Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Воровський О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Воровський О. О. 
Особливості лікування пахвинної грижі у хворих похилого та старечого віку / О. О. Воровський, Ф. Ф. Верещагін, Я. В. Карий, О. С. Чайковський // Клініч. хірургія. - 2003. - № 11. - С. 11-12. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ничитайло М. Ю. 
Спосіб трансілюмінаційної верифікації позапечінкових жовчних проток та судин під час виконання лапароскопічної та відкритої холецистектомії / М. Ю. Ничитайло, О. О. Воровський, Я. В. Карий // Клініч. хірургія. - 2005. - № 10. - С. 13-15. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 214-ти пацієнтів, оперованих з приводу жовчнокам'яної хвороби. У 106-ти з них (основна група) застосовано трансілюмінаційну верифікацію позапечінкових жовчних проток (ПЖП) та судин, у 108-ми (контрольна група) - використовували загальноприйняті методи. Встановлено доцільність застосування трансілюмінаційної верифікації ПЖП та судин під час виконання як лапароскопічної, так і відкритої холецистектомії. Застосування цього способу дозволило достовірно зменшити частоту інтраопераційних ускладнень.


Ключ. слова: лапароскопічна холецистектомія, відкрита холецистектомія, трансілюмінаційна діагностика, зонд-трансілюмінатор
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ничитайло М. Ю. 
Інтраопераційна верифікація жовчних проток методом трансілюмінації як спосіб попередження їх ятрогенного пошкодження та діагностики холедохолітіазу / М. Ю. Ничитайло, М. І. Покидько, О. О. Воровський, Я. В. Карий // Клініч. хірургія. - 2006. - № 10. - С. 23-25. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено доцільність застосування інтраопераційної трансілюмінації під час оперативних втручань на органах гепатодуоденальної зони на підставі аналізу результатів лікування 35-ти хворих. Застосування методу дозволило діагностувати холедохолітіаз у 16-ти пацієнтів, верифікувати трубчасто-порожнинні структури гепатодуоденальної зв'язки та запобігти їх ятрогенному пошкодженню за інфільтративно-спайкових змін - у 19-ти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Карий Я. В. 
Профілактика ятрогенного пошкодження позапечінкових жовчних проток і судин та діагностика холедохолітіазу при відкритій і лапароскопічній холецистектомії / Я. В. Карий, М. Ю. Ничитайло, В. О. Шапринський, О. О. Воровський, О. Л. Сергійчук // Клініч. хірургія. - 2007. - № 2-3. - С. 71-72. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.52 + Р457.445.52-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Ничитайло М.Ю.  
Спосіб трансілюмінаційної верифікації позапечінкових жовчних проток при оперативному втручанні на органах гепатодуоденальної зони / М.Ю. Ничитайло, М. І. Покидько, О. О. Воровський, Я. В. Карий // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 47-48. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Дегтярьова Л. В. 
Структурні основи грижоносійства у хворих похилого віку / Л. В. Дегтярьова, Т. П. Сегеда, О. О. Воровський // Патологія. - 2005. - 2, № 1. - С. 66-70. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Работа содержит приоритетные данные о структурной патологии поперечнополосатой мышечной ткани, которая обусловливает снижение ее прочности, что составляет основу грыженосительства, прогрессирующего с возрастом пациентов.


Ключ. слова: грижоносійство, поперечносмугаста м'язова тканина, міофібрили, вікова інволюція
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Воровський О. О. 
Перший досвід застосування трансабдомінальної преперитонеальної ендовідеогерніопластики в умовах обласного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни / О. О. Воровський // Клініч. хірургія. - 2008. - № 4/5. - С. 9. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.443 + Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Ничитайло М. Ю. 
Профілактика ятрогенного пошкодження позапечінкових жовчних проток і судин та діагностика холедохолітіазу під час виконання відкритої та лапароскопічної холецистектомії / М. Ю. Ничитайло, В. О. Шапринський, О. О. Воровський, Я. В. Карий, Ю. В. Бабійчук, Ю. А. Капітанчук, О. Л. Сергійчук // Клініч. хірургія. - 2008. - № 2. - С. 18-21. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 334 пацієнтів, оперованих з приводу жовчнокам'яної хвороби. У 164 з них застосовано інтраопераційну трансілюмінацію (IT), у 170 - загальноприйняті методи відділення складових гепатодуоденальної зв'язки. Встановлено доцільність застосування IT для верифікації позапечінкових жовчних проток (ПЖП) і судин, а також діагностики холедохолітіазу під час виконання як лапароскопічної (ЛХЕ), так і відкритої холецистектомії. Застосування IT та запропонованого способу ЛХЕ дозволило достовірно зменшити частоту ятрогенного пошкодження ПЖП та судин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.52-86 + Р457.465.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Воровський О. О. 
Мікрохоледохолітіаз внутрішньопечінкових та позапечінкових жовчних проток у хворих похилого та старечого віку / О. О. Воровський, В. О. Шапринський // Клініч. хірургія. - 2009. - № 7/8. - С. 15-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 44 хворих похилого і старечого віку, у яких виявлений мікрохоледохолітіаз (МХЛ) внутрішньо- і позапечінкових жовчних проток. У 32 (72,7 %) хворих МХЛ діагностовано після лапароскопічної холецистектомії з приводу калькульозного холециститу, у 8 (18,2 %) - під час підготовки до операції з приводу хронічного калькульозного холециститу, у 4 (9,1 %) - після формування холедоходуоденоанастомозу з приводу холедохолітіазу (ХЛ) спільної жовчної протоки (СЖП). У 38 (86,4 %) хворих мікроконкременти з СЖП видалені за допомогою балонної папілодилатації з подальшою санацією позапечінкових жовчних проток під контролем холедохоскопії. За внутрішньопечінкового МХЛ локалізація конкрементів не змінювалась. Отже, МХЛ у хворих похилого і старечого віку виникає внаслідок післяопераційної дискінезії як внутрішньо-, так і позапечінкових жовчних проток за гіпотонічним типом, який за відсутності належного лікування трансформується у ХЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Воровський О. О. 
Результати хірургічного лікування холедохолітіазу у хворих похилого та старечого віку / О. О. Воровський, О. І. Бондарчук // Клініч. хірургія. - 2009. - № 7/8. - С. 12-14. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 72 хворих віком від 33 до 84 років, у яких діагностований холедохолітіаз (ХЛ). Залежно від віку хворі розподілені на дві групи. У 1-й групі хворих віком від 33 до 59 років хірургічне лікування включало першим етапом - ендоскопічну папілосфінктеротомію (ЕПСТ), другим - лапароскопічну холецистектомію (ЛХЕ) з приводу хронічного калькульозного холециститу. У 5 хворих ЛХЕ поєднували з лапароскопічною холедохолітотомією (ЛХЛТ), у 4 - здійснено відкриту холедохолітотомію (ВХЛТ), у 3 - сформований холедоходуоденоанастомоз (ХДА). В одного хворого виникло ускладнення після ЕПСТ - гострий реактивний панкреатит. До 2-ї групи включені 46 хворих віком від 60 до 84 років. Хірургічне лікування також включало ЕПСТ, ЛХЕ, у деяких з них - в поєднанні з ЛХЛТ, ВХЛТ, формування ХДА. У 2 хворих виникло ускладнення після ЕПСТ (кровотеча з великого сосочка дванадцятипалої кишки). Отже, при виборі методу хірургічного лікування ХЛ у хворих похилого та старечого віку можливе застосування всіх зазначених методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.50-92

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Воровський О. О. 
Діагностика і хірургічне лікування гігантських виразок шлунка та дванадцятипалої кишки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. О. Воровський; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено структуру та частоту ускладнень гігантських гастродуоденальних виразок та їх вплив на клінічний перебіг хвороби. Встановлено пряму залежність між поширеністю деструктивних процесів у стінці шлунка або у дванадцятипалій кишці та порушеннями імунітету. Вивчено патоморфологічну структуру гігантських гастродуоденальних виразок і встановлено їх розбіжність з патоморфологією виразкової хвороби. Розроблено способи хірургічного лікування гігантських виразок за умов їх локалізацій у кардіальному відділі шлунка та в антропілородуоденальному відділі травного тракту. Поліпшено методику пластики кукси дванадцятипалої кишки у разі втягнення у пенетраційний процес елементів гепатодуоденальної зв'язки та підшлункової залози. Удосконалено критерії вибору тактики та методів і строків проведення оперативного втручання залежно від структури та локалізації ускладнень гігантських гастродуоденальних виразок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Воровський О. О. 
Особливості хірургічного лікування дефектів попереково-бічної ділянки черевної стінки у хворих похилого й старечого віку / О. О. Воровський // Клініч. хірургія. - 2012. - № 12. - С. 48-50. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 44 хворих з дефектами попереково-бічної ділянки черевної стінки віком від 60 до 78 років. Причинами утворення дефектів у 32 (72,7 %) хворих була грижа після оперативних втручань на органах сечової системи з використанням люмботомних доступів; у 4 (9,1 %) - грижа, у 2 (4,5 %) - евентрація після застосування троакарів під час лапароскопічних операцій; у 2 (4,5 %) - грижа, у 2 (4,5 %) - евентрація, у 2 (4,5 %) - евісцерація через отвори після видалення дренажів з черевної порожнини. Для попередження їх утворення запропоновано спосіб дренування черевної порожнини після лапароскопічних операцій (патент України на корисну модель 51170 від 12.07.10). Аутопластика з використанням власних тканин виправдана за розмірів дефекту W1. За наявності більших дефектів показана алопластика за допомогою методу sub lay в запропонованому оригінальному способі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463-5 + Р457.443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Воровський О. О. 
Актуальні питання оперативного лікування гриж пахвинно-стегнової ділянки у хворих похилого та старечого віку : (огляд) / О. О. Воровський // Хірургія України. - 2012. - № 4. - С. 100-107. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Висвітлено історичні та сучасні практичні аспекти лікування гриж пахвинно-стегнової локалізації. Залишаються дискусійними питання про необхідність застосування безнатяжних методів герніопластики та місце кожної з них у хірургії гриж. Досі немає оптимальної класифікації пахвинних гриж, без якої неможливо індивідуалізувати та уніфікувати хірургічну тактику. Натяжні методи є основними у ході оперативного лікування стегнової грижі, результати застосування безнатяжного методу plug вітчизняними хірургами через невелику кількість публікацій вказати неможливо. Немає тактичної доктрини при виборі методу лікування, а думки різних авторів про переваги та недоліки сучасних методів хірургічного усунення пахвинних і стегнових гриж суперечливі, що свідчить про відсутність розробленої методики у лікуванні цього захворювання, яка відповідала б усім вимогам сьогоднішнього дня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Воровський О. О. 
Внутрішньочеревна гіпертензія як наслідок пластики дефектів черевної стінки, способи її визначення та профілактики / О. О. Воровський // Клініч. хірургія. - 2013. - № 9. - С. 36-38. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано результати застосування різних способів дослідження внутрішньочеревної гіпертензії (ВЧГ) у 186 хворих з післяопераційними дефектами черевної стінки (ПДЧС), що утворилися внаслідок виконання втручання з приводу післяопераційної великої та гігантської грижі, рецидивної грижі черевної стінки зі спайковим процесом, евентрації та евісцерації з вираженою контрактурою м'язів черевної стінки. У 134 (27,1 %) хворих визначено внутрішньочеревний тиск (ВЧТ) через сечовий міхур, у 46 (8,9 %) - проведено дослідження за допомогою назогастрального зонда. У 8 (1,6 %) хворих за наявності дефекту черевної стінки у поєднанні зі спайковою хворобою після операції ВЧТ вимірено з застосуванням прямого методу через дренажі. У 44 (8,9 %) хворих ВЧТ під час оперативного закриття ПДЧС визначено за допомогою апарата Stryker Intra-Compartmental Pressure Monitor. Дані цього дослідження найбільш інформативні. Для уникнення ВЧГ після операції потрібне прогнозування підвищення ВЧГ, який на етапі пробного зближення країв грижових воріт не повинен перевищувати II ступеня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Воровський О. О. 
Превентивна абдомінопластика з використанням поліпропіленового протеза під час первинної лапаротомії у хворих похилого й старечого віку як спосіб профілактики післяопераційних дефектів черевної стінки / О. О. Воровський // Клініч. хірургія. - 2013. - № 11. - С. 34-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано результати превентивної абдомінопластики з використанням поліпропіленового протеза під час первинної лапаротомії у 66 хворих віком старше 62 років. За даними об'єктивного та ультразвукового дослідження, у хворих підтверджено критичні параметри, що свідчать про анатомо-функціональну недостатність черевної стінки. Оперативні втручання завершено пластикою лапаротомної рани з застосуванням поліпропіленового протеза, який розташували on lay - у 4 (6,1 %) хворих, sub lay - у 62 (93,9 %). Найкращі результати спостережено у разі протезування черевної стінки за методом sub lay з усуненням діастазу прямих м'язів живота шляхом накладання "вісімкоподібних" швів проленовою ниткою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Воровський О. О. 
Стегнова грижа у хворих похилого і старечого віку, особливості хірургічної тактики / О. О. Воровський // Клініч. хірургія. - 2014. - № 1. - С. 16-19. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 74 хворих похилого та старечого віку (ХПСВ) з приводу стегнової грижі (СГ), у 39 (52,7 %) з них відзначене защемлення кишки. Найбільш ефективними виявилися способи оперативної техніки, які передбачають застосування поліпропіленових імплантатів для зміцнення стегнового кільця під час грижопластики у ХПСВ. Перспективним напрямком у хірургічному лікуванні СГ є застосування трансабдомінальної преперитонеальної ендовідеогерніопластики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Воровський О. О. 
Результати хірургічного лікування пахвинної грижі у хворих різного віку / О. О. Воровський // Клініч. хірургія. - 2014. - № 3. - С. 25-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 1220 хворих з приводу пахвинної грижі. Віком старше 60 років було 810 пацієнтів (основна група), від 40 до 59 років - 410 (група порівняння). Встановлено, що у пацієнтів старше 60 років внаслідок вікових атрофічно-дистрофічних змін м'язів пахвинного каналу (ПК) частота рецидиву захворювання більша, ніж у пацієнтів молодшого віку. Тому під час грижопластики ПК слід віддавати перевагу алопластичним методам з використанням мініінвазивних та ендоскопічних технологій. Частота інтраопераційних і ранніх післяопераційних ускладнень у хворих обох груп без достовірної різниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Воровський О. О. 
Вибір способу анестезії при лапароскопічних операціях у хворих з дефектами черевної стінки / О. О. Воровський // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 1. - С. 26-33. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Лапароскопічна хірургія має свої переваги у порівнянні з традиційними хірургічного лікування, але цей метод створює ряд проблем, пов'язаних із здійсненням анестезії та вимагають особливого підходу до вибору методу знеболення. Мета роботи - визначити найбільш ефективні способи знеболення під час лапароскопічних операцій у хворих з дефектами черевної стінки (ДЧС). Проаналізовано результати різних видів анестезії під час виконання лапароскопічного хірургічного лікування 208-ми хворих з ДЧС, а саме: 146-ти (70,2 %) пацієнтам застосовували загальний внутрішньовенний наркоз зі штучної вентиляції легень, з яких у 64-х (30,8 %) випадків з севофлюрановим випарником; 42-м (20,2%) - тотальну внутрішньовенну анестезію зі штучної вентиляції легень у поєднанні з епідуральною анестезією; 12-ьом (5,8 %) - спинальну анестезію; 4-ьом (1,9 %) - поєднання спінальної анестезії з епідуральної анестезією і 4-ьом (1,9 %) - епідуральну анестезію. Положення Тренделенбурга перестали застосовували особам старше 50-ти років, які страждали легенево-серцевою недостатністю та у разі, якщо тривалість оперативного втручання була більше 40 хв. Під час проведення карбіоперитонеума встановлено, що для уникнення гемодинамічних розладів необхідно застосовувати внутрішньочеревний тиск в межах 7 - 12 мм.рт.ст. Застосування штучної вентиляції легень із севофлюрановим випаровувачем надавало змогу запобігти гемодинамічним розладам і забезпечити адекватний газообмін. Після впровадження мікрокатетерної техніки дія спінальної анестезії була подовжена анальгезуюча дія. Епідуральна блокада сама по собі, чи в поєднанні з загальною внутрішновенною чи зі спінальною анестезіями надала змогу значно обмежити застосування опоїдних наркотичних препаратів. Висновки: встановлено, що найбільш безпечний ефект спостерігали під час проведення епідуральної анестезії. Проте у разі застосування загального внутрішньовенного наркозу зі штучною вентиляцією легень із севофлюрановим випаровувачем теж вдалось зменшити кількість застосування опоїдних препаратів. Дані дослідження показали, що із врахуванням супутньої патології позитивним було застосування поєднання даних видів знеболення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Воровський О. О. 
Небезпечні ситуації при виконанні лапароскопічної герніопластики / О. О. Воровський // Шпит. хірургія. - 2013. - № 1. - С. 78-80. - укp.

Проаналізовано причини інтраопераційних ускладнень у 234-х хворих, яким було виконано лапароскопічну герніопластику з приводу гриж різної локалізації, які мали місце у 7-ми випадках на початку освоєння методики. Основними причинами їх виникнення є порушення правил введення інструментів та основних вимог підготовки пацієнтів до лапароскопічних операцій, за дотримання яких можна їх уникнути.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.443-99 + Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Воровський О. О. 
Абдомінальний сепсис як причина бактеріальної транслокації внаслідок розвитку внутрішньочеревної гіпертензії при хірургічному лікуванні великих дефектів черевної стінки / О. О. Воровський // Шпит. хірургія. - 2013. - № 2. - С. 86-87. - укp.

Проаналізовано результати абдомінопластики, яка була виконана 168-ми хворим із великими дефектами черевної стінки, за період із 2013 р. за умов хірургічного відділення обласного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни. Внутрішньочеревну гіпертензію в післяопераційному періоді спостерігали в 144-х (85,7 %) пацієнтів. Розвиток абдомінального сепсису відзначали у 8-ми пацієнтів із внутрішньочеревною гіпертензією ІІ та ІV ступенів; із них померли четверо хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.443-99 + Р457.465.014 + Р457.463

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського