Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Вовнюк С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Вовнюк С. В. 
Хімічний склад океанічної води пермського періоду за результатами дослідження включень у галіті морських евапоритів Центрально- та Східноєвропейського басейнів : Автореф. дис... канд. геол. наук / С. В. Вовнюк; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. - Л., 2007. - 23 c. - укp.

Здійснено порівняльну оцінку вірогідності методів дослідження хімічного складу розсолів індивідуальних флюїдних включень у галіті з метою реконструкції складу розсолів солеродних басейнів і океанічної води. Показано, що у об'ємі одного зерна галіту чи однієї седиментаційної структури містяться включення багатьох генетичних типів, що є потенційним джерелом помилок під час інтерпретації результатів дослідження розсолів цих включень. Зроблено висновок про значну поширеність процесу перевідкладення солей (сильвіну, галіту) на стадії седиментогенезу в евапоритових басейнах, що є надзвичайно важливим для встановлення їх походження (морського та континентального), зокрема за вмістом брому у галіті. Обгрунтовано кількісну модель вікових змін другого порядку у складі розсолів евапоритових басейнів і вод океану протягом пермського періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.12 + Д432.46-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дудок І. В. 
Геохімія ізотопів вуглецю і кисню у жильних утвореннях флішу Українських Карпат / І. В. Дудок, С. В. Вовнюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2000. - № 4. - С. 30-37. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344-06 + Д59(45Укр5)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Вовнюк С. В. 
Геохімічні особливості формування верхньопермських солей східної частини Центральноєвропейського басейну / С. В. Вовнюк, В. М. Ковалевич, Г. Чаповський, Д. В. Сидор // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2004. - № 2. - С. 119-136. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.463-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Петриченко О. 
Вікові зміни хімічного складу океанічної води та їхній вплив на формування галогенних і бітумінозних відкладів / О. Петриченко, В. Ковалевич, А. Побережський, С. Вовнюк, А. Галамай, І. Дудок, С. Гринів, О. Хмелевська, Д. Сидор, Я. Яремчук, О. Олійович, С. Литвинюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2006. - № 3/4. - С. 97-118. - Бібліогр.: с. 114-117 - укp.

Побудовано нову деталізовану кількісну модель хімічної еволюції розсолів морських евапоритових басейнів та океанічної води (ОВ) у фанерозої і неопротерозої, з урахуванням якої висвітлено глобальні та регіональні закономірності формування евапоритових і бітумінозних відкладів та покладів вуглеводнів. У межах охопленого моделлю відтинку часу (близько 1 млрд років) деталізовано три мегацикли змін хімічного складу океанічної води від хлоркальцієвого до сульфатного типу (існування неопротерозойського повного мегациклу встановлено вперше). Вперше виявлено залежність мінерального складу водонерозчинного залишку евапоритів від хімічного типу розсолів морських евапоритових басейнів, а відповідно і ОВ. Встановлено вплив хімічного складу і концентрації морської води на формування бітумінозних відкладів. Показано, що для мезозою та кайнозою утворення чорних бітумінозних сланців (пов'язаних з так званими "океанічними безкисневими подіями") тяжіє до крейдового етапу, тобто до етапу існування хлоркальцієвого типу ОВ. Наведено нові докази поширеності явищ стратифікації розсолів (що сприяє збереженню органічної речовини) на високих стадіях їх згущення. Крім того, за результатами дослідження включень у мінералах, виявлено геохімічні показники впливу покладів вуглеводнів на евапоритові відклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.1 + Д432.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вовнюк С. 
Генетичні типи флюїдних включень у галіті і їхня інформативність для розв'язання деяких проблем геохімії галогенезу / С. Вовнюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2007. - № 3. - С. 49-61. - Бібліогр.: с. 60-61 - укp.

Наведено генетичну класифікацію флюїдних включень у галіті та охарактеризовано включення різних генетичних типів. Описано особливості будови седиментаційних структур галіту - лійок, шевронів і скелетних кубічних зародків. Наголошено на важливості точної діагностики генетичного типу досліджуваних включень та описано її критерії, зокрема детальне розшифрування будови седиментаційних структур, визначення фазового складу, тиску та газонасиченості розсолів в індивідуальних включеннях. Детально проаналізовано можливість використання включень кожного типу для вирішення геохімічних і палеоокеанографічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.421.1

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вовнюк С. В. 
Механізм формування сильвіну у давніх евапоритових басейнах / С. В. Вовнюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2005. - № 3/4. - С. 95-103. - Бібліогр.: С. 102-103 - укp.

Описано результати дослідження первинного галіту з відкладів польського Цехштейну, первинні флюїдні включення у якому містять кристалики-в'язні сильвіну. Галіт кристалізувався з насичених KCl розчинів за відносно високої температури, що була спричинена парниковим ефектом у стратифікованих за густиною розсолах. Внаслідок охолодження розчини перенасичувались калієм, що спричиняло утворення первинного сильвіну. На підставі проведених досліджень флюїдних включень у галіті та аналізу літературних даних зроблено висновок, що такий механізм утворення первинно-седиментаційного сильвіну був типовим для давніх солеродних басейнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.421.2

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гринів С. 
Целестин в ангідритах серії Верра цехштейнових евапоритів газоносного району Західної Польщі / С. Гринів, Т. Перит, С. Вовнюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2008. - № 3. - С. 63-77. - Бібліогр.: с. 75-76 - укp.

Досліджено цехштейнові (верхньопермські) ангідрити серії Верра у районі Вольштинського підняття (Західна Польща), де в рифових структурах підстильних відкладів знаходяться поклади газу. Аутигенний целестин знаходиться переважно у нижньому ангідриті серії Верра в межах рифів. За генезою целестин поділяється на синседиментаційно-ранньодіагенетичний (поодинокі кристали та жовна) та діагенетичний (прожилки). У першому випадку джерелом стронцію були розсоли евапоритового басейну, у другому він привносився з-поза меж ангідритових відкладів. Джерелом додаткового стронцію були рифові вапняки, в яких у процесі переходу арагоніту в кальцит надлишковий стронцій виділявся в розчин. Хоча використання целестину як показника нафтогазоносності в цілому є передчасним, для дослідженого району Західної Польщі його наявність у покривній ангідритовій товщі може бути критерієм нафтогазоносності підстильних рифогенних відкладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.631.2

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вовнюк С. 
Геохімічні критерії зв'язку евапоритових і осадових формацій фанерозою та покладів вуглеводнів (на прикладі нафтогазоносних басейнів Центральної і Східної Європи) / С. Вовнюк, А. Галамай, С. Гринів, І. Дудок, С. Максимук, А. Побережський, Д. Сидор, Я. Яремчук // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2017. - № 3/4. - С. 56-75. - Бібліогр.: 71 назв. - укp.

За результатами геохімічних, мінералого-петрографічних і термобарогеохімічних досліджень евапоритових і теригенних відкладів фанерозою визначено геохімічні критерії зв'язку евапоритових і осадових формацій та покладів вуглеводнів. Проведено вивчення включень з вуглеводневою фазою у галіті різновікових галогенних відкладів; з'ясовано особливості розподілу вуглеводневих газів у приповерхневих відкладах, у місцях поширення евапоритів, та їх зв'язок з потенційними скупченнями вуглеводнів на глибині; досліджено взаємодію органічної речовини з глинистими мінералами на прикладі евапоритових і теригенних відкладів Карпатського регіону; вивчено геохімію процесів прожилкового мінералогенезу структурно-фаціальних зон Східних Карпат у зв'язку з нафтогазоносністю. Наявність кульок бітуму (або краплинок нафти і кірочок твердого бітуму) та висока газонасиченість і підвищений вміст метану та інших вуглеводневих газів у включеннях у галіті, а також аномальні концентрації вуглеводневих газів у приповерхневих відкладах осадових товщ можуть слугувати критеріями наявності покладів вуглеводнів на глибині. Захоплення глинистими мінералами, зокрема монтморилонітом, органічних сполук (у тому числі вуглеводневих газів) міжшаровими проміжками, впливає на газопродуктивність низькопроникних глинистих товщ, що необхідно враховувати під час пошуків цих корисних копалин. Мінералого-геохімічні дослідження жильних утворень осадових комплексів Східних Карпат свідчать, що найбільш нафтогазоперспективними є Кросненська та Дуклянська зони, а також піднасув Мармароського кристалічного масиву на осадові комплекси Складчастих Карпат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.48 + Д59(4)344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського