Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Бурла О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бурла О. М. 
Легка атлетика : Навч. посіб. / О. М. Бурла; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С.Макаренка. - Суми, 2006. - 127 c. - укp.

Розглянуто найбільш важливі питання легкої атлетики - організацію та проведення змагань зі спортивної ходьби, бігу, бігу з перешкодами, стрибків, метання та легкоатлетичного багатоборства (чоловічого десятиборства та п'ятиборства, жіночого семиборства та десятиборства). Викладено правила змагань з естафетного та бар'єрного бігу, штовхання ядра, метання диска та молота.

Рассмотрены наиболее важные вопросы легкой атлетики - организации и проведения соревнований по спортивной ходьбе, гладкому бегу, бегу с препятствиями, прыжкам, метанию и легкоатлетическому многоборью (мужскому многоборью и пятиборью, женскому семиборью и десятиборью). Изложены правила соревнований по эстафетному та барьерному бегу, толканию ядра, метанию диска и молота.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.11 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бурла О. М. 
Прискорене навчання плавання студентів : Навч. посіб. / О. М. Бурла, О. В. Марченко, А. О. Бурла; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2006. - 167 c. - Бібліогр.: с. 165-166. - укp.

Розроблено засади прискореного навчання плавання студентів-першокурсників, які не вміють плавати. Представлено методику розвитку фізичних якостей, необхідних для успішного оволодіння й удосконалення найбільш ефективних способів плавання: кроль на грудях і на спині, брас, батерфляй.

Разработаны основы ускоренного обучения плаванью студентов-первокурсников, которые не умеют плавать. Представлена методика развития физических качеств, необходимых для успешного овладения и усовершенствования наиболее эффективных способов плаванья: кроль на груди и на спине, брас, батерфляй.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175р30

Шифр НБУВ: ВА676627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурла О. М. 
Методика навчання легкої атлетики на заняттях з фізичного виховання : навч. посіб. / О. М. Бурла, В. Ф. Котов, А. О. Бурла, Є. І. Заікін, О. В. Лисенко; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2009. - 222 c. - укp.

Показано значення фізичного виховання студентів як найважливішого компонента цілісного розвитку особистості. Описано сучасні техніки лекоатлетичних видів спорту (бігу, стрибків і метання), запропоновано методики їх навчання. Наведено відомості про розвиток легкої атлетики у світі та Україні, розкрито методичні засади й особливості організації фізичного виховання у ВНЗ. Розглянуто методику занять зі студентами, які мають відхилення у стані здоров'я. Наведено рекомендації щодо проведення занять з фізичного виховання у різних навчальних відділеннях ВНЗ.

Показано значение физического воспитания студентов как наиважнейшего компонента целостного развития личности. Описаны современные техники легкой атлетики (бега, прыжков, метания), приведены методики их обучения. Освещена история развития легкой атлетики в мире и в Украине, раскрыты методические основы и особенности организации физического воспитания в высшей школе. Рассмотрена методика занятий со студентами, имеющими отклонения в состоянии здоровья, обоснованы рекомендации по проведению занятий по физическому воспитанию в различных учебных отделениях ВУЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.11 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пляцук Л. Д. 
Оцінка радіаційного впливу нафтовидобувного комплексу на об'єкти навколишнього середовища / Л. Д. Пляцук, О. А. Бурла, І. Ю. Аблєєва // Екол. безпека. - 2017. - № 2. - С. 101-107. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.126,7 + Б1(4УКР)в2:Н

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бурла А. О. 
Теоретико-методичні основи побудови тренувального процесу юних біатлоністів у річному макроциклі : монографія / А. О. Бурла, О. М. Бурла; Сум. держ. ун-т. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2018. - 294 c. - Бібліогр.: с. 210-245 - укp.

Розглянуто проблеми побудови та зміст тренувального процесу юних біатлоністів 14 - 16-ти років на різних етапах річного макроциклу. Подано характеристику біатлону як виду спорту. Висвітлено сучасні технології розвитку й оцінювання рухових якостей у юних біатлоністів на етапі попередньої базової підготовки. Проаналізовано особливості взаємозв’язків спортивних результатів і показників загальної та спеціальної фізичної підготовки юних біатлоністів. Наведено експериментальне обгрунтування побудови тренувального процесу юних біатлоністів у річному макроциклі на етапі попередньої базової підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.195.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Легкоатлетичне семиборство жінок : навч. посіб. / А. О. Бурла, О. М. Бурла, А. П. Возний , В. М. Сергієнко; Сумський державний університет. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2021. - 300 c. - Бібліогр.: с. 273-283 - укp.

Розглянуто питання планування багаторічної підготовки спортсменок, які спеціалізуються на легкоатлетичному багатоборстві, а також технічної підготовки у видах легкої атлетики, що входять до програми сучасного семиборства. Детально розглянуто сучасну методику навчання й удосконалення техніки бігу, стрибків і метань, що дозволяє тренерам разом зі спортсменками адекватно аналізувати переваги та недоліки індивідуальної техніки в кожному виді семиборства. Легкоатлетичні багатоборства - технічно складні види легкої атлетики, що потрібно розглядати не як окремі рухові дії, а як взасмозв’язані вправи. Зважаючи на це, тренування в багатоборстві не можна механічно сприймати як суму підготовки в окремих видах: це взаємозв’язаний багаторічний педагогічний процес, спрямований на підготовку загалом. Тренувальний процес у багатоборстві повинен бути спрямованим на досягнення оптимального гармонічного розвитку всіх рухових здібностей у їх взаємозв’язку, а не на ізольоване досягнення максимальних показників певної однієї рухової здібності, тому що критерієм рівня результатів кожної спортсменки вважають результат за сумою балів у багатоборстві. Технічна підготовка в одних видах багатоборства впливає на підготовку в інших, тому в тренувальному процесі жінок превалюють вправи спорідненого характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.119.7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бурла О. А. 
Оцінка рівня еколого-радіаційної безпеки нафтовидобувних територій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. А. Бурла; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. - Кременчук, 2019. - 24 c. - укp.

Висвітлено актуальну проблему оцінки та прогнозування техногенного навантаження на нафтовидобувних територіях, джерелом якого, головним чином, є радіоактивні відходи буріння свердловин, пластові води та нафтопромислове обладнання. Зауважено, що результати роботи пройшли достатню апробацію та були впроваджені. На підставі проведеного аналізу вмісту радіоактивних елементів в природних обʼєктах і нафтопромисловому обладнанні на родовищах підприємства "Охтирканафтогаз" встановлено їх обумовленість геологічними умовами та технологією розробки. Зазначено, що при експлуатації нафтогазових родовищ відбувається осадження на трубопровідному обладнанні радіоактивних солей, що містять торій і радій. Найбільшу екологічну небезпеку в проблемі радіоактивного забруднення становить транспортування та тимчасове зберігання забрудненого обладнання. Встановлено, що радій та торій найбільш розчинні в пластових водах в умовах кислого середовища, а в лужних умовах утворюють тверді розчини з баритом (Ra) і гетитом (Th), що дозволило запропонувати фізико-хімічні способи очищення обладнання за допомогою кислот. Пропускання крізь труби розчину НСl з концентрацією близько 7 % за температури 25 °С веде до повного вилуговування торію в розчин, значного розчинення гетиту і частково (близько 10 %) вилучення радію. За товщини кірки новоутворень на стінках НКТ ((насосно-компресорні труби) 1 мм вже за низьких концентрацій кремнійфтористоводневої кислоти (0,1 – 2 %) практично увесь Rа переходить до водного розчин. Оцінено радіаційний вплив Бугруватівського нафтовидобувного комплексу на навколишнє середовище, обумовлений винесенням з промислової території продуктів розпаду 238U. Запропоновано методику розрахунку розсіювання радіоактивних речовин в атмосферному повітрі, що ґрунтується на Гаусовій моделі з використанням коефіцієнта виснаження шлейфу за рахунок радіоактивного розпаду i-го радіонукліда. Розроблено схему поводження з твердими радіоактивними відходами, що передбачає очищення нафтопромислового обладнання від радіоактивних відкладень із застосуванням кислот на основі розробленого хімічного способу дезактивації. Надано рекомендації стосовно системи індивідуального захисту персоналу на підставі оцінок колективних та індивідуальних доз опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И124 + И36

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА439446 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського