Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Височин М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Височин М. В. 
Стан систем перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту у хворих з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень / М. В. Височин, Л. М. Іванова // Сучас. гастроентерологія. - 2009. - № 2. - С. 38-41. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Приведены результаты исследования содержания продуктов перекисного окисления липидов и ферментативной активности антиоксидантной защиты у больных с пептической язвой двенадцатиперстной кишки в сочетании с хроническим обструктивным заболеванием легких до начала лечения. Об усилении окислительных процессов свидетельствует высокое содержание промежуточных и конечных продуктов пероксидации на фоне достаточно низкой активности ферментов антиоксидантной защиты - каталазы и супероксиддисмутазы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р412.3-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Височин М. Ю. 
Суспільно-географічні особливості міграції в регіональній соціогеосистемі (на прикладі Харківської області) : автореф. дис... канд. геогр. наук / М. Ю. Височин; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2007. - 22 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні питання стаціонарної міграції на регіонарному рівні. Розкрито суть поняття "міграційна система". Розроблено просторово-ієрархічні рівні такої системи. Запропоновано структуру субрегіональної (обласної) міграційної системи. Розроблено теоретичні положення з метою виявлення передумов формування, факторів і закономірностей перебігу стаціонарних внутрішньорегіональних, міжрегіональних, та міждержавних міграцій на території Харківщини. Охарактеризовано структуру мігрантів і міграційних потоків. Висвітлено особливості просторово-часової диференціації міграційних процесів на дослідженій території. Проведено групування адміністративних районів області за інтенсивністю, об'ємами й ефективністю стаціонарних міграцій. Шляхом групування виділено вузли й осі інтенсивності міграційних потоків. Розроблено картографічні моделі, що відображають інтенсивність і об'єми стаціонарних міграційних потоків сільського та міського населення адміністративних районів Харківщини за період з 2001 р. по 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Височин М. В. 
Клініко-патогенетичні особливості пептичної виразки дванадцятипалої кишки у сполученні з хронічним обструктивним захворюванням легень, лікування та медична реабілітація : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / М. В. Височин; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2010. - 24 c. - укp.

Встановлено спільні патогенетичні механізми, в тому числі метаболічні й імунні у разі загострення хронічного патологічного процесу у хворих на дану коморбідну патологію. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання в лікуванні хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки (ПВ ДПК) у сполученні з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) сучасного препарату екстра ербісолу в комплексі з вітаміном Е (альфа-токоферолом), а під час медичної реабілітації - альфа-ліпону. Відновлення метаболічних та імунологічних показників у клінічному плані проявлялося в досягненні стійкої, повноцінної ремісії цього коморбідного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванова Л. М. 
Ефективність застосування перстачу гусячого в медичній реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки / Л. М. Іванова, О. В. Пілієва, Х. О. Сабковська, А. С. Ліпатнікова, О. А. Холіна, М. В. Височин // Фітотерапія. - 2013. - № 2. - С. 23-25. - укp.

Під спостереженням перебувало 120 хворих на ішемічну хворобу серця у сполученні з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки у віці від 25-ти до 59-ти років, які були рандомізовані за віком, статтю та тяжкістю перебігу патології. Моніторинг клінічних проявів у хворих із коморбідною патологією показав, що включення до медичної реабілітації фітозасобу гастритол сприяло зменшенню тривалості проявів астеноневротичного синдрому. Диспансерне дослідження впродовж року показало, що в основній групі хворих на таку патологію, які під час медичної реабілітації додатково одержували гастритол, спостерігалась стійка клінічна ремісія пептичної виразки дванадцятипалої кишки, а загострення відмічалися в 1,4 раза рідше, ніж у групі зіставлення.

Под наблюдением находилось 120 больных ишемической болезнью сердца в сочетании с пептической язвой двенадцатиперстной кишки в возрасте от 25-ти до 59-ти лет, которые были рандомизированы по возрасту, полу и тяжести течения патологии. Мониторинг клинических проявлений у больных с коморбидной патологией показал, что включение в медицинскую реабилитацию фитопрепарата гастритол способствовало уменьшению длительности проявлений астеноневротического синдрома. Диспансерное исследование в течение года показало, что в основной группе больных с данной патологией, которые во время медицинской реабилитации дополнительно получали гастритол, наблюдалась устойчивая клиническая ремиссия пептической язвы двенадцатиперстной кишки, а обострения отмечались в 1,4 раза реже, чем в группе сопоставления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванова Л. М. 
Ефективність рослинних седативних препаратів та препаратів, що стимулюють імунітет, у медичній реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця в сполученні з хронічним некалькульозним холециститом / Л. М. Іванова, К. М. Компанієць, О. В. Пілієва, М. В. Височин, О. А. Холіна // Фітотерапія. - 2013. - № 3. - С. 17-20. - укp.

Показано, що застосування фітоседу та хелістану у хворих на ішемічну хворобу серця в сполученні з хронічним некалькульозним холециститом під час медичної реабілітації сприяло скороченню тривалості клінічних проявів та ознак астено-невротичного синдрому.

Показано, что использование фитоседа и хелискана у больных с ишемической болезнью сердца в сочетании с хроническим некалькулезным (бескаменным) холециститом во время медицинской реабилитации способствовало уменьшению продолжительности клинических проявлений и признаков астено-невротического синдрома.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р413.520.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванова Л. М. 
Клініко-патогенетичні особливості ішемічної хвороби серця залежно від інфікованості Helicobacter рylori / Л. М. Іванова, О. В. Пілієва, К. К. Налапко, Т. В. Сисойкіна, М. В. Височин, О. А. Холіна // Актуал. инфектология. - 2015. - № 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Узагальнено результати комплексного обстеження 120 хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки у поєднанні з ішемічною хворобою серця. У хворих на поєднану патологію встановлено спільні патогенетичні механізми, у тому числі астеноневротичні. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання під час медичної реабілітації комбінованого фітозасобу гастритол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ефективність застосування ехінацеї пурпурової в медичній реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом / Л. М. Іванова, К. М. Компанієць, Ю. В. Сидоренко, М. В. Височин, О. А. Холіна // Фітотерапія. - 2013. - № 4. - С. 27-29. - укp.

Зазначено, що під спостереженням знаходилось 69 хворих на означену патологію віком від 20-ти до 59-ти років. Хворих було розподілено методом випадкової вибірки на дві групи, рандомізовані за віком, статтю та характером перебігу поєднаної патології бронхолегеневої системи та печінки. Встановлено, що включення ехінацеї пурпурової екстракту в медичну реабілітацію хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом сприяло відновленню балансу прооксидантних та антиоксидантних властивостей крові.

Отмечено, что под наблюдением находились 69 больных данной патологией в возрасте от 20-ти до 59-ти лет. Больные были разделены методом случайной выборки на две группы, рандомизированные по возрасту, полу и характеру течения сочетанной патологии бронхолегочной системы и печени. Установлено, что включение эхинацеи пурпурной экстракта в медицинскую реабилитацию больных хроническим обструктивным заболеванием легких в сочетании с неалкогольным стеатогепатитом способствовало восстановлению баланса прооксидантных и антиоксидантных свойств крови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Височин М. О. 
Денні хижі птахи (Falconiformes) Донецького кряжу: особливості біотопічного розподілу і динаміка популяцій у градієнті антропогенного навантаження : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / М. О. Височин; Національна академія наук України, Інститут зоології імені І. І. Шмальгаузена. - Київ, 2021. - 23 c. - укp.

Наведено результати вивчення видового складу, поширення та динаміки чисельності денних хижих птахів Донецького кряжу. Встановлено видовий склад, характер перебування та чисельність денних хижих птахів. Виявлено поширення, біотопічні зв'язки денних хижих птахів у межах Донецького кряжу. Проведено фенологічні досліджения річних циклів, визначено адаптації та стратегії кормодобування денних хижих птахів у зв'язку з антропогенною трансформацією досліджуваної території. Визначено головні чинники фауногенезу соколоподібних на Донецькому кряжі протягом 200 років. Встановлено вибірковість мозаїк біотопів під час влаштування гніздових ділянок і територій в залежності від їх антропогенної трансформації. Досліджено внутрі- та міжвидові взаємовідносини денних хижих птахів. У результаті досліджень і аналізу літературних джерел визначено 28 видів денних хижих птахів, які в різні періоди життєвого циклу перебувають у межах Донецького кряжу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.522*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447267 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського