Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Воляк Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Воляк Ю. М. 
Поширеність, етіологія і вплив зубощелепних аномалій на формування лицевого черепа / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 2. - С. 13-16. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити у дітей і підлітків аномалії зубощелепної системи, які займають одне з перших місць серед захворювань щелепно-лицьової ділянки. У разі супутніх захворювань інших систем організму, зокрема - ЛОР-пагології, порушення зубощелепної системи виявляються від 60 до 90 % випадків. Серед обстежених аномалії форми зубних рядів у трансверзальній площині звуження зубних рядів у постійному прикусі на нижній щелепі зустрічаються в 37,8 %, а на верхній щелепі - в 57 % випадків. Одним з найважливіших етіологічних факторів розвитку звуження зубних рядів є порушення функції дихання і, як наслідок, виникнення ротового дихання. До цього призводять захворювання ЛОР-органів: викривлення носової перегородки, гіпертрофія носових раковин, глоткових і піднебінних мигдалин, аденоїдні розростання. Для розв'язання поставленої мети і завдань роботи проведено клінічні, антропометричні і лабораторні дослідження. Діагностику зубощелепних аномалій (ЗЩА) та деформацій проведено на основі клінічного обстеження хворих. Під час внутрішньоротового огляду визначали стан твердих тканин зубів і пародонту, положення зубів у зубних рядах, форму та розміри зубних рядів та їх співвідношення. У пацієнтів з наявністю патології ЛОР-органів і відсутністю звуження верхньої щелепи порушення носового дихання виявлено у 45,8 % осіб. У пацієнтів зі звуженням верхньої шелепи і відсутністю патології ЛОР-органів порушення носового дихання відзначено у 35 %. У пацієнтів зі звуженням верхньої щелепи та наявністю патології ЛОР-органів порушення носового дихання було відзначено у 71,4 %. Порушення носового дихання відзначається у пацієнтів як із звуженням верхньої щелепи, так і без нього, з патологією ЛОР-органів і без неї. Висновки: поширеність ЗЩА, в тому числі звуження верхньої щелепи, залишається високою серед дітей. Етіопатогенетичні механізми розвитку звуження зубних рядів є дуже різноманітними і часом суперечливими, проте відомостей про взаємозв'язок звужених зубних рядів і порожнини носа, що детермінують зміни лицевого черепа, недостатньо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0 + Р733.685.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Воляк Ю. М. 
Частота і види зубощелепних аномалій у дітей з деформаціями перегородки носа / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 1. - С. 20-23. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Аномалії зубощелепної системи у дітей та підлітків займають одне з перших місць серед захворювань щелепно-лицевої ділянки. За супутніх захворювань інших систем організму, зокрема і ЛОР-пагології, порушення зубощелепної системи виявляються у 60 - 90 % випадків. Одним з найважливіших етіологічних факторів розвитку звуження зубних рядів є порушення функції дихання і, як наслідок, виникнення ротового дихання. Утруднення носового дихання або "назальна обструкція" є провідним синдромом в ринології. Хронічне утруднення носового дихання, будучи проявом різних захворювань, може викликати в організмі подібні зміни незалежно від своєї причини. До частих хронічних обструктивних патологій носа і глотки відносяться викривлення перегородки носа, хронічні синусити, хронічні риніти, аденоїди, гіпертрофія піднебінних мигдаликів та інші. Частою причиною зубощелепних деформацій є патології, що мають вплив на розвиток носолобних відростків верхньої щелепи, передньої частини виличних дуг і ділянок верхніх носових ходів. До них відносять алергічну реакцію носоглотки, аденоїдів, гіпертрофію піднебінних мигдалин, атрезію хоан, гіпертрофічний риніт та ін.; існує кореляція між ротовим диханням й аномаліями щелеп. Із 70 хворих у 8-ми дітей (11,4 % випадків) зареєстровано "чисте викривлення перегородки", тобто без інших "обструктивних" патологій носа і глотки, у інших 62 (88,6 %) випадках з викривленням перегородки носа спостерігалася поєднана патологія, що призводить до обструкції носа та глотки. Так, деформація перегородки носа частіше поєднувалася з хронічними гнійними риносинуситами у 53-х дітей (76 %), гіпертрофією піднебінних мигдаликів у 5-ти дітей (7,1 %), аденоїдні вегетації у 8-ми дітей (11,3 %) і гіпертрофічним ринітом у 4-х дітей (5,7 %). Серед хронічних риносинуситів превалювали хронічні гнійні гаймороетмоідіти. У разі інших обструктивних патологій одночасно зроблено відповідні оперативні втручання. Таким чином, питання про вплив викривлення перегородки носа на розвиток дитячого організму в цілому і зубощелепної системи, зокрема, до цих пір є маловивченим. До теперішнього часу немає єдиної думки про характер впливу викривлення перегородки носа на ріст і розвиток зубощелепної системи і часу появи зубощелепних аномалій. Залишаються невивченими частота, вади і патогенез зубощелепних аномалій у дітей з викривленням перегородки носа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0 + Р733.685.264.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Воляк Ю. М. 
Удосконалення методів ортодонтичного лікування дітей з патологією щелепної системи на тлі порушення носового дихання : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ю. М. Воляк; Державний вищий навчальний заклад "Івано-Франківський національний медичний університет" . - Івано-Франківськ, 2019. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050 + Р733.668.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Воляк Ю. М. 
Особливості асоціації патології ЛОР-органів з зубощелепними аномаліями і деформацій у пацієнтів дитячого віку / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Вісн. стоматології. - 2022. - 44, № 2. - С. 72-77. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0 + Р733.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського