Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Варикаша М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Варикаша М. М. 
Гендерний дискурс у літературі NON-fiction (на матеріалі щоденників письменників першої половини ХХ століття) : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / М. М. Варикаша; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Вперше в українському літературознавстві здійснено огляд основних теоретико-літературних аспектів гендерного дискурсу (культурно-екзистенціального, психоаналітичного, семіотичного). З'ясовано, що література non-fiction є різновидом письменства на межі художності та документальності, розуміння якого залежить від компетенції реципієнта. Запропоновано класифікацію художньої літератури як такої, що відтворює історичну та автобіографічну правду, та літератури non-fiction, спрямованої на читача. На матеріалі щоденників і псевдощоденників встановлено ознаки, що мають змогу розрізняти художні тексти та тексти літератури non-fiction. Виокремлено функції щоденника стосовно автора (самопізнання, самовираження, самоспогладання, самоувічнення, фіксаційна, розважальна, компенсаторна, літературно-творча) та щодо умовного адресата (пізнавальна, дешифрувальна, естетична, ігрова, катарсична). Осмислено гендерну ідентичність суб'єкта як складову частину психологічної та мовної індивідуальності автора щоденника. На основі конкретних текстів літератури non-fiction досліджено особливості проявлення queer-суб'єктивності, а також фемінної та маскулінної суб'єктивностей. З'ясовано гендерні сереотипи та їх роль у гендерній самоідентифікації письменників, репрезентованій у щоденниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.19 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Варикаша М. 
Гендерний дискурс у літературі non-fiction : монографія / М. Варикаша. - Донецьк : ЛАНДОН-ХХІ, 2013. - 204, [6] c. - Бібліогр.: с. 186-204 - укp.

Проаналізовано гендерні підходи до літературознавчого аналізу, розглянуто специфіку літератури нон-фікшн на матеріалі щоденникового жанру, який завдяки своїй інтимності та сповідальності дає змогу простежити співвідношення біографічного та художнього "я", а також гендерну самоідентифікацію автора, що знаходить виразження у мистецькому дискурсі письменника. Увагу приділено проблемі тілесності, яка реалізується через елементи queer-суб'єктивності, фемінний/маскулінний тип письма, метафори сексуальності, оніричні образи, мотив самогубства, гендерні стереотипи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.449.2

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА769846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Баронова О. 
Чоловік і маскулінність у площині тексту : зб. наук. ст. / О. Баронова, А. Бахтаров, Е. Бобровская, Ю. Бражник, Э. Будаев; ред.: М. Варикаша; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : БДПУ : Ткачук О.В., 2014. - 283 c. - укp. - рус. - англ.

Простежено динаміку уявлень вітчизняних науковців про контексти присутності "маскулінного" в повсякденних практиках жінок козацького Запорожжя. Репрезентовано чоловіче начало у модерністському романі Г. Міллера "Тропік Рака". Розкрито образ сучасного чоловіка в українській поезії ХХІ cт. Охарактеризовано традиційно маскулінний тип чоловіка-воїна у творах російської та німецької літератури. Висвітлено особливості маскулінної поетики (на матеріалі лірики С. Жадана). Вивчено специфіку маскулінного письма і чоловічої рецепції Т. Шевченка. Викладено гендерні аспекти маскулінності в текстах англомовної реклами і концепт мужності на сторінках англійських журналів. Досліджено автономні значення маскулінності. Увагу приділено суспільному погляду на проблему батька-одинака.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.11 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА782060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Інтерпретація художнього твору: автор - текст - контекст : колект. монографія / Г. О. Бєлаш, О. В. Боговін, М. М. Варикаша, В. А. Зарва, В. О. Коркішко; ред.: О. Г. Астаф'єв Пер.: О. Г Астаф'єв,; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : Ткачук О. В., 2015. - 295, [1] c. - укp.

Наведено аналіз і інтерпретацію творчості українських і зарубіжних письменників у широкому культурологічному, історичному й естетичному контексті. Розглянуто проблеми поетики різножанрових творів з акцентацією на їх стильових особливостях. Розкрито проблему співвідносності історичних реалій і художнього домислу в українській белетристиці кінця XIX - початку XX ст. (на матеріалі повістей В. Будзиновського). Досліджено хронотоп дороги у художній спадщині М. Гоголя. Розглянуто психологізм і міфопоетичність як стильові ознаки повістей Б. Харчука.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-3 я43 + Ш5(4РОС)-3 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тіло як вистава: мистецькі проекції : зб. наук. ст. / О. Бідна, О. Баронова, М. Варикаша, К. Васильєва, І. Галуцкіх; ред.: М. Варикаша; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : БДТУ, 2015. - 187 c. - укp. - рус. - англ.

Проаналізовано когнітивні аспекти дискурсивної природи художньої тілесності в поетиці англійського постмодернізму на матеріалі роману Дж. Акройда "The Process of Elizabeth Cree". Досліджено тілесну трансгресію як засіб пізнання світу в романі Т. Прохаська "Непрості". Приділено увагу мазохістському дискурсу в творчості Л. фон Захер-Мазоха на матеріалі твору "Венера у хутрі". Розглянуто тілесне та духовне у віртуальному просторі у казці Я. Л. Вишневського "Марцелінка. У пошуках Найважливішого". Охарактеризовано зображення чуттєвості постколонізованого тіла у романі М. В. Льоси "Витівки кепського дівчиська". Обгрунтовано карнавалізацію тіла як форми антиколоніальної децентрації на матеріалі "Енеїди" І. П. Котляревського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34 + Ш5(0)-34 я43 + Ч111.155

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809824 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського