Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Вахнован М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Вахнован М. М. 
Взаємозв'язок мови та мислення у процесі вивчення іноземної мови : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / М. М. Вахнован; Національна академія педагогічних наук України, Інститут психології імені Г. С. Костюка. - Київ, 2019. - 25 c. - укp.

Увагу присвячено теоретичному обґрунтуванню й емпіричному дослідженню психологічних особливостей взаємозв'язку мови та мислення при вивченні іноземної мови студентами медичних спеціальностей та умов, за яких досягається максимальна ефективність їх розвитку. На засадах генетичної психології розроблено модель розвитку мислення студентів-медиків при вивченні іноземної мови. Побудовано модель взаємообумовленості мислення та мовлення при вивченні іноземної мови студентами-медиками, представлену трьома факторами: "гнучка вербалізація - центральна синтагматична мовна асоціативність", "образна активність - асоціативна логічна переферійність", "асоціативна граматичність - аналітичність - парадигматичність". Наведено експрес-методи оцінки активності іншомовного мовлення та мислення за допомогою реєстрації його продуктивності в завданнях різного типу (навчальні завдання з окремих тем на нестандартне вирішення творчих завдань протягом обмеженого проміжку часу). Побудовано моделі асоціативних реакцій на матеріалі рідної та іноземної (німецької) мови, зокрема встановлено особливості логічної (центральна, периферична), та граматичної реакції (синтагматична, парадигматична). Запропоновано експериментальну навчальну програму з розвитку мислення студентів-медиків при вивченні іноземної (німецької) мови. Узагальнено методи оптимізації розвитку когнітивної сфери особистості на основі генетико-моделюючого підходу до проблеми особистісного розвитку в онтогенезі. Доведено переваги когнітивно-комунікативного навчання іноземних мов, що базується на принципі свідомості у викладанні й на теорії соціоконструктивізму, згідно з якою студент є активним учасником процесу навчання. Акцентовано, що упровадження експериментальної навчальної програми засвідчило позитивну динаміку показників мисленнєвої сфери студентів-медиків і показника іншомовного мовлення. Доведено ефективність програми та можливість її використання як психолінгвістичного засобу розвитку пізнавальної сфери студентів у цілому. Запропоновано методичні рекомендації викладачам ВНЗ щодо оптимізації процесу когнітивного розвитку студентів медичних спеціальностей в процесі оволодіння ними іноземною мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.132-46 + Ю935.131-39 + Ш100.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443769 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського