Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Верхола А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Богданов В. М. 
Інженерна графіка : Довід. / В. М. Богданов, А. П. Верхола, Б. Д. Коваленко, В. Є. Михайленко, В. М. Нігора. - К. : Техніка, 2001. - 263 c. - Бібліогр.: с. 263. - укp.

Запропоновано класифікацію технічних креслень, розглянуто особливості їх оформлення. Наведено основні принципи та прийоми геометричних побудов для застосування під час виконання креслень. На підставі положень державних стандартів висвітлено теоретичні засади, прийоми проекційного зображення технічних виробів за допомогою традиційних способів і комп'ютерної техніки. Наведено нормативно-технічні положення щодо виконання креслень згідно з державними стандартами України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11я22

Шифр НБУВ: СО24586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Верхола А. П. 
Інженерна графіка: креслення, комп'ютерна графіка : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. П. Верхола, В. М. Богданов, Б. Д. Коваленко, В. М. Нігора, Р. А. Ткачук. - К. : Каравела, 2006. - 304 c. - (Вища освіта в Україні). - Бібліогр.: с. 303. - укp.

На підставі чинних стандартів України викладено основні нормативні вимоги та правила виконання різноманітних креслень. Висвітлено основні положення системи конструкторської документації, описано елементи геометричних побудов у кресленні. Проаналізовано особливості оформлення зображень на кресленнях, креслення деталей і складальних одиниць, розробки креслень засобами комп'ютерної графіки. Розкрито суть понять кінематичних, електричних, гідравлічних і пневматичних схем. Визначено типи різьб, розглянуто особливості не- та рознімних з'єднань.

На основе действующих стандартов Украины изложены основные нормативные требования и правила выполнения разнообразных чертежей. Освещены основные положения системы конструкторской документации, описаны элементы геометрических построений в черчении. Проанализированы особенности оформления изображений на чертежах, черчения деталей и составных единиц, разработки чертежей средствами компьютерной графики. Раскрыта сущность понятий кинематических, электрических, гидравлических и пневматических схем. Определены типы резьбы, рассмотрены особенности не- и разъемных соединений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 я73 + З970.631 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС43492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Булик-Верхола С. З. 
Історико-правові аспекти функціонування української мови / С. З. Булик-Верхола, А. О. Верхола // Держава та регіони. Сер. Право. - 2018. - Вип. 1. - С. 5-10. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано суспільно-правові аспекти функціонування української мови в діахронії. Взято до уваги суспільно-політичну ситуацію та соціально-культурні передумови формування української мови як державної. Визначено головне завдання мовної політики України, а саме: утвердження української мови - головної ознаки ідентичності української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)333 + Ш121(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Булик-Верхола С. З. 
Особливості кримінального процесуального захисту преси в Україні / С. З. Булик-Верхола, А. О. Верхола // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 3 (т. 1). - С. 130-135. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано особливості кримінального процесуального захисту преси в Україні: з'ясовано такі механізми захисту журналістських джерел, як "свідоцький імунітет журналіста" та "тимчасовий доступ до речей і документів та обшук у приміщенні, де проживає та/чи працює журналіст"; охарактеризовано питання залучення журналістів до конфіденційного співробітництва; розглянуто принцип гласності й відкритості судового провадження та повного фіксування технічними засобами судового засідання і процесуальних дій, а саме щодо переважного права журналістів перебувати в залі судового засідання. Свідоцький імунітет журналіста надає змогу не надавати показання, які можуть викрити журналістські джерела. У разі відмови від надання зазначеної інформації журналіста не можна притягнути до кримінальної відповідальності. Однак щодо тих питань, які не стосуються його професійної діяльності, журналіста можна допитувати без застережень. У цьому разі не йдеться про здійснення професійної діяльності, тому він мусить надавати показання, а за відмову нестиме кримінальну відповідальність. Тимчасовий доступ до речей і документів - це надання стороні кримінального провадження особою, у володінні якої є такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії чи вилучити їх. Проте охоронюваною законом таємницею, що міститься в речах і документах, є, зокрема, інформація, що перебуває у володінні засобів масової інформації або журналістів, надана їм за умови нерозголошення авторства чи джерела інформації. Тому журналіст має право на збереження таємниці авторства та джерел інформації, за винятком випадків, коли ці таємниці оприлюднюються на вимогу суду. Однією з основних засад судочинства, визначених ст. 129 Конституції України, є гласність судового провадження та повне фіксування технічними засобами судового засідання й процесуальних дій. Крім того, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини й основоположних свобод, які є частиною національного законодавства, проголошено, що кожен, кому пред'явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, має право на справедливий, публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) + Х809(4УКР)324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського