Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Варварцев М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Варварцев М. М. 
Італійці в культурному просторі України (кінець XVIII - 20-ті рр. XX ст.) : Іст.-біогр. дослідж. (слов.) / М. М. Варварцев; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 324 c. - укp.

Розглянуто історію взаємозв'язків і взаємовпливів між Італією та Україною у період піднесення визвольних змагань в обох країнах. На широкій джерельній базі відтворено портрети 600 італійців, які працювали на українських землях у галузі мистецтва, освіти та наукових студій. Висвітлено їх участь у поширенні серед українського народу уявлень та ідей свободи, гуманізму, національного відродження. Наведено велику вибірку документальних свідчень про італійських діячів культури в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я2 + Т3(4УКР=9ИТА) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Варварцев М.  
Біля витоків італійської гоголіани / М. Варварцев, С. Захаркін // Слово і час. - 2002. - Вип. 7. - С. 77-80. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Рос)5-4Гоголь,М.В.418.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

З історії міжнародних зв'язків України: наука, освіта (ХІХ - 30-ті роки ХХ ст.) : Док. і матеріали / ред.: М. М. Варварцев; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 203 c. - укp.

Розкрито зв'язки України з країнами Західної та Східної Європи й Америки у сфері науки й освіти за період ХІХ - 30-х рр. ХХ ст. Висвітлено напрями і форми взаємин між вітчизняними та зарубіжними вченими й педагогами, здобутки їх співпраці та перешкоди на шляху до неї. Проаналізовано роль міжнародного обміну інтелектуальними цінностями в поширенні ідей українського національного відродження, формуванні та розвитку зарубіжної україністики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)5 + Ч213(4УКР)6 + Ч214(0)ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА617290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Варварцев М. М. 
Джузеппе Мадзіні, мадзінізм і Україна : Моногр. / М. М. Варварцев; Італ. ін-т культури в Україні, Ін-т історії України НАН України. - К. : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2005. - 304 c. - укp.

Вперше в українській історіографії докладно висвітлено життєвий шлях, політичні плани та боротьбу за визволення народів і побудову національних держав Д.Мадзіні. Розглянуто розроблені ним принципи демократії та союзу націй, а також його погляди на роль слов'янства. Відтворено широку панораму зв'язків Д.Мадзіні та впливу його ідей на формування українського національного руху XIX - початку XX ст. Наведено політичні твори, документи з вітчизняних і зарубіжних архівів і бібліотек, листування та праці італійського мислителя-демократа.

Впервые в украинской историографии детально освещен жизненный путь, политические планы и борьба за освобождение народов и построение национальных государств Д.Мадзини. Рассмотрены разработанные им принципы демократии и союза наций, а также его взгляды на роль славянства. Отражены широкая панорама связей Д.Мадзини и влияние его идей на формирование украинского национального движения XIX - начала XX в. Представлены политические произведения, документы из отечественных и зарубежных архивов и библиотек, переписка и труды итальянского мыслителя-демократа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)511-8Мадзіні + Т3(4УКР)46-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бажан О. Г. 
Україна в міжнародних відносинах : енциклопед. слов.-довід. Вип. 1. Предметно-тематична частина: А-Г / О. Г. Бажан, М. М. Варварцев, О. Я. Видаш, М. М. Вівчарик, С. В. Віднянський; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2009. - 184 c. - укp.

Наведено матеріали про державні утворення та держави світу, основні події у їх політичному, економічному, культурному та релігійному житті, діяльність міжнародних організацій та окремих структур, дипломатичні місії, становлення зовнішньополітичних відносин України з різними країнами, історичні місця, договори, угоди, видання, напрями розвитку політики, економіки, культури від часів Київської Русі до початку XXI ст.

Изложены материалы о государственных образованиях и государствах мира, основных событиях в их политической, экономической, культурной и религиозной жизни, деятельности международных организаций и отдельных структур, дипломатических миссиях, становлении внешнеполитических отношений Украины с различными странами, исторических местах, договорах, соглашениях, изданиях, направлениях развития политики, экономики, культуры со времен Киевской Руси до начала XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)-6 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351400/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Варварцев М. М. 
Захід та слов'янство у політичній спадщині Джузеппе Мадзіні / М. М. Варварцев // Укр. іст. журн. - 2004. - № 6. - С. 46-60. - укp.

Розглянуто боротьбу лідера італійського визвольного руху Дж. Мадзіні за об'єднання Західної та Східної Європи на засадах демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-684

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Алексієвець Л. М. 
Україна в міжнародних відносинах : енцикл. слов.-довід. Вип. 3. Предметно-тематична частина: К - О / Л. М. Алексієвець, Д. О. Анікєєв, Н. П. Барановська, Н. О. Білоус, А. В. Блануца; ред.: М. М. Варварцев, С. В. Віднянський, О. М. Горенко; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2012. - 314 c. - укp.

Наведено матеріали про держави, історія яких у різні епохи перетинається з історією України, а також основні міжнародні договори, конференції та конгреси, де Україна виступає суб'єктом або об'єктом. Охарактеризовано українські міста, що формувалися та набували розвитку як осередки загальноєвропейських торговельно-економічних шляхів. Вміщено статті про національні менщини, етноси, які осіли на українських землях внаслідок переселення з-за кордону. Надано відомості про інституції - політичні, громадські, науково-освітні, літературні, створені з метою взаємопізнання та співпраці між Україною та зарубіжжям, а також біографічні довідки про вітчизняних і зарубіжних державних і громадських діячів, істориків, літераторів, митців, науковців, праця яких залишила "українські" сліди у всесвітній історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР) я2 + Т3(4УКР)6-6 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351400/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Варварцев М. М. 
Життя і сцена Миколи Іванова: історія українця в італійському Рісорджименто : [монографія] / М. М. Варварцев; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2011. - 187 c. - укp.

Висвітлено невідомі сторі6нки італійсько Рісорджименто, пов'язані з діяльністю видатного оперного артиста М. Іванова (1810 - 1880). Вперше уведено в обіг історичні джерела, які розкривають шлях митця з України до петербурзької Придворної капели і в еміграцію. Описано його тріумфальні виступи у центрах культури Західної Європи, співпрацю з великими композиторами доби "бурі і натиску". Висвітлено роль художньої творчості в утвердженні проголошеного національно-визвольним рухом "соціального мистецтва". Включено добірки виявлених в архівах документів і листів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.43(4ІТА=УКР)5-83 Іванов М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бацак Н. 
Грецьке підприємництво і торгівля у Північному Причорномор'ї ХVIII - XIX століття : зб. наук. ст. / Н. Бацак, Л. Білоусова, Н. Биковська, О. Галенко, В. Захаров; ред.: Г. В. Боряк, О. П. Реєнт, М. М. Варварцев; НАН України, Ін-т історії України, Нац. дослідн. фундація Греції, Ін-т новогрец. студій. - К., 2012. - 275 c. - укp. - рус. - англ.

Досліджено роль грецьких підприємців в економічному розвитку Півдня Російської імперії, переважно портових міст узбережжя Чорного та Азовського морів. Розглянуто оскремі аспекти інтеграції греків до соціокультурного й економічного середовища Одеси, Таганрога, Маріуполя, Керчі, взаємозв'язки з владними структурами тощо. Надано відомості про методи торгівлі, громадське та приватне життя найбільших зернових експортерів Причорномор'я та Приазов'я у XIX ст. Проаналізовано обставини та чинники багатогранної економічної, торговельної та громадської діяльності грецької громади Бердянська від 1860-х до початку XX ст. Розглянуто аспекти соціальної адаптації та національної самоідентифікації представників потужних торгово-фінансових кланів, виходців з острова Хіос, які облаштувалися наприкінці XVIII - початку XIX ст. у південних портах Російської імперії (сімейства Маврогордато, Родоканакі, Петрококкіно, Раллі, Аверіно, Севастопуло). Розкрито тему протистояння крупних грецьких торговців Таганрога на чолі з Марі Вальяно та російського уряду, результатом чого став широко відомий судовий розгляд справи митних властей регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=ГРЕ)4-23Т3(4РОС7)4-236

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Варварцев М. 
Мадзіні і Маркс: демократія чи комунізм? (Слідами дискусій, розпочатих понад 150 років тому) / М. Варварцев // Вісн. НАН України. - 2003. - № 11. - С. 56-62. - укp.

На підставі документальних джерел, виявлених, зокрема, італійським професором С. Мастеллоне, реконструйовано історію дискусій, які відбувалися понад 150 років тому в Лондоні та поклали початок протистоянню між прихильниками демократії та пролетарської диктатури, а в подальшому - між суспільно-політичними системами. Розкрито епохальне значення праці лідера італійського та міжнародного визвольних рухів Дж. Мадзіні "Роздуми про демократію в Європі" (1846 - 1847), де викладено критику доктрини комунізму як антипода демократії та прогноз його переродження на політичну тиранію з її тоталітарними атрибутами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф1(4Іто)502

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Варварцев М. 
Провісник об'єднаної Європи / М. Варварцев // Вісн. НАН України. - 2004. - № 9. - С. 48-59. - укp.

Уперше у вітчизняній історіографії розглянуто витоки та умови формування проекту об'єднаної Європи, який розробив визначний італійський мислитель, діяч національного та міжнародного визвольних рухів XIX ст. Джузеппе Мадзіні. Наголошено на нових - демократичних - засадах запропонованого ним альянсу вільних народів. Охарактеризовано його погляди щодо важливої ролі слов'янства в загальноєвропейській історії, їх протилежність тлумаченням слов'янського світу адептами марксизму та царизму. Відзначено інтерес Дж. Мадзіні до історичної та культурної спадщини України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Глущенко В. В. 
Україна в міжнародних відносинах : енциклопед. слов.-довід. Вип. 5. Біографічна частина: А-М / В. В. Глущенко, О. В. Носова, Є. В. Ковальов, О. С. Маковоз, Н. О. Дорошенко, А. С. Глущенко, М. Л. Швайко, Л. М. Жукова, Г. О. Дорошенко, О. Г. Дорошенко, В. П. Пантелеєв, Д. М. Загорська, С. О. Ткаченко, О. Є. Костюченко, Н. П. Погореленко, О. В. Глущенко, Н. О. Гребенюк; ред.: М. М. Варварцев, С. В. Віднянський, О. М. Горенко. - Харків, 2014. - 330 c. - укp.

Охарактеризовано цільові орієнтири децентралізації та структурну матрицю економіки України. З'ясовано вплив децентралізації на можливості нарощування фінансового потенціалу суб'єктів господарювання. Узагальнено зарубіжний досвід фінансової та бюджетної децентралізації. Проаналізовано бюджетний дефіцит за умов децентралізованих фінансових ресурсів. Оцінено можливості місцевого самоврядування у використанні фінансового потенціалу територіальних громад. Розглянуто адміністративно-правове забезпечення стабільності банківської системи як умову підвищення рівня фінансової безпеки в Україні. Розроблено методологічний інструментарій дослідження фінансово-економічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-6 я2 + Ф4(4УКР) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351400/5 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Епоха Рісорджіменто в історії та культурі Італії = L'eta del Risorgimento nella storia e nella cultura italiana : колект. монографія / М. М. Варварцев, А. В. Грачева, Л. Г. Дабло, Ю. М. Нікольченко, О. Є. Пахльовська; ред.: Ю. С. Сабадаш; Маріуп. держ. ун-т. - Маріуполь : МДУ, 2018. - 271 c. - укp.

Наведено результати дослідження, присвяченого одній з найславетніших сторінок в історії та культурі Італії - Рісорджіменто - епосі боротьби за незалежність та об'єднання Італії в єдину державу. Розглянуто передумови формування епохи Рісорджіменто у контексті національно-духовного поступу України в ХІХ - на початку XX ст. Досліджено життя та творчість видатних особистостей, представників різних професій (музиканти, письменники, художники, мовознавці, журналісти та ін.), які своєю творчою самовідданою працею, а інколи й безпосередньо на барикадах, брали участь у боротьбі за об'єднання Італії. Увагу приділено розвитку італійського театру та журналістики зазначеного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ІТА)512-4 + Т3(4ІТА)512-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825452 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського