Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Васьківська С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Васьківська С. В. 
Основи психологічного консультування : Навч. посіб. / С. В. Васьківська. - К. : Четверта хвиля, 2004. - 255 c. - укp.

Розглянуто специфіку консультативної психології, а також індивідуальне консультування як вид практичної діяльності психолога-консультанта. Розкрито теоретичні засади консультування, описано механізми психологічного впливу в консультативній роботі. Проаналізовано особливості організації консультативної допомоги. Розкрито суть поняття психологічних ключів. У терапевтичному аспекті консультування викладено засоби впливу на клієнта, зокрема, конфронтації, інтерпретації, фокусування інформації, зворотнього зв'язку.

Рассмотрены специфика консультативной психологии, а также индивидуальное консультирование как вид практической деятельности психолога-консультанта. Раскрыты теоретические основы консультирования, описаны механизмы психологического влияния в консультационной работе. Проанализированы особенности организации консультативной помощи. Раскрыта сущность понятия психологических ключей. В терапевтическом аспекте консультирования изложены способи влияния на клиента, в частности, конфронтации, интерпретации, фокусирования информации, обратной связи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА649862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Васьківська С. В. 
Основи психологічного консультування : підруч. для студ. ВНЗ / С. В. Васьківська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 504 c. - укp.

Висвітлено сутність психологічного консультування. Розглянуто методику консультативної допомоги, особливості організації та технології ведення консультативної бесіди, методи та прийоми терапевтичного впливу на клієнта. Увагу приділено мовленню як інструменту психотерапевтичної інтервенції. Наведено інформацію про моделі консультативної допомоги, засоби впливу на клієнта, конструктивні ідеї результативної психологічної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Васьківська С. В. 
Репродуктивна здатність чайно-гібридних троянд в умовах Лісостепу України / С. В. Васьківська, В. І. Чижанькова // Інтродукція рослин. - 2017. - № 3. - С. 56-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити морфологічні показники репродуктивного успіху й оцінити репродуктивний потенціал 20 сортів чайно-гібридних троянд із к олекції Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України для використання одержаних даних у селекції. Досліджено 20 сортів чайно-гібридних троянд із колекції Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України. Оцінено кількісні показники генеративних органів досліджуваних сортів за методичними вказівками, викладеними в Атласі морфологічних ознак сортів троянди. Вивчення будови квітки чайно-гібридних троянд показало, що їм притаманне явище триморфної гетеростілії, тобто у сортів є 3 форми квіток: коротко-, середнє- та довгостовпчасті. Визначено потенційну та реальну насіннєву продуктивність. Для сортів Alexandre Pouchkine, Aphrodite, Line Renaud виявлено високі показники репродуктивного успіху: в сорту Alexandre Pouchkine зафіксовано найбільшу кількість насіння у плоді. Найвищий відсоток зав'язування насіння зареєстровано у сортів Aphrodite (25,0 %) та Line Renaud (24,7 %). Висновок: одержані дані слід використовувати під час планування селекційної роботи з трояндами, а саме у разі підбору батьківських рослин: сорти, які добре зав'язують насіння, необхідно використовувати як материнські рослини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васьківська С. В. 
П'ять вимірів психологічного консультування : навч. посіб. для студентів ф-тів психології з дисципліни "Основи індивідуального консультування" / С. В. Васьківська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Ніка-Центр, 2019. - 399 c. - укp.

Представлено технології та прийоми роботи з актуальними переживаннями та симптомами клієнта, терапевтичною трансформацією емоцій, почуттів, образів і символів. Велику увагу приділено практичній роботі з тілом, яке є гарантом психологічного реагування, процесам, які не завжди усвідомлюються, але впливають на психологічну рівновагу людини. Подано інформацію про контактний діалог як базовий інструмент експериєнтальності. Описано способи та прийоми зондування інформації. Висвітлено особливості тілесного вираження психологічних прблем. Подано інформацію щодо універсального алгоритму консультативного процесу у призмі системного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Васьківська С. В. 
П'ять вимірів психологічного консультування : навч. посіб. / С. В. Васьківська; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2020. - 463 c. - Бібліогр. в кінці підрозд. - укp.

Подано детальний опис методик, що застосовуються у процесі проведення психологічного консультування. Системно розглянуто основні підходи, які використовуються в сучасній психологічній практиці. Поряд із класичними уявленнями представлено сучасні технології та прийоми роботи. Проаналізовано експерієнтальне дослідження актуальних переживань клієнта та контактний діалог як базовий інструмент експерієнтальності. Надано субмодальний опис досвіду клієнтата. Визнано субмодальність як інструмент ефективної комунікації, як параметр трансформації психічного образу та субмодальне редагування як спосіб психотерапевтичної роботи. Наведено способи та прийоми зондування інформації та коди обробки психологічного матеріалу. Виокремлено проробляння як спосіб "перепоховання" минулого досвіду. Окреслено структурування та схематизацію як засіб консультативної інтервенції. Визначено ресурс як запоруку змін і трансформацій, навички саморегуляції як предмет турботи консультанта. Розкрито сутність процесуального виміру консультативної взаємодії та психічної енергії як рушія людського буття. Увагу приділено тілесному вираженню психологічних проблем, а саме: нейрологічному коду, диханню як індикатору психологічних проявів, техніці усвідомленого дихання тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сортознавство: словник термінів / уклад.: С. І. Мельник, Н. В. Лещук, С. О. Ткачик, З. Б. Києнко, С. М. Гринів, Н. П. Костенко, С. П. Лікар, В. М. Меженський, Н. А. Мізерна, В. М. Матус, М. М. Таганцова, Л. М. Присяжнюк, Т. М. Хоменко, Т. Д. Сонець, С. В. Васьківська; Український інститут експертизи сортів рослин. - Вінниця : Твори, 2021. - 167 c. - Бібліогр.: с. 164-167 - укp.

Видання є універсальним довідником, спрямовано для використання спеціалістами в державній системі експертизи сортів рослин, селекціонерами, аграріями, викладачами та студентами аграрних навчальних закладів, заявниками, які подають заявки щодо набуття прав інтелектуальної власності на сорт рослин. Доступно як для фахового, так і для нефахового користувача. Подано максимально простий і доступний для користувача перелік термінів і їхніх пояснень в офіційно-діловому й науковому стилях. Використано алфавітний принцип розташування матеріалу, з інформативною насиченістю і компактністю. Вміщено повні і зрозумілі формулювання значень слів. Визнано, що потужним біологічним засобом виробництва сільськогосподарської продукції є сорт рослин, який забезпечує високий і сталий рівень урожайності, якості продукції, економію енергетичних і матеріальних засобів та захист навколишнього середовища. Зауважено, що сортові рослинні ресурси складаються з сортів, які за результатами кваліфікаційної експертизи відносять до об’єктів інтелектуальної власності, придатних до поширення в Україні та охороняють законом України. Охорона прав у сфері інтелектуальної власності має важливе значення для розвитку економіки і права власності на сорт, формування національних сортових ресурсів та базується на його експертній оцінці. Наголошено, що з 2005 року, Україна оголосила про свій намір захищати права на 122 ботанічні види, а з січня 2007 року після ратифікації Акта Міжнародної конвенції з охорони нових сортів рослин 1991 року - захищати всі ботанічні види і це зобов’язує дотримуватися міжнародних правил охорони прав на сорти рослин. Словник термінів сортознавця являє собою сукупність наукової і практичної термінології, охоплює рослинництво, землеробство, насінництво, селекцію, ботаніку, морфологію, захист рослин, біологію тощо. Ураховуючи те, що нормативно-правова база у сфері інтелектуальної власності на сорти рослин постійно вдосконалюється і поповнюється новими документами, вивчено попередні видання і викладено словниковий матеріал відповідно до чинного законодавства та зроблено об’єднання визначення термінів, словосполучень, понять в одне видання. Подано тлумачення міжнародних і вітчизняних правових нормативів захисту прав інтелектуальної власності на сорти рослин та методичного забезпечення державної науково-технічної експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П13 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864577 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського