Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Возняк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Возняк В.  
Розсудок, розум, повсякденність / В. Возняк // Філософ. думка. - 2006. - № 5. - С. 3-22. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю223.221 + Ю225.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Проблема смислу у філософії та культурі російського Срібного віку : матеріали Міжнар. наук. конф., 15 - 17 трав. 2008 р., Дрогобич. Вип. 14 / ред.: В. Возняк; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Дрогобич, 2008. - 460 c. - укp.

Розглянуто логіко-гносеологічні, онтологічні, релігійно-метафізичні та філософсько-культурологічні аспекти поняття "смисл" як в загальнотеоретичному контексті, так і в контексті російської філософії та культури Срібного віку. Проаналізовано смисл людського життя у персоналізмі С. Франка, питання про співвідношення свободи та знання у релігійно-екзистенційній етиці, смисл єдності душі та тіла у філософії М.О. Бердяєва та В.С. Соловйова.

Рассмотрены логико-гносеологические, онтологические, религиозно-метафизические и философско-культурологические аспекты понятия "смысл" как в общетеоретическом контексте, так и в контексте русской философии и культуры Серебряного века. Проанализированы смысл человеческой жизни в персонализме С. Франко, вопросы о соотношении свободы и знания в религиозно-экзистенциональной этике, смысл единства души и тела в философии Н.А. Бердяева и В.С. Соловйова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)5 + Ю224.0 + Ч111.1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА709137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Возняк В. С. 
Співвідношення розсудку і розуму як філософсько-педагогічна проблема : монографія / В. С. Возняк. - Дрогобич : РВВ Дрогобиц. держ. пед. ун-ту ім. І.Франка, 2008. - 357 c. - Бібліогр.: с. 337-355. - укp.

Розглянуто співвідношення розсудку та розуму у контексті філософсько-педагогічних міркувань. Розкрито зміст співвідношення категорій "розсудок" і "розум" стосовно категорій мислення, істини, уяви, соціальних реалій, повсякденності. Охарактеризовано логіку педагогічного мислення в її найістотніших моментах у процесі осмислення та розв'язання суперечностей, що нагромадились у царині освіти.

Рассмотрены соотношения рассудка и разума в контексте философско-педагогических размышлений. Раскрыто содержание соотношения категорий "рассудок" и "разум" относительно категорий мышления, истины, представления, социальных реалий, повседневности. Охарактеризована логика педагогического мышления в ее наиболее существенных моментах при осмыслении и решении противоречий, накопившихся в сфере образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю252:Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філософія Льва Шестова в контексті культури російського Срібного віку : матеріали наук. конф., 12 - 13 трав. 2007 р., Дрогобич / ред.: В. Возняк; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка, каф. філос. - Дрогобич, 2008. - 129 c. - укp.

Розкрито основні положення екзитенціальної філософії відомого українського мислителя Л. Шестова як альтернативної концепції ученню Е. Гуссерля та раціоналізму. Висвітлено філософські ідеї ученого, які набули значення принципових положень сучасного постмодерністського дискурсу. Проаналізовано вплив творчості Ф. Достоєвського на формування філософських поглядів Л. Шестова. Розкрито роль філософії Л. Шестова у розвитку релігійно-антропологічної пропозиції християнських мислителів XIX ст. Наведено результати дослідження творчості С. К'єркегора та Л. Шестова в екзистенціальному аспекті.

Раскрыты основные положения экзистенциальной философии известного украинского мыслителя Л. Шестова как альтернативной концепции учению Гуссерля и рационализму. Освещены философские идеи ученого, на базе которых сформирован современный постмодернистский дискурс. Проанализировано влияние творчества Ф. Достоевского на формирование философских взглядов Л. Шестова. Раскрыта роль философии Л. Шестова в развитии религийно-антропологических учений христианских мыслителей XIX ст. Изложены результаты исследования творчества С. Кьеркегора и Л. Шестова в экзистенциальном аспекте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-695 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА706061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Діалектика духовних процесів : матеріали Всеукр. конф. студ.-філософів та молодих науковців, 2010 р., Дрогобич. Вип. 3 / ред.: В. С. Возняк, Р. Р. Станчак, С. В. Возняк; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. - Дрогобич, 2011. - 113 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми філософії, релігієзнавства, культурології та політології. Розглянуто філософію Геракліда як початок культури діалектичного мислення. Проаналізовано смисл життя в контексті діалектики етико-сотеріологічних настанов. Увагу приділено теоретичним та методологічним питанням сучасної глобалістики. Розглянуто ситуацію кризи культури в контексті філософсько-антропологічних поглядів Г. Зіммеля. Висвітлено проблеми співвідношення магії та релігії у Дж. Леуба. Охарактеризовано феномен гри в молодіжних субкультурах. Розкрито особливості становлення драми абсурду в літературі. Досліджено постструктуралістські та деконструктивістські тенденції в сучасній філософії історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353154/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Життя у вимірах Абсолюту як проблема філософії та культури російського Срібного віку : матеріали Міжнар. наук. конф., 6 - 8 трав. 2010 р., Дрогобич / ред.: В. С. Возняк. - Дрогобич, 2010. - 557 c. - (Зб. наук. пр. Дрогоб. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка; Вип. 16). - укp. - рус.

Проаналізовано проблеми філософії та культури російського срібного віку (СВ), розкрито особливості концепту "абсолют" у контексті російської філософії та культури СВ в онтологічних, антропологічних, екзистенціальних, релігійно-метафізичних та філософсько-культурологічних аспектах. Викладено онтологічні критерії сенсу нового етапу мистецтва у концепціях постмодернізму і В. Соловйова. Визначено абсолютність і особистості у персоналістичній філософії М. Бердяєва. Розглянуто питання про іконічність образу у творчій спадщині М. Тарабукіна - видатного мистецтвознавця та філософа першої половини ХХ ст. Розкрито перспективу вічності та амбівалентності філософсько-поетичних епох у збірці "Срібне і чорне" польського поета Я. Лєхоня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)5/6 я431(0) + Ю212.0 я431(0) + Ш5(4РОС)53-3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Возняк В. С. 
Співвідношення розсудку і розуму: філософсько-педагогічний контекст : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. С. Возняк; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2010. - 32 c. - укp.

Досліджено співвідношення категорій "розсудок" і "розум" у суто філософському й у філософсько-педагогічному контекстах, що дозволяє розглядати їх як необхідний дослідницький інструмент у сфері соціально-філософського пізнання. Розглянуто виявлення характеристик розсудку та розуму у мисленні, у взаєминах з продуктивною уявою, щодо проблеми істини, у соціальному контексті, у світі повсякденності. Розкрито проблеми сутності педагогічного мислення, природи виховання як такого, роль душевного та духовного у виховному процесі, місця ціннісної свідомості, вербалізму та дидактизму у педагогіці, способів організації педагогічного простору, цілісності освітнього процесу. Розроблено філософсько-педагогічну концепцію співвідношення розсудку та розуму, яка розкриває основи загострення суперечностей освіти на рівні педагогічного мислення та в межах педагогічних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю252:Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Возняк В. С. 
Основа розумності людського мислення / В. С. Возняк // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 24. - С. 3-8. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто природу мислення в межах класичної філософської парадигми (Спіноза, Гегель, Маркс) із залученням і переосмисленням ідей Е. В. Ільєнкова та В. О. Босенка. Обгрунтовано ідею, що розумність людського мислення зумовлена його категоріальністю, яка забезпечує кореляцію міри людського з мірами та смислами універсального буття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Возняк В. С. 
Ціло-відповідність та ціле-відповідність: філософсько-педагогічний рівень розпізнання / В. С. Возняк // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 15. - С. 103-107. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено логіку доцільності (ціле-відповідності) та ціло-відповідності. Аргументовано тезу, що домінування в освітньому процесі логіки зовнішньої доцільності перекручує і спотворює його природу й призводить до вкрай негативних наслідків. Переорієнтація педагогічного мислення на логіку ціло-відповідності сприятиме адекватному розв'язанню гострих суперечностей навчання та виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч30 в2:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гуманізм. Людина. Пам'ять : матеріали 24-х Міжнар. людинознав. філос. читань (постійнодіючий філос. семінар), 12 - 13 жовт. 2012 р., Дрогобич / ред.: В. С. Возняк, О. А. Ткаченко, В. В. Лімонченко; МОНМС України, Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. - Дрогобич, 2012. - 264 c. - укp. - рус.

Розкрито когнітивно-екзистенціальний аспект феномену пам'яті. Розглянуто проблематику пам'яті у контексті феномену ідолопоклоніння. Визначено роль і значення пам'яті в експлікації неявного знання. Описано категорію темпоральності у сучасній науковій картині світу. Проаналізовано консолідуючі можливості пам'яті. Увагу приділено сутнісним проблемам душі у трансформаційному суспільстві. Розкрито сутність і принципи сучасного гуманізму, сучасний контекст вчення Аврелія Августина про душу. Розглянуто філософські засади модернізації змісту вищої освіти України. Охарактеризовано екологічну освіту та духовність українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Слово як осереддя буття : зб. на пошану проф. Тетяни Іванівни Біленко / ред.: В. С. Возняк, В. В. Лімонченко, О. А. Ткаченко; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. - Дрогобич : Видавн. від. ДДПУ ім. Івана Франка, 2015. - 312 c. - укp. - рус.

Розглянуто семіотичну стратегію тексту у всесвіті необмеженого семіозису. Розкрито особливості інтерпретації мови у гуманітарному дискурсі ХХ - ХХІ ст. Досліджено універсальні закономірності виникнення і розвитку філософії і теоретичного мислення. Висвітлено проблему синестезії в українській філософській ліриці. Проаналізовано ідеї постмодернізму в українській літературі на прикладі творчості Ю. Андруховича.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наука про культуру: культурологія, kulturoznawstwo, культуроведение, Cultural Studies, culturology : колект. монографія / Г. О. Афендик, Є. В. Більченко, О. В. Бондарєв, О. Г. Васильєв, В. С. Возняк; ред.: О. О. Кирилова. - Київ : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2015. - 338 c. - укp. - рус.

Розглянуто проблеми фундаментальної культурології у різних цивілізаційних і регіональних академічних традиціях. Висвітлено такі ключові напрямки досліджень сучасної культурології, як культурологія освіти, культурологія релігії, культурні студії візуальності, студії пам'яті, гендерні студії, культурологія міста. Увагу приділено теоретичній спадщині П. М. Біциллі. Розкрито основні напрямки культурологічних досліджень феномену православної монастирської культури. Розглянуто лінгвокультурологічну гіпотезу походження назви міста Чернігів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Актуальні проблеми філософії освіти: загальнофілософські, психолого-педагогічні та організаційні виміри : зб. матеріалів Міжнар. наук.-практ. конф. до 70-річчя від дня народження проф. В. Г. Скотного / ред.: О. А. Ткаченко, І. М. Невмержицька, В. С. Возняк, В. А. Бодак; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка, НАН України, Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка, Жешув. ун-т (Респ. Польща), Полон. акад., Вища держ. проф. шк. ім. Вітелона. - Дрогобич : Ред.-вид. від. ДДПУ ім. І. Франка, 2018. - 292 c. - укp. - рус.

Висвітлено сучасні дослідження актуальних проблем філософії освіти. Акцентовано увагу на нерозривному зв’язку філософії, педагогіки і психології у розумінні глибинних смислів — духовно-душевних вимірів — освітньо-педагогічного простору. Обговорено трансформації освіти в сучасній Україні. Розглянуто актуальні проблеми філософії освіти у спадщині В. Скотного. Подано аналіз варіантів про справжній суб’єкт освітньої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:Ю0 я431(0) + Ю252:Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Философское самоопределение Густава Шпета / Г. Е. Аляев, В. С. Возняк, М. Денн, А. В. Лаврухин, В. В. Лимонченко, Л. А. Облова, В. Б. Окороков, И. В. Павленко, В. Л. Петрушенко, А. А. Пучков, А. И. Резниченко, Т. Г. Румянцева, М. Ю. Савельева, М. Е. Соболева, Т. Д. Суходуб, А. А. Шиян; ред.: М. Ю. Савельева, Т. Д. Суходуб, Г. Е. Аляев; НАН Украины, О-во рус. философии при Укр. филос. фонде. - Киев : Изд. дом Д. Бураго, 2019. - 419, [4] c. - (Киевомышление; [кн. 4]). - Библиогр.: с. 391-417 - рус.

Рассмотрено творчество Г. Г. Шпета (1879 - 1937). Приведены результаты анализа феноменолого-герменевтической, историко-философской и эстетико-искусствоведческой сфер профессиональных интересов мыслителя. Отмечено, что в центре внимания авторов - амбивалентный характер самоопределения Г. Г. Шпета как философствующего субъекта и поиски методологического основания объединения философии, науки и искусства в единое когнитивное пространство. Представлены не публиковавшиеся ранее архивные документы, раскрывающие подробности киевского периода жизни философа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Возняк В. 
Конус прийому і жорсткість геомагнітного обрізання частинок галактичних космічних променів у рамках різних моделей Міжнародного геомагнітного аналітичного поля на епохи 1965 - 2015 над аеропортом Демблін, Польща / В. Возняк, К. Іскра, М. Сілюшик, Р. Модзелевська, П. Волінський, Т. Середин, Т. Зенкевич // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 1. - С. 85-96. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В387 е(4ПОЛ)л

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Діалог культур та культура діалогу у добу глобалізації : [колект. монографія] / С. В. Вільчинська, В. С. Возняк, В. В. Лімонченко, З. О. Пасько, М. Ю. Савельєва, Н. Г. Середюк, Т. Д. Суходуб, О. О. Шморгун; ред.: М. Ю. Савельєва, Т. Д. Суходуб; Національна академія наук України. - Київ : Четверта хвиля, 2023. - 309, [5] c. - (Серія "Totallogy-XXI"Totallogy-XXI). - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано трансформації сутності культури у добу глобалізації, окремих змістовних структур культури, зміни характеру діалогу вітчизняної та загальносвітової культур та проблеми закономірностей формування культури діалогу у XXI столітті. Репрезентовано теоретичні та персоналістичні аспекти діалогу. Охарактеризовано культуру діалогічного мислення та світовідношення на основі аналізу проблеми у контексті історії філософії і сучасності. Досліджено екзистенційно-психоаналітичний вимір діалогу культур. Висвітлено діалог як спільне переживання образного контексту. Розглянуто світоглядно-дослідницьку парадигму ціннісно-нормативних засад діалогу культур в умовах глобалізації. Увагу приділено негативному характеру глобальної свідомості та антидіалоговість глобалістичного мислення. Досліджено можливості та контроверсії метафізичних і релігійних обріїв культури як чинників міжкультурної взаємодії. Увагу приділено ментальним засадам української філософсько-поетичної традиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.16 + Ч111.1 + Ю6*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Возняк В. 
Асимптотичні напрямки зближення та обрізання магнітної жорсткості частинок космічних променів для аеропортів на різних широтах і довготах / В. Возняк, К. Іскра, М. Сілюшик // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2022. - 38, № 6. - С. 25-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розрахунок асимптотичних напрямків наближення частинок космічних променів є важливим інструментом для визначення межі жорсткості для даного географічного місця. Наведено результати розрахунків асимптотичної широти та асимптотичної довготи та межі магнітної жорсткості для семи аеропортів (Апатити, Оулу, Варшава, Лае, Буенос-Айрес, Веллінгтон та Мак-Мердо), розташованих на різних широтах та довготах на основі чисельного інтегрування рівняння руху заряджених частинок космічного випромінювання у магнітному полі Землі. За початкову відстань від центра Землі приймали відстань 20 км над поверхнею. Приблизно на такій висоті більшість космічних променів зазнає ядерних зіткнень. Розрахунки зроблено для моделі Міжнародного геомагнітного еталонного поля (IGRF) на 2015 р.



Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського