Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Волошин-Гапонов І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Волошин-Гапонов І. К. 
Клініко-патогенетичні особливості ураження центральної нервової системи у хворих на гепатоцеребральну дистрофію : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / І. К. Волошин-Гапонов; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2016. - 36, [1] c. - Бібліогр.: с. 29-33 - укp.

Викладено результати комплексного обстеження найбільшої вибірки в Україні хворих (102) з рідкісним спадковим захворюванням - гепатоцеребральна дистрофія (ГЦД). Представлено теоретичне обгрунтування та нове рішення актуальної наукової проблеми про особливості і взаємозв'язки ураження головного мозку та печінки, а також розкриття ролі гемодинамічних і нейротоксичних факторів у патогенезі церебральних порушень у хворих на ГЦД. Показано, що в Україні ГЦД переважно (70 %) обумовлена мутацією Hisl069GIn у гені АТР7В. Для хворих на ГЦД характерна поліморфна неврологічна та психічна симптоматика. Показано, що в патогенезі нейродегенеративного процесу у хворих на ГЦД, крім порушення метаболізму міді, важливу роль відіграють гемодинамічний, а також ендо- й екзонейротоксичні фактори. На неврологічній стадії захворювання відбувається підвищений викид медіатора збудження глютамата та зниження рівня гальмівного медіатора ГАМК, а також достовірне підвищення тау-протеїну в сироватці крові. Вперше відзначено, що у хворих на ГЦД нейродегенеративні процеси спостерігаються в основному в органах-мішенях, де концентрується велика кількість вільної токсичної міді та, особливо, в печінці і структурах головного мозку. В інших тканинах організму деяке підвищення концентрації міді з урахуванням гормезисного ефекту може, навпаки, стимулювати процеси росту та проліферації клітин і тим самим прискорювати обмін їх популяції. За допомогою клініко-лабораторних, нейровізуалізаційних (КТ, МРТ), УЗД досліджень показано, що у всіх хворих на ГЦД у неврологічній фазі захворювання є структурні та функціональні порушення печінки, а у 60 % хворих - і нирок. Однак, патологічні процеси в печінці та нирках у цей період захворювання частіше протікають із мінімальним ступенем активності та малосимптомні. На підставі одержаних даних розроблено нові підходи та методи ранньої діагностики, лікування та профілактики неврологічних порушень при цьому захворюванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.8 + Р627-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430019 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського