Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Винник У$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Винник У. Р. 
Людиновимірне розуміння техніки М. Гайдеггером / У. Р. Винник // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 4. - С. 83-90. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення людиновимірного підходу М. Гайдеггера до проблеми техніки. Її досягнуто, застосовуючи методи аналізу та синтезу стосовно філософсько-технічних ідей філософа. Окреслено важливі людиновимірні тенденції філософа щодо розгляду техніки, які проявляються у занепокоєнні тим, щоб людина не втратила своєї людяності та гідності та прямувала на шляху до свободи, звільнюючись від усього, що може згубно впливати на її суть. Поняття "людиновимірність" передбачає процес духовного, інтелектуального розвитку людини, й у даному контексті через її розвиток, гуманізм слід оцінювати все створене нею. Технічний, соціальний прогрес варто розглядати насамперед з точки зору людини вільної, гуманної, екзистенціально та раціонально незалежної від штучно створеного нею світу, здатної виконувати передову роль у процесі власного розвитку, прогресу суспільства та техніки. Техніка та технології, в свою чергу, мають прогресувати, відштовхуючись, насамперед, від людських потреб. Особистість, співіснуючи з технічними засобами, має брати для себе все те корисне, що вони пропонують і, водночас, використовувати їх для свого духовного, особистісного розвитку. Зайнявши особливу позицію стосовно традиції європейського критицизму, філософ зробив техніку, її суть і специфіку, а також особливості технічної діяльності в різні історичні епохи предметом позитивного філософського аналізу. М. Гайдеггер порвав із традицією європейської філософії техніки, яка акцентувала свою увагу на безпосередніх, "очевидних" надбаннях прогресу, показавши, що наслідки вторгнення техніки різноманітні й у віддаленій перспективі їх навіть важко передбачити. Технологічна зумовленість мало не фатальна для людини в тому сенсі, що містить у собі певну незаперечну заданість мислення, поведінки, свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-663.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського