Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Власюк С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Власюк С. Б. 
Особливостті клінічного перебігу та лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у військовослужбовців : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / С. Б. Власюк; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології НАМН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р89

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375878 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Власюк С. А. 
Фінансування операційної діяльності сільськогосподарських підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / С. А. Власюк; Ін-т аграр. економіки Укр. акад. аграр. наук. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розкрито автентичність змісту та механізму фінансування операційної діяльності сільськогосподарських підприємств з урахуванням таргетування. Висвітлено джерела фінансування операційної діяльності сільськогосподарських підприємств і проведено їх характеристику. Узагальнено світовий досвід щодо фінансування сільськогосподарських підприємств, запропоновано конструктивні напрями його екстраполяції. Обгрунтовано доцільність створення спеціального Фонду фінансових альтернатив на загальнодержавному рівні, що передбачає якісно нові концептуальні засади побудови гармонійних взаємовідносин між сільськогосподарськими підприємствами, підприємствами переробки, фінансово-кредитними інституціями та державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Власюк С. М. 
Правове забезпечення запобігання шкідливої дії вод : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / С. М. Власюк; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Комплексно досліджено проблема правового забезпечення запобігання шкідливій дії вод і ліквідації її наслідків. Проведено історико-правовий та міжнародно-правовий аналіз розвитку законодавства у даній сфері. Досліджено питання щодо поняття вод, шкідливої дії вод і видів шкідливої дії вод. Правові норми, що регулюють суспільні відносини у сфері запобігання шкідливій дії вод і ліквідації її наслідків, характеризуються всіма ознаками самостійного правового інституту, який має міжгалузевий характер. Досліджено особливості системи правових засобів щодо запобігання, усунення та ліквідації наслідків шкідливій дії вод. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення відповідних положень чинного водного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)18 + Д220 б(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колотуха С. М. 
Гроші та кредит : навч. посіб. / С. М. Колотуха, С. А. Власюк. - К. : Знання, 2012. - 495 c. - Бібліогр.: с. 487-495. - укp.

Висвітлено історію походження грошей, їх сутність і роль у функціонуванні ринкової економіки. Розкрито сутність, необхідність й особливості кредиту за умов ринку. Описано основні форми кредиту, їх функції та роль у забезпеченні економічного зростання. Досліджено формування ринку цінних паперів в Україні на основі нормативних актів держави. Розкрито сутність валюти, валютних відносин, історію становлення міжнародних валютних систем, а також співпрацю України з міжнародними валютно-кредитними установами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.70 я73 + У9(4УКР)262.2 я73 + У9(4УКР)262.6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пальчевський Б. О. 
Застосування інтегрального критерію для оптимізації структури автоматизованої лінії пакування симплекс-методом / Б. О. Пальчевський, С. В. Власюк // Автоматизація виробн. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2005. - Вип. 39. - С. 83-91. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Описано інтегральний критерій для оптимізації структури автоматизованої лінії пакування з використанням симплекс-методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж679-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Непочатенко О. О. 
Фінанси, гроші та кредит : підруч. для студентів екон. спец. ВНЗ / О. О. Непочатенко, С. М. Колотуха, С. А. Власюк, П. М. Боровик, В. П. Бечко, П. К. Бечко; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань : Сочінський, 2014. - 482 c. - Бібліогр.: с. 470-477 - укp.

Простежено закономірності у сфері фінансових відносин держави, суб'єктів господарювання та населення. Показано шляхи використання закономірностей у сфері фінансових відносин у практиці фінансової роботи. Розкрито роль фінансів у забезпеченні економічного зростання суб'єктів ринкових відносин, тенденції розвитку національного та міжнародного фінансового ринку. Розглянуто закономірності грошового та кредитного обігу в умовах ринкового господарства, принципи та форми організації сучасної грошово-кредитної системи. Виявлено особливості вітчизняної та зарубіжної ринкових моделей грошей і кредиту. Надано характеристику ринку позичкових капіталів, грошового обігу, банків і банківської діяльності. Акцентовано увагу на питаннях фінансування спеціалізованих небанківських інститутів, організації міжнародних грошово-кредитних відносин. Розкрито сутність методів, принципів та інструментів грошово-кредитної політики, роль і місце грошового та кредитного ринків країни в міжнародному економічному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 я73-1 + У010.295.70 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карасьова Т. Л. 
Нейротропні властивості нових алкілтіопохідних 1,3,4-бензотриазепінів / Т. Л. Карасьова, С. В. Власюк, В. І. Павловський, О. В. Онуфрієнко, О. А. Шандра // Нейрофизиология. - 2014. - 46, № 4. - С. 429-431. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено нейротропні властивості 4-х нових похідних 1,3,4-бензотриазепінів. Тестовані сполуки вводили внутрішньоочеревинно в дозах 1,0 або 10 мг/кг. Оцінено зміни рухової та дослідницької активності під впливом цих сполук у тесті "відкрите поле", протисудомні ефекти за умов гострих коразоліндукованих судом, анорексигенні та антидепресивні ефекти, а також гостру та хронічну токсичність даних агентів. Усі досліджувані сполуки виявилися відносно малотоксичними. У дозі 10 мг/кг вони знижували загальну рухову активність, впливали на апетит тварин та не спричиняли депресивних ефектів. Таким чином, одержані дані свідчать про перспективність пошуку нових речовин із вираженими седативними, анорексигенними та орексигенними властивостями серед нових алкілтіопохідних 1,3,4-бензотриазепіну з різними функціональними групами, зв'язаними з гетероциклом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мальований М. І. 
Вплив витрат системи соціального захисту на економічний розвиток: економіко-статистичний аналіз у країнах ОЕСР / М. І. Мальований, Б. С. Гузар, С. А. Власюк // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 6. - С. 422-428. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Оцінено характер та масштаби взаемозв'язку між соціальними витратами та економічним розвитком у країнах ОЕСР. За допомогою кореляційно-регресійного аналізу даних (за 1980 - 2012 рр.) доведено, що зростання соціальних витрат на 1 тис. дол. США за паритетом купівельної спроможності (ПКС) призводить до зростання ВВП на душу населення в середньому по країнах ОЕСР на 3,54 тис. дол. США за ПКС. Проведене аналітичне групування дало змогу виявити взаємозв'язок між збільшенням коефіцієнтів регресії та вибраною моделлю фінансового забезпечення соціального захисту (солідарна чи накопичувальна).


Індекс рубрикатора НБУВ: У527.2-862 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бечко П. К. 
Напрями посилення соціальної спрямованості оподаткування доходів фізичних осіб в Україні / П. К. Бечко, Л. В. Барабаш, Н. В. Бондаренко, С. А. Власюк // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 3. - С. 452-461. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Оподаткування доходів фізичних осіб є одним із найбільших секторів податкової системи. Механізм його оподаткування поширюється на всіх громадян держави, а тому цей податок є дієвим елементом реалізації державної соціальної політики. Однак в Україні на сучасному етапі ця функція податку на доходи фізичних осіб не реалізовується. Мета роботи - дослідження чинного в Україні механізму оподаткування доходів фізичних і пошук напрямів його вдосконалення з метою посилення соціальної спрямованості цього сектору оподаткування. Податок на доходи фізичних осіб в Україні відіграє важливу роль у наповненні бюджетів різних рівнів. Однак детальне дослідження механізму його функціонування виявило низку проблем, що провокують значне соціальне розшарування населення, знижують рівень плато- та податкоспроможності громадян і сприяють формуванню високого рівня тіньових доходів. Так, у 2010 - 2016 рр. рівень останні зріс на 22 відсотки. Попри, здавалося б, широку базу оподаткування і лояльну ставку податку на доходи фізичних осіб, в Україні відзначається низький рівень частки податків на заробітну плату у валовому внутрішньому продукті держави, що свідчить про значні обсяги ухилення від оподаткування в цій сфері. Зокрема, 2016 р. в Україні він становив 5,8 %, у той час як у країнах Європи - у середньому 18,6 %. Виявлені недоліки сприяли формуванню пропозицій з поліпшення механізму оподаткування доходів фізичних осіб. Так, першим кроком названо приведення показника неоподатковуваного мінімуму до рівня прожиткового мінімуму. Для посилення соціальної функції цього сектору оподаткування слід ввести прогресивну систему ставок податку, виходячи з обсягів отримуваних доходів. Наступним стане врахування коефіцієнта сімейного оподаткування при визначенні бази оподаткування. На підставі вдосконалення окреслених елементів запропоновано механізм поетапного реалізації концепції сімейного оподаткування, що має змінити чинну систему оподаткування доходів фізичних осіб. Запропоновані вдосконалення сприятимуть оптимізації рівня соціального спрямування оподаткування доходів фізичних осіб, підвищенню рівня життя громадян, зниженню рівня тіньового сектору та зростанню доходів бюджетів різних рівнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бечко П. К. 
Стратегічне планування в системі регуляторних механізмів розвитку підприємницької діяльності аграрного сектора економіки / П. К. Бечко, С. А. Власюк, О. В. Ролінський, М. О. Кобилянський // Бізнес Інформ. - 2020. - № 1. - С. 156-164. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено ефективність стратегічного планування в сучасних умовах на основі науково-теоретичної та методологічної бази, яка повною мірою враховує специфіку вітчизняного аграрного виробництва. Виявлено, що стратегічне планування має системний характер аграрного виробництва на основі узгодження інтересів усіх його суб'єктів і механізмів реалізації вибраної стратегії, що забезпечить ефективне їх функціонування в різних природно-економічних умовах. З'ясовано, що стратегічне планування широко застосовується в аграрному секторі країн з розвинутими ринковими відносинами, оскільки дає змогу структурувати складність прийняття рішень керівництвом, а також можливість бути активнішим при формуванні стратегії в умовах складності та невизначеності, і, як правило, не викликає конфліктів у соціально-психологічній сфері. Проведений аналіз специфіки сільськогосподарського виробництва свідчить, що кожна особливість пов'язана з низкою проблем виробничого, управлінського, соціально-психологічного характеру, здатних забезпечити систематизацію розглянутих, а також деяких інших важливих галузевих особливостей для розробки відповідної теоретико-методологічної бази стратегічного планування в аграрному секторі економіки. Запропоновано в процесі стратегічного планування враховувати особливість аграрного виробництва щодо впливу природних і соціальних чинників, а також особливих економічних умов, що зумовлюють особливу роль держави в планомірному впливі на аграрну галузь. Адже стратегічне планування покликане надати загальну спрямованість розвитку агробізнесу, сприяти збереженню різноманіття суб'єктів господарювання при узгодженому русі до загальної мети, при загальній підтримці держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бечко П. К. 
Стратегічне планування в системі регуляторних механізмів розвитку підприємницької діяльності аграрного сектора економіки / П. К. Бечко, С. А. Власюк, О. В. Ролінський, М. О. Кобилянський // Бізнес Інформ. - 2020. - № 1. - С. 156-164. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено ефективність стратегічного планування в сучасних умовах на основі науково-теоретичної та методологічної бази, яка повною мірою враховує специфіку вітчизняного аграрного виробництва. Виявлено, що стратегічне планування має системний характер аграрного виробництва на основі узгодження інтересів усіх його суб'єктів і механізмів реалізації вибраної стратегії, що забезпечить ефективне їх функціонування в різних природно-економічних умовах. З'ясовано, що стратегічне планування широко застосовується в аграрному секторі країн з розвинутими ринковими відносинами, оскільки дає змогу структурувати складність прийняття рішень керівництвом, а також можливість бути активнішим при формуванні стратегії в умовах складності та невизначеності, і, як правило, не викликає конфліктів у соціально-психологічній сфері. Проведений аналіз специфіки сільськогосподарського виробництва свідчить, що кожна особливість пов'язана з низкою проблем виробничого, управлінського, соціально-психологічного характеру, здатних забезпечити систематизацію розглянутих, а також деяких інших важливих галузевих особливостей для розробки відповідної теоретико-методологічної бази стратегічного планування в аграрному секторі економіки. Запропоновано в процесі стратегічного планування враховувати особливість аграрного виробництва щодо впливу природних і соціальних чинників, а також особливих економічних умов, що зумовлюють особливу роль держави в планомірному впливі на аграрну галузь. Адже стратегічне планування покликане надати загальну спрямованість розвитку агробізнесу, сприяти збереженню різноманіття суб'єктів господарювання при узгодженому русі до загальної мети, при загальній підтримці держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Власюк С. О. 
Українська революція 1917 - 1921 рр. в історичній політиці П. Порошенка / С. О. Власюк // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 2). - С. 158-164. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - висвітлення місця Української революції 1917 - 1921 рр. у пам'яттєвих практиках сучасної України. Заходи з нагоди відзначення сторіччя подій революції є на разі найбільш масштабними, які проводить влада. У цей період було видозмінено сформований попередніми очільниками держави комеморативний канон з відзначення Дня Соборності України і повернуто традицію особистого вшанування пам'яті учасників бою під Крутами Президентом України. Помітним є також наслідування меморіальних ініціатив В. Ющенка, проте після прийняття декомунізаційних законів змінилися умови реалізації пунктів указів Глави держави. Методологічну основу становить міждисциплінарний підхід, характерний для усіх досліджень "memory studies", в основі якого дискурс-аналіз, історико-порівняльний аналіз, принципи системності та логічності викладу. Наукова новизна роботи полягає у тому, що вона є першим дослідженням політики пам'яті центральних і місцевих органів влади у 2014 - 2018 рр. щодо періоду Визвольних змагань 1917 - 1921 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бечко П. К. 
Принципи справедливості та їх відображення при оподаткуванні суб'єктів господарювання у вітчизняній податковій системі / П. К. Бечко, С. А. Власюк, В. П. Бечко, Т. В. Шумило // Бізнес Інформ. - 2021. - № 3. - С. 156-161. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - теоретичне обгрунтування концептуальних основ справедливості оподаткування як складової податкової системи. Для вирішення поставленої у статті мети використано загальнонаукові методи наукового пізнання та дослідження економічних явищ. Теоретико-методологічною основою дослідження є праці зарубіжних і вітчизняних науковців, які вивчають проблеми податкової системи в цілому та справедливості оподаткування зокрема. У дослідженні використано такі методи: монографічний, порівняння, абстрактно-логічний, наукового узагальнення. Розглянуто теоретичні аспекти справедливості оподаткування. Проаналізовано основні положення, що характеризують рівень справедливості податкової системи. Проведено оцінку можливості запровадження в податкову систему підходів щодо дотримання сутності справедливості: з позиції платоспроможності платників податків; відповідності одержуваної платниками податків від держави вигоди; дотримання гармонійного поєднання інтересів усіх учасників податкових правовідносин. Обгрунтовано, що податкові пільги не суперечать принципу справедливості в оподаткуванні. Запропоновано в чинній редакції Податкового кодексу відобразити принцип справедливості оподаткування, який має служити законодавчій і виконавчій владі, а також платникам податків орієнтиром при розробці та реалізації податкової політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.43 + Х829(4УКР)21/24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Власюк С. О. 
Українська революція 1917 - 1921 рр. в державній політиці пам'яті сучасної України : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. О. Власюк; Національний університет "Острозька академія". - Острог, 2020. - 20 c. - укp.

Досліджено місце Української революції 1917 - 1921 рр. у державній політиці пам'яті впродовж 1991 - 2016 рр. Охарактеризовано зміни історичної свідомості українського суспільства в контексті подій 1917 - 1921 рр. З'ясовано політичні чинники впливу на політику пам'яті. Розкрито сутність владно-регіональних версій пам'яті про Українську революцію 1917 - 1921 рр. Визначено інституційні та законодавчі основи меморіальної політики. Досліджено трансформацію офіційних комеморацій із нагоди ювілеїв революції та її учасників, а також політику творення, збереження та ліквідації маркерів символічного простору, пов'язаних із періодом 1917 - 1921 рр. Проаналізовано роль державної влади у формуванні освітніх образів Української революції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Ф3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гармонізація фінансово-економічного середовища України в комунікативному просторі : колект. монографія / Л. В. Барабаш, П. К. Бечко, Н. В. Бондаренко, С. А. Власюк, Б. С. Гузар, С. М. Колотуха, Н. В. Лиса, М. І. Мальований, К. М. Мельник, О. О. Непочатенко, О. В. Пономаренко, О. Т. Прокопчук, С. А. Пташник, О. М. Транченко, Ю. В. Улянич, Ю. А. Цимбалюк, Т. В. Шумило, В. І. Нагорний; ред.: О. О. Непочатенко; Уманський національний університет садівництва. - Умань : Сочінський М. М., 2021. - 522 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Викладено результати досліджень сучасних проблем гармонійного розвитку економіки України. Висвітлено соціально-економічні аспекти гармонійного розвитку економіки. Розглянуто роль та місце фінансової та податкової політики у забезпеченні поступального розвитку економічної системи. Досліджено розвиток окремих галузей національної економіки. Значну увагу приділено теоретичним та практичним аспектам розвитку підприємницької діяльності як основи успішного функціонування економіки країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Власюк С. А. 
Страховий менеджмент в умовах глобалізаційних процесів в Україні / С. А. Власюк // Бізнес Інформ. - 2021. - № 7. - С. 207-212. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Найефективнішим інструментом управління ризиками, який може захистити як фізичних осіб, так і суб'єктів підприємницької діяльності від фінансових ризиків, що виникають унаслідок різних непередбачених ситуацій, виступає страхування. Своєю чергою, розширення горизонтів страхового ринку вимагає чіткості та злагодженості в діяльності страхових компаній, а тому актуальним постає дослідження чинників, що напряму впливають на менеджмент страхових організацій. З'ясовано, що однією із форм контролю ризиків виступає страховий менеджмент, який включає в себе виявлення, оцінку та інтервенцію ризиків, тобто оборонну стратегію для підготовки до несподіваного, що регламентується нормативно-правовими документами, і втілення принципів і вчень, які є загальноприйнятими. Виявлено, що основні методи страхового менеджменту, такі як уникнення, збереження, розподіл, передача, запобігання та зменшення втрат, - можуть застосовуватися до всіх площин діяльності як фізичних осіб, так і суб'єктів підприємницької діяльності, і можуть окупитися в довгостроковій перспективі. Розвиток страхового ринку в Україні в перспективі можливий завдяки впровадженню ефективного механізму страхового менеджменту на основі системного аналізу й ефективного контролю на макро- та мікрорівнях. Упроваджуючи план управління ризиками та розглядаючи різні потенційні ризики чи події до їх виникнення, суб'єкти господарювання можуть заощадити власні кошти та захистити своє майбутнє завдяки своєчасному встановленню певних контурів, щоб уникнути потенційних загроз, мінімізувати їх вплив у разі їх виникнення та впоратися з результатами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.70-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бечко П. К. 
Шляхи вдосконалення податкового стимулювання аграрного сектора економіки / П. К. Бечко, С. А. Власюк, О. А. Непочатенко, Ю. І. Нагорна // Бізнес Інформ. - 2022. - № 1. - С. 331-339. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Оцінка сучасного стану розвитку механізмів податкового стимулювання суб'єктів господарювання аграрного сектора економіки перебуває в полі зору як науковців, так і практиків. Проте вирішення цієї проблеми в масштабі держави ще не повною мірою досліджені та потребують подальшого вивчення, адаптуючи зарубіжний досвід у вітчизняну податкову систему. Мета роботи - обгрунтування теоретичних аспектів податкового стимулювання суб'єктів господарювання аграрної галузі, пояснення впливу дієвих методів державної фінансової підтримки на результати їх діяльності. Для вирішення поставлених у процесі дослідження завдань використано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів наукового пізнання. Виявлено, що податкове стимулювання суб'єктів господарювання аграрної галузі на сучасному етапі є важливою складовою економічної політики і використовується для нівелювання кризових явищ на ринку та заохочення інвестицій, що створюють позитивні ринкові екстерналії. З'ясовано, що суттєву роль у податковому стимулюванні суб'єктів господарювання аграрної галузі відіграють податкові пільги, які тісно пов'язані з принципом справедливості в оподаткуванні. Запропоновано на державному рівні: приділити особливу увагу інструментарію податкового стимулювання, а також проаналізувати оцінку його ефективності; зосередити увагу на раціональному використанні аграріями земель сільськогосподарського призначення шляхом посилення контролю, проведення відповідних заходів щодо унеможливлення нецільового використання та застосування адміністративних механізмів при виявленні порушень; встановити диференційовані підвищувальні коефіцієнти земельного податку для підприємців четвертої групи при нецільовому використанні земель сільськогосподарського призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського