Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Вороненко Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Дахно Ф. В. 
Особливості допоміжних репродуктивних технологій у жінок із тироїдною патологією / Ф. В. Дахно, О. Ю. Вороненко, Н. Ю. Вороненко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 98-101. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Исследование посвящено ретроспективному сравнительному анализу эффективности вспомогательных репродуктивных технологий (ВРТ) у бесплодных пациенток с тиреоидной дисфункцией и у женщин с бесплодием и неизмененной функцией щитовидной железы. На основании полученных результатов сделан вывод о том, что пациентки с тиреоидной патологией имеют шанс на беременность при использовании контролируемой суперовуляции в разных методиках ВРТ.


Ключ. слова: вспомогательные репродуктивные технологии, бесплодие, эндокринные факторы бесплодия, гипотиреоз, аутоиммунный тиреоидит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.11-37

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вороненко Н. Ю. 
Адипокіни резистин та ліпокалін-2 і їх роль у патогенезі синдрому полікістозних яєчників та метаболічного синдрому / Н. Ю. Вороненко // Мед. перспективи. - 2013. - 18, № 3. - С. 95-110. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Гормоны жировой ткани, в частности резистин и липокалин-2, играют важную роль в регуляции липидного и углеводного метаболизмов, воспалении и иммунных нарушениях, механизмах рождаемости и репродукции. Ожирение и избыточный вес существенно вовлечены в процессы снижения фертильности. Женщины с ожирением при метаболическом синдроме (МС) имеют аномальные профили адипоцитокинов плазмы. Изученена связь между женской гипоталамо-гипофизарно-яичниковой системой и энергетическим обменом. Базальные уровни резистина, липокалина-2, фолликулостимулирующего, лютеинизирующего гормонов, эстрадиола, общего и свободного тестостерона, дигидротестостерона, дигидроэпиандростерона-сульфата, андростендиона, кортизола, антимюллерового гормона, пролактина, инсулина, фоллистатина, гомоцистеина, интерлейкина-6 и секс-стероид связывающего глобулина определялись в сыворотке крови у 35 женщин репродуктивного возраста с МС, у 33 пациенток репродуктивного возраста с синдромом поликистозных яичников (СПКЯ) и у 54 здоровых женщин. Установлено, что, несмотря на нормальные величины гормонов липокалина-2 и резистина, даже у пациенток с ожирением, их концентрации существенно коррелируют с антропометрическими, гормональными и метаболическими параметрами. Определено статистически значимое стимулирующее влияние липокалина-2 и резистина на синтез овариальных женских стероидов и существенное угнетение ими синтеза яичниковых и надпочечниковых андрогенов в условиях нормального состояния соматического и репродуктивного здоровья. При МС и СПКЯ указанные взаимосвязи не устанавливаются. Полученные результаты позволяют выдвинуть предположение о существовании метаболических изменений чувствительности органов репродуктивной системы и надпочечников к влиянию липокалина-2 и резистина на фоне СПКЯ и МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вороненко Н. Ю. 
Стан цервікального епітелію у жінок з метаболічним синдромом / Н. Ю. Вороненко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 1. - С. 463-470. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Всесвітня організація охорони здоров'я об'явила епідемію ожиріння - 30 % населення Землі страждають від цієї хвороби. Мета роботи - дослідити частоту патології шийки матки у жінок репродуктивного віку з метаболічним синдромом (МС). Досліджено 47 жінок репродуктивного віку. Вміст імунореактивного інсуліну та рівень ліпідів визначали за допомогою стандартних методик. Стан епітелію шийки матки вивчали у фолікулярній фазі менструального циклу за допомогою кольпоскопічного обстеження за загальноприйнятим протоколом. Прицільна біопсія шийки матки виконувалась за наявності показань. Порівняння результатів кольпоскопічного обстеження у жінок з МС та здорових пацієнток не виявило статистично достовірних відмінностей у частоті та структурі кольпоскопічних станів. Ця закономірність може бути свідченням того, що у процесі формування патологічних змін епітелію шийки матки визначальний вплив має не стан гормонального гомеостазу, а наявність інфікування, особливо вірусом папіломи людини. Проте внаслідок високої тропності вірусу папіломи людини до епітелію з ознаками дисгормональних змін для пацієнток з МС актуальним є не тільки проведення цитоморфологічного скринінгу на атипію, але і виконання кольпоскопічного обстеження з використанням епітеліально-судинних проб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42 + Р415.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вороненко Н. Ю. 
Метаболічний синдром та дисфункція жирової тканини у жінок / Н. Ю. Вороненко // Здоровье женщины. - 2013. - № 5. - С. 65-71. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Досліджено нейроендокрину функцію жирової тканини за ожиріння на тлі метаболічного синдрому (МС). Згідно з сучасними уявленнями адипоцити продукують і секретують біологічно активні медіатори - адипоцитокіни (як специфічні тільки для жирової тканини, так і неспецифічні). Ці речовини вважаються важливими чинниками розвитку інсулінорезистентності, цукрового діабету II типу і кардіоваскулярних захворювань. А саме, за ожиріння визначається зниження рівня адипонектину та збільшення продукції ретинол-зв'язувального протеїну-4, інтерлейкіну-6 і фактора некрозу пухлин alpha (ФНП-alpha), що, своєю чергою, стимулює синтез ліпокаліну-2. Ліпокалін-2 спричинює підвищення концентрації адипонектину та зменшення рівня ФНП-alpha. Також за МС на тлі ожиріння виявляється збільшення рівня лептину внаслідок селективної лептинорезистентності, що стимулює центри апетиту в гіпоталамусі. Знижені рівні адипонектину та збільшені рівні ретинол-зв'язувального протеїну-4 асоціюються зі зменшенням оксидації вищих жирних кислот, збільшенням глюконеогенезу у печінці та інсулінорезистентністю. Однак не викликає сумнівів необхідність більш глибокого пояснення взаємодії зазначених адипоцитокінів в організмі людей, хворих на МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вороненко Н. Ю. 
Комп'ютерна томографія, ультразвукове сканування та біоімпедансометрія як методи дослідження абдомінальної жирової тканини у жінок з метаболічним синдромом / Н. Ю. Вороненко, І. М. Дикан, О. І. Мухомор // Здоровье женщины. - 2013. - № 7. - С. 128-135. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Вивчено топографо-анатомічні особливості абдомінальної жирової тканини у жінок репродуктивного віку з метаболічним синдромом (МС). Установлено, що точність вимірювання підшкірного абдомінального жиру (ПАЖ) за допомогою методів ультразвукового дослідження (УЗД) і комп'ютерної томографії (КТ) є нижчою у групі жінок з більш високим індексом маси тіла (ІМТ). Вимірювання інтраабдомінального жиру (ІАЖ) за допомогою методів УЗД і КТ майже не має відмінностей у точності залежно від показника ІМТ у жінок із МС. Результати визначення відсотку вісцеральної жирової тканини за допомогою методу біоелектричного імпедансу мають більш сильний кореляційний взаємозв'язок з результатами вимірювання ІАЖ за допомогою КТ-сканування, ніж метод ультразвукового сканування. Встановлено порогову величину площі ІАЖ у жінок репродуктивного віку з МС, що підвищує ризик розвитку гормонзалежних гіперпроліферативних процесів майже в 2 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вороненко Н. Ю. 
Порівняльна характеристика стану гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи у жінок з синдромом полікістозних яєчників та з метаболічним синдромом / Н. Ю. Вороненко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 531-539. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) є одним з найбільш поширених ендокринних захворювань, яке зустрічається серед жінок репродуктивного віку. Мета дослідження - з'ясувати особливості дисгормональних порушень функції репродуктивної системи у жінок з СПКЯ і метаболічним синдромом (МС) і провести порівняльну характеристику стану гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи у жінок з СПКЯ і МС. Проведено клінічне обстеження стану репродуктивного здоровя у 33 жінок репродуктивного віку з СПКЯ, 35 жінок з МС і 54 здорових пацієнток (група контроля). Вміст гормонів у плазмі крові обстежених жінок проводили на імуноферментному аналізаторі - фотометрі виробництва "Avareness Technology". Імуноферментне дослідження СПКЯ виконували з використанням 2-х специфічних антитіл. Проведені дослідження показали, що у жінок з СПКЯ спостерігається збільшення сироваткового рівня антимюлерового гормону як у порівнянні з жінками з МС, так у порівнянні зі здоровими пацієнтками, що опосередковано може надавати змогу використання значення цього показника як сурогатного маркера гіперандрогенії. У разі МС та у випадку СПКЯ спостерігається тенденція до збільшення сироваткових рівнів пролактину, а також стан відносної гіперестрогенії, що у пацієнток із зазначеними синдромами клінічно збільшує ризик розвитку гіперпроліферативних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52 + Р415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вороненко Н. Ю. 
Про-запальний статус та інсулінорезистентність в генезі метаболічного синдрому / Н. Ю. Вороненко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 3. - С. 331-339. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Згідно з сучасними уявленнями, інсулінорезистентність — це первинне селективне і специфічне порушення біологічної дії інсуліна, що супроводжується зниженням утилізації глюкози тканинами, переважно скелетними м'язами, та призводить до хронічної гіперінсулінемії. Мета роботи - визначення про-запального статусу та його залежність від рівня інсулінемії у жінок з метаболічним синдромом (МС) та СПКЯ. Проведено комплексне клінічне обстеження стану репродуктивного здоров'я у 33 жінок репродуктивного віку з СПКЯ, 35 жінок з МС і 54 здорових пацієнток, що склали групу контролю. Визначення вмісту інсуліну та інтерлейкіну-6 у плазмі крові обстежених жінок проводили на імуноферментному аналізаторі-фотометрі виробництва "Avareness Technology". Імуноферментне досідження ELISA виконувалось з використанням 2-х специфічних антитіл. Вимір оптичної щільності проведено на фотометрі MSR-1000 (Syntron, USA, 1995). Показано, що на тлі МС спострігається гіперінсулінемія, що патогенетично взаємопов'язує ожиріння, порушення карбогідратного метаболізму, артеріальну гіпертензію та дисліпідемію. З'ясовано, що як в генезі МС, так і СПКЯ механізми системного запалення відіграють менш значиму роль у порівнянні з гіперінсулінемією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.16 + Р415.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вороненко Н. Ю. 
Гормон жирової тканини адипонектин і його біологічна роль у здорових жінок і пацієнток репродуктивного віку із метаболічним синдромом / Н. Ю. Вороненко // Укр. мед. часоп.. - 2013. - № 4. - С. 142-145. - Бібліогр.: 144 назв. - укp.

Наведено результати визначення рівнів адипонектину у жінок із метаболічним синдромом (МС) та у здорових волонтерок. У жінок із МС виявлено статистично значуще зниження рівня адипонектину у порівнянні зі здоровими жінками. Суттєве зниження рівня адипонектину у пацієнток із МС зумовлене гіпертрофією вісцеральної жирової тканини, що фізикально проявляється у підвищенні значень показників індексу маси тіла й окружності талії. У здорових жінок репродуктивного віку спостерігається прямий взаємозв'язок між концентраціями адипонектину й інтерлейкіну-6, та обернений - між рівнями адипонектину та антимюллерового та лютеїнізувального гормонів у сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2 + Р251.262.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вороненко Н. Ю. 
Асоціація гіперандрогенії з сироватковими рівнями антимюлерового гормону у жінок з метаболічним синдромом і синдромом полікістозних яєчників / Н. Ю. Вороненко // Експерим. і клініч. медицина. - 2013. - № 2. - С. 136-147. - укp.

Розглянуто асоціації рівня антимюлерового гормону (АМГ) з різними гормональними та біохімічними характеристиками у жінок з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ), з метаболічним синдромом (MC) та у здорових. Визначено, що у здорових жінок на рівень АМГ впливають такі показники, як лютеїнізуючий гормон, адипонектин і резистин. За СПКЯ на рівень АМГ суттєво впливають рівні загального тестостерону та андро-стендіону. У разі MC на рівень АМГ суттєво впливають фолістатин, дигідроепіандростеронсульфат і лютеїнізуючий гормон. За допомогою аналізу ROC-кривої визначено пороговий рівень АМГ для діагностики гіперандрогенії, який становив 7,9 нг/мл (0,868 AUC=0,841, чутливість 73,4 %, специфічність 92,9 %).

Сравнивали ассоциации уровня антимюлерового гормона (АМГ) с различными гормональными и биохимическими характеристиками у женщин с синдромом поликистозных яичников (СПКЯ), с метаболическим синдромом (МС) и у здоровых. Определено, что у здоровых женщин на уровень АМГ влияют такие показатели как лютеинизирующий гормон, адипонектин и резистин. При СПКЯ на уровень АМГ существенно влияют уровни общего тестостерона и андростерона. При МС на уровень АМГ существенно влияют фолистатин, дигидроэпиандростерон-сульфат и лютеинизирующий гормон. С помощью анализа RОС-кривой определен пороговый уровень АМГ для диагностики гиперандрогении, который составил 7,9 нг/мл (0,868 АUС=0,841, чувствительность 73,4 %, специфичность 92,9 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вороненко Н. Ю. 
Соціально-психологічні особливості здоров'я жінок із метаболічним синдромом / Н. Ю. Вороненко // Укр. мед. часоп.. - 2013. - № 3. - С. 146-149. - Бібліогр.: 149 назв. - укp.

Розкрито актуальні питання взаємозв'язку між розвитком метаболічного синдрому (МС) у жінок репродуктивного віку та станом їх психічного благополуччя. Показано, що наявність у пацієнток із МС ожиріння зменшує відчуття задоволеності собою, самореалізації та, відповідно, вражає їх психоемоційний статус. Підтвердженням негативного впливу проявів МС на якість життя жінок є також дисгармонія у сексуальних стосунках у шлюбі, підвищення серед жінок із зазначеними розладами поширеності тютюнопаління. Створення адекватної аргументованої мотивації для зміни способу життя та переходу на здорову дієту може сприяти зниженню та нормалізації маркерів МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р705 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського