актуальних проблем соціального добробуту та гуманітарного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Буник М. З. 
Аналіз публічної політики : навч. посіб. / М. З. Буник; Національна академія державного управління при Президентові України. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2021. - 124 c. - Бібліогр.: с. 118-121 - укp. - англ.

Розглянуто теоретико-методологічні засади аналізу публічної політики як професійної діяльності та прикладної політико-управлінської дисципліни. Охарактеризовано інформацію як основу аналітичної діяльності. Увагу приділено концептуальним моделям в аналізі публічної політики. Досліджено загальновживані поняття "публічне врядування", "публічне адміністрування", "публічна політика" та надано їх визначення. Проаналізовано поняття "публічна політика", яке на відміну від "державної" є не тільки ширшим за змістом, а й охоплює як політику органів державного управління, так і органів місцевого самоврядування, але й відображає ідею, що у демократичних країнах "державне" за визначенням є "публічним". Досліджено публічну політику як особливий спосіб аналізу управлінської діяльності полягає у наданні базових теоретичних і практичних знань, які необхідних для самостійного вироблення та прийняття управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 я73 + Ф03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського