Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Васфилова Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Васфилова Е. С. 
Некоторые итоги и перспективы интродукции эхинацеи пурпурной (Echinacea purpurea (L.) Moench) в природно-климатических условиях среднего Урала / Е. С. Васфилова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 20-23. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Інтродукція ехінацеї пурпурової за природно-кліматичних умов середнього Уралу (підзона південної тайги) йде, в цілому, досить успішно, що свідчить про великі адаптаційні можливості цього виду. Обговорено динаміку фенобіологічних показників і морфологічних ознак рослин протягом трьох років життя. Проведено зіставлення з аналогічними показниками, отриманими за умови інтродукції ехінацеї пурпурової в інших регіонах Росії та країнах СНД. Зазначено шляхи подальшої інтродукційної роботи з цим видом на середньому Уралі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Васфилова Е. С. 
Интродукционное изучение эхинацеи бледной I(Echinacea Pallida (Nutt.) Nutt.)D на среднем Урале / Е. С. Васфилова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 1. - С. 41-44. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Установлено, що вирощування ехінацеї блідої за природно-кліматичних умов Середнього Уралу є цілком можливим. Рослини успішно проходять усі фази онтогенезу, зав'язують повноцінні плоди, характеризуються досить високою продуктивністю, не пошкоджуються шкідниками та хворобами. Подано морфологічну характеристику рослин ехінацеї блідої в різні роки життя. Відзначено, що за перспективністю щодо вирощування цей вид дещо поступається ехінацеї пурпуровій. Недоліком ехінацеї блідої слід вважати досить низьку схожість сім'янок, яку можна підвищити шляхом стратифікації (частково за рахунок підзимніх посівів).


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.38-9(4Рос36)

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Васфилова Е. С. 
Семенная продуктивность и качество семян эхинацеи пурпурной (Echinacea purpurea (L.) Moench.) в условиях Южной тайги / Е. С. Васфилова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 1. - С. 26-29. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Доведено, що насіннєва продуктивність (кількість сім'янок в одному кошику і на одній особині) ехінацеї пурпурової, інтродукованої за умов середньоуральської південної тайги, в цілому відповідає даним, одержаним як для інших районів південно-тайгової підзони, так і для регіонів із більш сприятливими природньо-кліматичними умовами. Маса 1 000 сім'янок і їх лабораторна схожість дещо нижчі, ніж у районах із більш м'яким кліматом, хоч енергія проростання відповідає високому рівню. Всім вивченим показникам притаманні коливання залежно від погодних умов конкретних вегетаційних сезонів; вік рослин впливає на ці показники значно слабше. Висока схожість притаманна сім'янкам, зібраним із рослин, не молодших трьох років. Сім'янки зберігають вихідну схожість і енергію проростання протягом двох - трьох років зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.392-38(2РОС-4СИБ)

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васфилова Е. С. 
Особенности роста и развития эхинацеи бледной сорта Красавица прерий в условиях Среднего Урала / Е. С. Васфилова, Р. А. Багаутдинова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 1. - С. 31-35. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Вивчено особливості адаптації ехінацеї блідої сорту Красуня прерій до умов підзони південної тайги Середнього Уралу. Показано, що адаптивний потенціал сорту достатньо високий: рослини регулярно плодоносять, дають повноцінне насіння і незначний самосів, можуть розмножуватися вегетативно, не вражаються шкідниками і хворобами. Проте продукція фітомаси значно ніжча, ніж за сприятливіших для обробітку умов Полтавщини, але майже не відрізняється від такої у зразка ехіноцеї блідої місцевої репродукції. За вмістом поліфруктанів у підземній частині в період максимального їх нагромадження за умов Уралу сорт значно перевершує зразок місцевої репродукції. Оптимальним терміном для заготівлі лікарської рослинної сировини є 3 - 4-й роки життя рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського