Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Веліков М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Веліков М. І. 
Ефективність стоматологічної профілактики у дітей, які проживають в Придунав'ї / М. І. Веліков, О. В. Дєньга // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 15-20. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити клінічний ефект запропонованої профілактики основних стоматологічних захворювань на стоматологічний стан дітей Придунав'я. Запропонований лікувально-профілактичний комплекс для дітей 6 та 12 років, які проживають в Придунав'ї, включав адаптогенні, протизапальні, антиоксидантні, мембраностабілізуючі та ремінералізуючі препарати. Встановлено, що цей комплекс показав високу ефективність при лікуванні основних стоматологічних захворювань у дітей. Зокрема, за 2 роки спостереження карієспрофілактична ефективність комплексу у дітей 6 років досягла 40,8 %, а у 12-річних - 51,29 %. Індекс РМА % знизився в 1,87 рази у 6-річних дітей, а у дітей 12 років - в 2,5 рази. Також за 2 роки спостереження виявлено суттєве зниження індексів кровоточивості та Шиллера-Писарєва у 6-річних та 12-річних дітей. Крім того, за цей період в основній групі спостерігалося покращення рівня гігієни порожнини рота, що було відображене у зменшенні індексів Silness-Loe та Stallard. Діти груп порівняння, які отримували тільки базову терапію, не мали достовірних змін в показниках за 2 роки спостереження. Висновки: отже, лікувально-профілактичний комплекс, який містив адаптогени, протизапальні, антиоксидантні, мембраностабілізуючі та ремінералізуючі препарати, показав високу ефективність при лікуванні основних стоматологічних захворювань у дітей 6 та 12 років, які проживають в Придунав'ї. За результатами 2-річного спостереження в основній групі дітей спостерігалась стабілізація та покращення показників стоматологічного здоров'я, зниження рівня карієспрофілактичних показників та зменшення показників запального процесу в тканинах пародонту. Таким чином, можна вважати, що запропонований лікувально-профілактичний комплекс є ефективним для здоров'я дітей Придунав'я та може бути використаний при проведенні стоматологічної профілактики.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Веліков М. І. 
Біофізичні показники твердих тканин зубів та якості кісток у дітей Придунав'я в процесі комплексного стоматологічного лікування / М. І. Веліков, А. Е. Дєньга, В. М. Почтар, С. А. Шнайдер, О. В. Непряхина, М. Ф. Коновалов, З. Р. Пришко // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 134-138. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Протягом тривалого періоду в Придунав'ї існує недостатність якісної води для пиття, недостатній розвиток системи первинної медичної та санітарної допомоги, включаючи мережу закладів, що надають стоматологічну допомогу дитячому населенню. Несприятлива екологічна ситуація в регіоні стає чинником розвитку численних патологічних процесів у дитячому організмі. Органи та тканини ротової порожнини, зокрема пародонт, також втягуються в патологічний процес. Мета роботи - оцінка впливу комплексного стоматологічного лікування на біофізичні характеристики твердих тканин зубів та якість кісткової тканини у дітей Придунав'я. В даних дослідженнях приймало участь 93 дитини Придунав'я віком 6 - 12 років. Дітям групи порівняння проводилася санація порожнини рота і професійна гігієна. Діти основної групи додатково отримували розроблений комплекс адаптогенів, протизапальних, антиоксидантних, мембраностабілізуючих та ремінералізуючих препаратів, який містив наступні компоненти: "Кверцетин-гранули з пектином" (ПАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", Україна) 1 таблетка на добу; комплекс вітамінів і мінералів "Алфавіт-школяр" (Вітаміни АОА, Україна) 1таблетка на добу; чистка зубів пастою R.O.C.S. Ефективність проведення профілактики стоматологічної захворюваності у дітей віком 6 - 12 років регіону, оцінювалась за спектроколориметричною оцінкою кислоторезистентності та проникності емалі зубів, її електрометричного показника, денситометричною оцінкою якості кісток. Згідно з отриманими даними, в основних групах дітей Придунав'я вже за 6місяців після застосування лікувально-профілактичних заходів колірна інтенсивність забарвлення зубів метиленовою синню (S) знизилась у порівнянні з вихідним станом на 1,38 рази, а за 1 рік - на 1,81 рази. В контрольній групі колірна інтенсивність забарвлення зубів за тестом резистентності за цей період не зазнала значних змін (незначне збільшення). Висновки: у дітей Придунав'я, які отримували лікувальнопро-філактичний комплекс в процесі стоматологічного лікування, спостерігалося підвищення швидкості розповсюдженості УЗ-хвилі в кісткових тканинах (SOS) і покращення їх структури (BUA).



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського