Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Біндюгін О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Ковач І. В. 
Потенційні фактори ризику при системній гіпоплазії та карієсі зубів на етапі одонтогенезу / І. В. Ковач, Є. Н. Дичко, О. Ю. Біндюгін, Х. А. Бунятян // Мед. перспективи. - 2013. - 18, № 1. - С. 33-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Поражение твердых тканей зубов кариозным процессом и повреждения их, не связанные с кариесом, составляют подавляющее большинство из всех стоматологических заболеваний. Известны причины, что приводят к нарушению целостности эмали и дентина зубов с прогрессирующей их деминерализацией, которые позволяют выстраивать обоснованные приемы первичной профилактики. Вместе с тем, этиология и патогенез повреждения эмали без признаков деминерализации остается не изученной. Проведено эпидемиологическое исследование распространённости, частоты и степени поражения твердых тканей зубов у 330 школьников, постоянно проживающих в эндемической йододефицитной территории трех зон - горной, предгорной и долинной. Для сравнения обследованы дети школьного возраста, мигрировавшие на эту территорию через 2 - 3 года после рождения и дети постоянно проживающие в благоприятном по уровню йода в питьевой воде регионе (по 30 чел.). Установлено, что подавляющее число школьников эндемической зоны болеют эндемическим зобом разной степени тяжести, который существенно влияет на белково-минеральный баланс в организм, в том числе костном скелете и зубах. Установлено, что жители трех разных уровней потребления йода имеют склонность к развитию множественного кариеса зубов и системной гипоплазии эмали. Наиболее существенно страдают дети горной зоны одновременно с поражением щитовидной железы. Подчеркнута роль эндемического зоба в значительном поражении зубов системной гипоплазией и множественным кариесом зубов, так как он изменяет белковый матрикс, негативно влияет на одонтогенез и степень минерализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.221 + Р661.210.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковач І. В. 
Денситометричні дослідження у діагностиці рецидиву тортоаномалії / І. В. Ковач, О. Ю. Біндюгін // Вісн. стоматології. - 2018. - 30, № 4. - С. 37-43. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В даний час використання рентгенографії в діагностиці патологічних процесів є стандартною частиною будь-якого комплексного дослідження при плануванні та лікуванні в стоматології і є обов'язковим документом при проведенні будь-якого втручання. Однак при стандартній рентгенографії виходить єдине площинне зображення, де всі об'єкти розташовані послідовно та накладаються один на одного, що в підсумку призводить до певного проекційного спотворення, яке безсумнівно позначається на інтерпретації одержаних даних і, як результат, невірного призначення лікування. Разом з тим, етіологія та патогенез розвитку рецидивів тортоаномалій ще не достатньо вивчені. В зв'язку з чим проведено клінічне обстеження пацієнтів з рецидивами тортоаномалій зубів та відповідні рентгенологічні дослідження з використанням методу конусно-променевої комп'ютерної томографії. Вимірювання щільності кісткової тканини шляхом проведення денситометричних досліджень у випадках діагностики рецидиву сприяли формуванню більш об'єктивної доказової бази для встановлення діагнозу та розробки алгоритму надання кваліфікованої допомоги щодо подолання наслідків повернення зубів у початкове положення та супутньої деструкції кісткової тканини. Використання інновацій сучасної променевої діагностики захворювань щелепно-лицевої ділянки робить працю лікаря більш прогнозованою, що неодмінно позитивно відіб'ється на загальних результатах роботи і буде сприяти підвищенню рівня освіченості лікаря. Впровадження в стоматологічну практику даних КТ сприяє фаховій діагностиці патологічних процесів, що в підсумку відіграє вирішальну засадничу роль при формуванні напрямків проведення стоматологічних втручань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Ковач І. В. 
Прогностична модель виникнення раннього запалення в тканинах пародонта в пацієнтів з ортодонтичними конструкціями за біохімічними показниками ротової рідини / І. В. Ковач, О. В. Копчак, К. А. Бунятян, Л. В. Крячкова, Н. В. Алєксєєнко, О. Ю. Біндюгін // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 1. - С. 145-151. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.5 + Р661.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Біндюгін О. Ю. 
Профілактика виникнення рецидиву скупченості зубів у ретенційній фазі ортодонтичного лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Ю. Біндюгін; Державний заклад "Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України". - Дніпро, 2019. - 20 c. - укp.

За результатами проведеного ортодонтичного обстеження та лікування патології скелетного класу 2 та скупченістю зубів серед пацієнтів 13 - 17-ти років уточнено наукові дані про основні чинники виникнення рецидивів (ОР) у ретенційній фазі (РФ) ортодонтичного лікування, основним серед яких є відповідний тип скелетного росту щелеп. Розширено наукові поняття про застосування методу діагностики оптичної щільності кісткової тканини при різних типах росту щелеп у дітей у ранньому постійному прикусі за даними денситометрії методики Hounsfield (ДСМ). Доповнено наукові дані про схильність до рецидиву скупченості зубів при різних типах будови щелеп у дітей у ранньому постійному прикусі. Набуло подальшого розвитку наукове обґрунтування диференційного вибору ретенційної конструкції після активної фази ортодонтичного лікування для профілактики рецидиву скупченості зубів. Удосконалено протоколи використання ретейнерів для профілактики виникнення рецидивів у РФ ортодонтичного лікування в ранньому постійному прикусі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-5 + Р668.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Ковач І. В. 
Морфофункціональний стан мікроциркуляторного русла слизової оболонки після лікування сформованого ХРАС в умовах експерименту / І. В. Ковач, О. Ю. Біндюгін, Ю. В. Хотимська, О. А. Чеботарь // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 55-62. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення морфофункціонального стану мікроциркуляторного русла слизової оболонки після лікування сформованого ХРАС шляхом використання озонотерапії у експериментальних тварин. Експериментальне дослідження було проведено на 36 експериментальних тваринах (кролісамці голандської породи у віці 9 місяців). Для моделювання ХРАС використовували овальбумін (альбумін яєчного білка) за запропонованою раніше і широко використовуваною схемою. Дози препаратів, які використовували визначали відповідно до маси тіла тварини. Досліджувані тварини були розділені на 3 основні групи в залежності від застосованої терапії. При огляді слизової оболонки ротової порожнини першої групи тварин, в яких після формування афтозних дефектів проведено терапію шляхом накладання пов'язок з кератопластичним гелем виявлені одиничні поверхневі ерозії округлої або овальної форми діаметром до 3 - 3,5 мм. При мікроскопічному вивченні слизова оболонка ротової порожнини тварин даної групи була покрита багатошаровим плоскоклітинним незроговiлим епітелієм за винятком поверхні ясен. В цілому, в епітелії, не дивлячись на збереження його нерівномірної товщини, спостерігалось чітке розділення на шари. Поверхневі клітини шиповидного шару уплощенi та близькі до веретеноподібної форми, явища пікнозу помірно виражені. Висновки: в умовах експерименту на тваринах встановлено, що при хронічному рецидивуючому афтозному стоматиті формується комплекс ерозивно-виразкових змін з супутніми запальними, дистрофічними, дисциркуляторними процесами, що супроводжується підвищенням активності індуцибельної синтази оксиду азоту більш ніж в два рази (з 0,21 +- 0,05 до 0,79 +- 0,06 умов.од.). Ступінь активності індуцибельної фракції NO-синтази більш виражений в зонах безпосередньо прилеглих до ерозій слизової оболонки та в ділянках формування виразкових дефектів. Застосування озонотерапії в комплексі з кератопластичним гелем дозволяє поліпшити стан мікроциркуляторного русла слизової оболонки, що проявляється у відновленні констрикторно-дилятаторних механізмів судинного тонусу, який є одним із важливих механізмів стабілізації обміну оксиду азоту, що і було доведено в експерименті на тваринах.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського