Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Бурлан С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Верланов Ю. Ю. 
Організація наукової діяльності магістрів з фінансів : Навч. посіб. / Ю. Ю. Верланов, А. Я. Казарєзов, В. В. Горлачук, С. А. Бурлан; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили комплексу "Києво-Могил. акад.". - Миколаїв, 2006. - 116 c. - Бібліогр.: с. 95-96. - укp.

Розглянуто вимоги до змісту та оформлення магістерської роботи, подано орієнтовний перелік тем, правил оформлення та захисту. Висвітлено особливості підготовки та захисту дипломних робіт студентами, що навчаються за програмою спеціалістів.

Приведены базовые знания в сфере научно-исследовательской деятельности. Рассмотрены требования к содержанию и оформлению магистерской работы, дан ориентировочный перечень тем, правил оформления и защиты. Представлены особенности подготовки и защиты работ студентами, которые обучаются по программе специалистов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26ся73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бурлан С. А. 
Учет затрат по видам деятельности на предприятиях промышленности / С. А. Бурлан, Л. Б. Прокопович // Пробл. економіки. - 2014. - № 1. - С. 211-216. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Определены причины, сдерживающие использование учета затрат по видам деятельности (система АВС) в практике отечественных предприятий. Сделана систематизация преимуществ использования системы АВС при выполнении учетно-калькуляционных работ. Рассмотрены основные этапы учета затрат по видам деятельности. Предложена классификация факторов, которые влияют на формирование видов деятельности в системе АВС. Систематизированы недостатки системы АВС, ограничивающие сферу ее применения на отечественных предприятиях: сложность и высокая трудоемкость учетно-калькуляционных расчетов; повышенные требования к точности, аналитичности информации, профессиональной подготовке персонала, в эффективных внутриорганизационных коммуникациях; ресурсоемкость. Определена зависимость эффективности функционирования системы АВС от правильного выбора видов деятельности, в разрезе которых осуществляется учет производственных затрат, при формировании которых обоснована необходимость учета влияния факторов производства и факторов внепроизводственной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурлан С. А. 
Аудит ефективності діяльності підприємства: методичний аспект / С. А. Бурлан, Н. В. Каткова // Проблеми економіки. - 2015. - № 1. - С. 187-193. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження теоретичних і методичних аспектів аудиту ефективності діяльності підприємства та розробка рекомендацій щодо удосконалення методики його проведення. Розглянуто сутність аудиту ефективності діяльності підприємства та запропоновано його визначення як завдання з надання впевненості, що передбачає оцінку ефективності системи управління підприємством та перевірку результативності його господарської діяльності. Визначено об'єкти, мету та функції аудиту ефективності діяльності підприємства. Об'єктами даного виду аудиторської перевірки є ефективність організаційної системи управління підприємством та ефективність ведення господарської діяльності підприємства. Метою аудиту ефективності діяльності підприємства є дослідження результатів діяльності суб'єкта господарювання та оцінка економічності організаційного механізму управління ним, надання рекомендацій з оптимізації управлінських технологій. Зважаючи на загальну парадигму аудиту ефективності, виділені основні її критерії: економічність, продуктивність, результативність. Розглянуто основні етапи та процедури проведення аудиту ефективності діяльності підприємства. Запропоновано систему показників для аналізу ефективності організаційної системи управління підприємством та оцінки ефективності його господарської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бурлан С. А. 
Проблеми та передумови забезпечення ефективності обліку та контролю реалізації стратегії розвитку підприємства / С. А. Бурлан, Н. В. Каткова // Проблеми економіки. - 2017. - № 1. - С. 178-183. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто базові проблемні аспекти побудови ефективної системи обліку та контролю на стратегічному рівні підприємства. Окреслено орієнтири у формуванні й управлінні цією системою за умов сучасного бізнес-середовища. Визначено принципи забезпечення ефективності обліку та контролю реалізації стратегії розвитку підприємства. Зважаючи на виявлені проблеми формування обліково-контрольного забезпечення реалізації стратегії розвитку підприємства, сформульовано перелік передумов ефективного використання інструментарію обліку та контролю в системі стратегічного управління сучасного підприємства, що характеризуються спрямованістю на сприяння процесу стратегічного управління та на оцінку досягнення довгострокових цілей підприємства; орієнтацією на процеси та дії з точки зору створення вартості підприємства та його продукції; ідентифікацією витратоутворюючих чинників із довгостроковим характером впливу на результати діяльності підприємства; трактуванням інформації про нематеріальні ресурси як інформації зі стратегічним значенням; використанням нефінансових вимірників в оцінці процесів і результатів діяльності; комплексним і гнучким використання різних підходів і методів управлінського обліку та контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бурлан С. А. 
Організаційне забезпечення формування інтегрованої звітності підприємства / С. А. Бурлан, Н. В. Каткова // Бізнес Інформ. - 2017. - № 4. - С. 329-334. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто організаційні аспекти формування інтегрованої звітності на сучасному підприємстві в контексті функціонального призначення даної звітності як елемента інформаційного забезпечення процесу прийняття управлінських рішень. Визначено основні проблеми організаційного забезпечення процесу побудови ефективної системи інтегрованої звітності підприємства, врахування яких надає змогу одержувати очікувані результати та забезпечувати виконання цілей інформаційної підтримки прийняття управлінських рішень. Надано рекомендації щодо організації системи інтегрованого обліку та контролю, процесів введення, обробки та використання інформації для складання інтегрованої звітності; запропоновано організаційну модель процесу формування інтегрованої звітності підприємства. Відзначено, що в організаційних системах сучасних підприємств мають бути закладені потенційні можливості трансформації інформації стосовно фінансових та нефінансових аспектів діяльності в економічну цінність.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Каткова Н. В. 
Відображення заробітної плати як показника соціальної відповідальності бізнесу в обліку і звітності / Н. В. Каткова, С. А. Бурлан, К. В. Маслова // Бізнес Інформ. - 2017. - № 12. - С. 306-310. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Відображено в бухгалтерському обліку і звітності заробітну плату в контексті соціальної відповідальності. Розглянуто основні підходи до визначення соціальної відповідальності в контексті відносин роботодавців та працівників. Відзначено, що ефективним засобом реалізації концепції соціальної відповідальності є складання інтегрованої звітності, а для цього елементи соціальної відповідальності підприємств повинні знайти своє відображення в системі бухгалтерського обліку. До складу показників соціальної відповідальності інтегрованої звітності підприємств доцільно віднести рівень оплати праці поточного характеру; величину компенсаційних виплат у зв'язку із завершенням трудової діяльності та внаслідок складних умов праці та шкідливих виробництв; розмір заохочувальних виплат внаслідок зростання рівня кваліфікації та підвищення ефективності праці; виплати за галузевим індивідуальним пенсійним забезпеченням і за програмами соціальної підтримки тощо. Наведення у звітності підприємства запропонованих показників забезпечить розкриття інформації про реалізацію принципів соціальної відповідальності та поінформують зацікавлені сторони про проведення соціальних програм і проектів на підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-146.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Каткова Н. В. 
Оптимізація процесів прийняття управлінських рішень із використанням звітності в режимі реального часу / Н. В. Каткова, С. А. Бурлан // Проблеми економіки. - 2018. - № 1. - С. 194-200. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження впливу використання звітності у реальному часі на ефективність прийняття управлінських рішень. Розглянуто додаткові можливості, які отримає менеджмент організацій від доступу до управлінської інформації у режимі реального часу, зокрема, безперервний доступ та аналіз даних; підвищена точність і достовірність інформації; наявність централізованого репозиторію даних; можливість виконувати багатомірні звіти; можливість співпраці й обміну інформацією тощо. Визначено ринкові драйвери, які обумовлюють необхідність використання звітності в режимі реального часу. Виконано порівняльний аналіз діяльності організацій, які мають доступ до даних в режимі реального часу, та таких, які позбавлені такої можливості. У межах використання звітності у реальному часі запропоновано певні заходи щодо стимулювання покращення менеджменту для конкретних груп підприємств: аутсайдерів, середняків, Best-іn-Class. Розглянуто основні технологічні засоби реалізації звітності в режимі реального часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.11 + У052.9(4УКР)229.0-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бурлан С. А. 
Розкриття інформації про інтелектуальний капітал у звітності підприємства / С. А. Бурлан, Н. В. Каткова // Бізнес Інформ. - 2019. - № 2. - С. 354-361. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено підходи до формування та розкриття інформації про інтелектуальний капітал у звітності підприємств. Досліджено сутність інтелектуального капіталу, наведено його основні ознаки. Проаналізовані підходи до структурування інтелектуального капіталу та запропонована для застосування в системах обліку і звітності його структура, яка складається з елементів людського, структурного та соціально-репутаційного капіталу. Визначено основні елементи складових інтелектуального капіталу для відображення їх у звітності за допомогою системи відповідних показників. Досліджено та узагальнено підходи до формування та розкриття інформації про інтелектуальний капітал у звітності підприємств. Ураховуючи неможливість отримання повної інформації про складові інтелектуального капіталу у традиційних системах обліку, рекомендовано для її формування та розкриття у звітності використовувати інші управлінські концепції та моделі, зокрема BSC, ARC, Skandia navigator, Intangible Assets Monitor, Ramboll's holistic company model, IC dVAL, Wissensbilanz, Intellectual Capital Rating, MERITUM, DATI. Встановлено, що надання інформації користувачам про інтелектуальний капітал можливо з використанням різних способів, які відрізняються спрямованістю і ефективністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бурлан С. А. 
Організація і методика аудиту : навч. посіб. / С. А. Бурлан, Н. О. Руденко; Чорномор. нац. ун-т ім. Петра Могили. - Миколаїв, 2017. - 182 c. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Розглянуто предмет, метод, об'єкти організації та методики аудиту. Викладено питання з організації діяльності та контролю за якістю роботи аудиторської фірми і праці аудиторів. Висвітлено особливості організації процесу аудиторської перевірки фінансової звітності та її інформаційного забезпечення, аудиту установчих документів, облікової політики та власного капіталу підприємства. Охарактеризовано аспекти аудиторської перевірки необоротних активів та фінансових інвестицій, контролю аудитора грошовими коштами і дебіторською заборгованістю. Наведено питання аудиту запасів, витрат підприємства, доходів і фінансових результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Циганова О. С. 
Оцінювання результативності діяльності підприємств машинобудування України / О. С. Циганова, С. А. Бурлан, Н. В. Каткова // Проблеми економіки. - 2020. - № 1. - С. 197-206. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено аналіз діяльності машинобудівної галузі України з точки зору її результативності. Досліджено динаміку змін обсягів виробництва та реалізації машинобудівної продукції, фінансових результатів до оподаткування, чистого прибутку (збитку) та рентабельності (збитковості) операційної діяльності машинобудівної галузі в цілому та в розрізі її видів виробництв протягом 2013 - 2018 рр. Виявлено, що за всіма напрямками машинобудування в період 2013 - 2017 рр. спостерігався спад їх питомої ваги у загальному промисловому виробництві, хоча в грошовому вимірнику виробництво і реалізація машинобудівної продукції зростали з 2015 р. Питома вага реалізованої машинобудівної продукції в загальному обсязі реалізованої промислової продукції за 2013 - 2016 рр. знижувалася з 8,6 % до 6,1 %, а протягом 2017 - 2018 рр. зросла до 6,9 %. Визначено, що криза 2014 року суттєво вплинула на результативність діяльності підприємств машинобудування: фінансові результати різко знизилися до відіємного значення, розмір чистого прибутку коливався відповідно до фінансових результатів, операційна діяльність була збитковою. Проте починаючи з 2015 р. машинобудівні підприємства спроміглися адаптуватися до ринкових і політичних змін, наростити обсяги виробництва і збільшити рентабельність діяльності, насамперед ті, які зайняті виробництвом комп'ютерів, електронної та оптичної продукції та електричного устаткування. Так, у 2014 р. збитки отримали як підприємства промисловості взагалі, так і машинобудування зокрема, у 2015 р. прибуток мали лише підприємства з виробництва комп'ютерів, електронної та оптичної продукції, а у 2016 р. до них приєдналися підприємства з виробництва машин і устаткування; у 2017 р. прибуток отримали підприємства всіх напрямів машинобудування, а у 2018 р. прибуток всієї машинобудівної промисловості зріс на 88,5 %. Відповідно, у 2015 - 2017 рр. відбулося динамічне зростання рентабельності операційної діяльності до 9,8 %, хоча у 2018 р. спостерігається його зниження на 13,3 %. Найбільшу рентабельність операційної діяльності мають підприємства з виробництва комп'ютерів, електронної та оптичної продукції та електричного устаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бурлан С. А. 
Оцінювання взаємозв'язків між рівнем життя населення, соціально-економічними і демографічними процесами в Україні / С. А. Бурлан, Н. В. Каткова, С. М. Марущак // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 2. - С. 482-492. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення кількісного взаємозв'язку між показниками економічного зростання, соціального прогресу, демографічних змін і рівня життя населення. Для встановлення взаємозв'язку між соціальними та економічними процесами проведено вибірку показників для їх оцінки, з використанням кореляційно-регресійного аналізу визначено залежність між ними. В сукупності проаналізовано динаміку та щільність зв'язків між 72 соціально-економічними та демографічними показниками на основі офіційних статистичних даних за 17 років. У результаті дослідження виявлено тісний зв'язок тривалості життя населення, приросту його чисельності з показниками економічного розвитку та добробуту, зокрема, між показником ВВП у розрахунку на одну особу та сумарним коефіцієнтом народжуваності, середнім віком населення, квінтильним коефіцієнтом фондів, що характеризує ступінь диференціації доходів населення. Визначено тісні взаємозв'язки між середнім віком, "грошовими" показниками добробуту (середнім розміром призначеної пенсії, середньомісячною заробітною платою, наявним доходом у розрахунку на одну особу) та споживання (обсягом реалізованої промислової продукції, оборотом роздрібної торгівлі). Виявлено, що зміна наявних доходів у розрахунку на одну особу тісно пов'язана з низкою демографічних показників, таких як чисельність населення, природний приріст (скорочення) населення, середній вік населення. У ході дослідження встановлено, що зростання валового внутрішнього продукту не залежить напряму від чисельності населення та чисельності зайнятих в економіці; між показниками виявлених злочинів і кількістю вишів і кількістю студентів у цих закладах існує помірна залежність, а між показниками рівня безробіття та злочинності з соціально-економічними показниками відсутній щільний зв'язок, хоча він мав би бути.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64 + У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського